O vítězství Velké rozhodl dodatečný rozběh

Autor: Luděk Durďák (sdh.rohatec@centrum.cz), Téma: Grand Prix Hodonín
Vydáno dne 26. 05. 2008 (4758 přečtení)
Druhým kolem pokračovala minulou sobotu hasičská Grand Prix v požárním útoku. Dvacet mužských a osm ženských družstev se tentokrát sešlo v Dubňanech.

Zdejší trať je poněkud specifická. Střídá se tu tráva s asfaltovým povrchem, terče jsou navíc v mírném kopci. Na rozdíl od úvodní soutěže tady tentokrát chyběly týmy z Hradišťska, oproti tomu své zastoupení mělo Břeclavsko a díky družstvu Moravského Svatého Jána také sousední Slovensko. Samotná soutěž se odvíjela poměrně v poklidu až do startu Petrova. Loňský vítěz celé soutěže si tentokrát vybral pořádnou porci smůly, když po chybě na rozdělovači svůj pokus nedokončil.

Příjemným překvapením byl naopak výkon borců z Vřesovic, útok dokončili v čase 18,80 a díky tomu se usadili na samotné špici.

Těsně za ně se v dalším průběhu seřadily hned dva kolektivy. Čas o osmnáct setin horší dosáhli nejprve hasiči z Vlkoše a těsně po nich i kluci z Pasohlávek. Ti všechny přítomné velice příjemně překvapili. Týmům z Břeclavska totiž na Hodonínsku příliš pšenka nekvete.

 

To už se na svůj útok pomalu chystaly Vacenovice. Nadějně rozběhnutý pokus zhatila chyba jednoho z proudařů a favorit celé ligy se zatím dál trápí. Nevyšel mu totiž ani start do sezony před čtrnácti dny ve Vlkoši.

Když už se pomalu zdálo, že Vřesovice nikdo nepřekoná, odstartovali hasiči z Velké nad Veličkou.

Velmi pěkný pokus kluci následně hlasitě oslavili. Jejich výsledný čas ale pořádně zamotal hlavu pořadatelům. Časomíra totiž ukázala 18,80. Dvě družstva na prvním, ale také na třetím místě Grand Prix zřejmě nepamatuje. O vítězství Velké a třetím místu Vlkoše rozhodl až dodatečný rozběh. „Šli jsme na start s tím, že chceme zaběhnout dobrý útok. Na vítězství jsme nemysleli, o to více jsme nadšení. Podařilo se nám vyhrát po deseti letech, kdy jsme zvítězili také právě v Dubňanech,“ radoval se Pavel Lipár z týmu vítězů.
Ženskou soutěž poznamenal pád hasičky z Petrova, se zraněním kolena ji kolegyně odvezly do nemocnice. „Naštěstí je to jen naražené, dostala berle. Snad bude brzy v pořádku,“ upřesnil člen mužského týmu Miroslav Machala. Smůlu měly i děvčata z Rohatce, čas na jednom z terčů by stačil na vítězství, problémy proudařky na druhé straně způsobené tlakem vody a desetivteřinový prostřik znamenal až páté místo. Z výhry se nakonec radovaly hasičky z Čeložnic. Druhé místo sestříkly holky z Hrubé Vrbky, třetí příčka patří Kuželovu. Potvrdila se tak dobrá forma Horňáckých týmů v úvodu sezony. Liga pokračuje už příští víkend v Čeložnicích.