Festival chyb

Autor: HONZA M. Neplachovice OP (honza.maly@centrum.cz), Téma: Moravskoslezský Pohár
Vydáno dne 08. 07. 2007 (3043 přečtení)
Čtvrté kolo letošního ročníku Moravskoslezského poháru se konalo v den státního svátku 5.července 2007 na školním hřišti v Mladecku. Základna je položená na koberci a pak již následuje travnaté hřiště. Počasí bylo velmi nestálé. Neustále na obloze kroužily mraky, ale výrazného deště jsme se naštěstí nedočkali. Zato vítr byl nepříjemný a ten komplikoval celou soutěž. Právě proto bylo k vidění spoustu chyb.

Soutěž zahájilo Mladecko neplatným pokusem. Jak je vidět i z fotky, tak proudaři se příliš zdrželi na základně.

 

 

 Druhý na řadě byl Sádek. Ti naprosto nezvládli start. Proudař tak perfektně trefil start do výstřelu, že se toho sám lekl a zastavil se, protože očekával hvizd startéra. S ním se zastavil takřka celý tým. Bohužel píšťalka nezazněla a čas stále běžel. Takže nezbylo nic jiného než dokončit (21,60).

 

 

Třetí chybu předvedly Neplachovice. Košař sebral špatně koš a musel se před kádí zastavit, aby vůbec našrouboval. Voda ze stroje šla pozdě a výsledek 18,42 nenaznačoval vítězný čas.

 

 

Ani Hněvošicím se nepodařilo předvést útok bez chyby (22,07).

 

 

Štěpánkovice také neuměly srazit terče v silném větru. Velmi nadějně rozběhnutý pokus Milostovic také zhatil vítr a problém se sestřihem.

 

 

 O kus lépe dopadli hasiči z Dolních Životic, kteří začali pravidelně jezdit na závody. Od Velkých Hoštic se očekával útok na první příčku. Ovšem i zde chyboval košař. Voda šla později a sestřik také nebyl nejlepší 18,72. Následovaly Služovice. Tento tým dokáže předvést útok pod 20s. V Mladecku se to však nepovedlo. Totéž je možno napsat o Michálkovicích. Ve startovním poli ještě čekali dva kandidáti na vítězství. Pustkovec neměl svou stabilní sestavu a tak šli trochu na jistotu. I tak předvedli povedený útok a časem 18,70 přeskočili Velké Hoštice. Takřka v závěru se připravovaly Bolatice. Znali již všechny předchozí časy a mohli kalkulovat. Vítr stále foukal a tak bylo prioritou dostat proudaře co nejvíce k čáře. Základna proběhla bez chyby. Voda šla ze stroje rychle, takže Bolatice na nic nečekaly a chtěli předvést maximum. Na pravém proudu bylo sraženo ve skvělém čase. Ovšem na levém se nedařilo terč srazit. Výsledný čas 18,59 byl pro Bolatice zklamáním. V mužské kategorii bylo opravdu vidět nesčetně chyb a vítězil ten, kdo udělal menší chybu. Pochvala patří týmu ze Strahovic, kteří již pravidelně předvádějí požární útok v šesti lidech a to s jednou ženou. Je na nich vidět chuť závodit a snad brzy najdou toho sedmého do party, aby mohli i vítězit.

 

Ani ženám se problémy nevyhnuly. První místo získaly Hněvošice. Jejich pokus byl perfektní (19,04). Jen škoda prostřiku, protože první terč byl sražen v 17-náctkovém čase. Podobně svůj pokus dokončila i Borová a získala druhé místo. Velké Hoštice šly opět svojí jistotu a sklidili za to ovoce ve formě třetího místa. Velkou radost z pěkného výkonu měly hasičky ze Skrochovic (23,38). Ačkoliv ženám již počasí příliš nepřálo, tak všechny týmy svůj pokus dokončily.