Extraliga 2007 zahájena

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 05. 06. 2007 (3786 přečtení)
Úvodní kolo letošního 12. ročníku Velkopopický Kozel Extraligy ČR v požárním útoku se konal v Brněnci – SY. Účast 40 mužských družstev a 12 družstev žen slibovala napínavou podívanou.

Zákulisní informace dávaly tušit, že by se největší letošní souboj měl konat mezi družstvy Nevcehle, které před týdnem 2x pokořili hranici 17s, a družstev Úherců. Letošní jarní počasí umožnilo celé řadě týmů vyběhnout včasně na tréninková hřiště. Proto se očekával vyrovnaný boj nejen v úvodu zmíněných Nevcehlí a Úherců, ale i celé řady dalších týmů, které se budou snažit favorizované družstva pořádně potrápit, což se nakonec částečně naplnilo.

Úvodem soutěže se pěkným útokem blýsknul Letohrad Kunčice, který zastavil plumlovskou časomíru na hodnotě 17,67s.

Po nich startující Horní Poříčí předvedlo slušný útok s vyrovnaným sestřihem za 18,16s.


Úvod extraligové sezóny se tradičně daří Šarovám, které se časem 17,63s ujaly vedení.

Tento čas na tváři šarovského košaře nevzbudil zase tak velkou spokojenost.

Možná proto, že loni by tento čas stačil až na 7. místo, přesto mohly být Šarovy po úvodním závodu spokojeny s body za 3. místo. Následující útoky Brumova a Držkové se po prostřicích na proudech zařadily do druhé desítky konečného pořadí.

Chyba na rozdělovači neumožnila předvést družstvu Neplachovic jejich novou posilou na levém proudu.

Druhou desítku odstartovaly Babice podklouznutím béčkaře u základny, který pak ve snaze dohnat co se dá, doslova vytrhl část pevné spojky na stroji.

  Výraznější změny v sestavě postihly i družstvo Petrovic, u kterého přešel jeden proudař z B týmu.

Ostřílený proudař Lukáš Majer, tak uvolnil svůj dlouholetý post pravého proudaře a přesunul se na levý. Zatím však není tým Petrovic tak sehraných jako v minulých letech a tak se jejich startovní číslo 11 stalo zároveň i konečným umístěním. Nažhavený Urbanov se po chybičce na béčkách a lehkých prostřicích zařadil na 14. bodované místo.

Očekávání Plumlova v podobě ataku 17s hranice se nekonalo, díky prostřiku levého proudaře, který loni hájil barvy urbanovského týmu.

Pravý plumlovský proudař ve výtečné formě si však připsal první šestnáctkový sestřik dne. Bašnice si po nevýrazném výkonu zapsala 18,33s a jeden bod do hodnocení extraligy. 

Štěstí stálo na straně Bolatic, které po nevydařeném pokusu nesepnuly oba terče.

Hozenou rukavici v podobě druhého útoku využili dokonale a časem 17,35s se tak usadily na čele závodu. Za deštivého počasí zvládnul svůj útok Lestkov.

Časem 17,65 se dostal o 2 setiny před Kunčice. Se startovním číslem 24 se u trati nahromadili všichni diváci, v očekávání co předvede loňský mistr z Nevcehlí.

Napálený útok, který snad lze považovat v podání Nevcehlí za standard, skončil prostřikem pravého proudaře. Nic nebylo platné Milkových 16,86s a tak si Nevhcele odvezly body až za 9. místo. Překvapením byl útok Laviček, které i přes nepřízeň počasí dokázaly slušně zabodovat výkonem 17,64s.

Další sedmnáctku zaběhnul Čechtín – 17,74s.

Třetí desítku odstartoval Radíkov, který po nevydařeným zákleku na levém proudu, dostal druhou šanci po podaném protestu z důvodu nefunkčnosti světelné signalizace na terčích.

Ani druhý startovní pokus Radíkova nebyl pro sobotní klání posledním, když si pro změnu vybrala oddechový čas časomíra. Třetí pokus již proběhl jak má a Radíkov vyplnil setinovou mezeru mezi Lestkovem a Kunčicemi časem 17,65s.

Famózní závěr mužské kategorie však patřil družstvu Úherců, kteří po parádním rozběhu a výstřicích pod 16s zaslouženě zvítězili v prvním extraligové závodě časem 16,73s.


 V ženské kategorii bylo k vidění plno výborných výkonů v podání družstev Sychrova, Desné.

K vidění byly i tři osmnáctkové časy, které zaběhly týmy Nevcehle, Lhotek a Kunovic.

Ten nejlepší – 18,15s však patřil Kunovicích z okresu Vsetín.

Úvodní závod byl ve znamení mnoha chyb, přesto se v dobrém světle ukázaly i nové týmy jako jsou Lavičky nebo Lestkov. Po vyhlášení výsledků se část družstev přesunula do dějiště dalšího závodu – Letohrad Kunčice.

Zvláštní poděkování patří Spakovi z Mistřic za pořízení fotografií.