Třetí soutěž PHL 2008 - 14.6.2008 Rychlov

Autor: Roman Skácel (romanskacel@volny.cz), Téma: Podhostýnská hasičská liga, Zdroj: Tankán, SDH Rychlov
Vydáno dne 16. 06. 2008 (6026 přečtení)

V sobotu 14. června 2008 ve 14.00 se konal XXII. ročník soutěže o Putovní pohár SDH Rychlov, zařazený do Podhostýnské hasičské ligy 2008. Slunečné počasí a trať mírně z kopce slibovali hodně rychlé časy. Na hladký průběh soutěže dohlíželi rozhodčí z přerovského okresu.

Jako první se na startovní čáru postavilo družstvo z Tučap. Nenatažená hadice B znamenala čas 26.90 (23.07 L). Další družstvo byli soutěžící z Karolína. Po dokončení útoku se časomíra zastavila na hodnotě 17.88 (17.36 L).

Družstvům z Nové Dědiny a Podhradní Lhoty se  nedařilo podle jejich představ a svými časy se zařadili na konec výsledkové listiny. Poté se na start postavil domácí tým Rychlov A. Útok se klukům podařilo dokončit časem 17.88 ( 17.26 L), na setinu sekundy stejným jako tým Karolína. Družstvo z Olšovce předvedlo rychlý útok a časem 17.04 ( 17.00 L) se zařadilo na průběžné první místo. Ale hned potom předvedli Babice stejně rychlý útok 17.02 (16.81 P) a vystřídali Olšovec na vedoucí pozici. Následný pokus družstva z Prchalova 17.08 (16.53 L) stačil na průběžné třetí místo. Soutěžící z Bořenovic předvedli také dobrý pokus 17.53 ( 17.17 L) a obsadili čtvrté místo. Soutěž v Rychlově byla také obohacena o zahraniční soutěžící. Základnu si totiž připravoval tým ze Spišské Soboty - družební sbor SDH Rychlov. Kluci předvedli, že také na Slovensku umí a časem 18.79 (18.25 L) uzavřeli první desítku výsledkové listiny.

Mladý tým domácího sboru Rychlov B předvedl také rychlý útok a již potřetí v tomto dnu zastavil čas na hodnotě 17.88 (17.87 L). Poté následovali družstva, kterým se méně dařilo a žádnému se již nepodařilo se prosadit na přední pozice. Mužskou kategorii uzavřeli Vrbětice. Zaváhání strojníka na spojích však znamenalo až celkové 17. místo.

Po krátké přestávce a zkrácení dráhy se mohla rozběhnout kategorie žen. Jako první nastoupily Tučapy, ale nenašroubovaný koš znamenal, že děvčata svůj pokus nedokončila. Ženy z Kunovic předvedly nádherný útok a časem 17.59 ( 17.36 P) obsadili první místo.

Následovaly pokusy, které ovšem nemíchaly pořadím. Až předposlední Rymice zaběhly rychlý útok 20.01 ( 17.99 L), ale prostřik na pravém proudu ženy umístil na 4.místo.

Poslední se na start chystaly holky z Rychlova. Útok se děvčatům povedl, dokončila s časem 18.33 (18.18 P) a obsadila celkové 2. místo.

Sobotní klání v Rychlově  uzavřela dvě družstva starších pánů. Jako první skončil domácí tým. Druhé místo obsadilo narychlo postavené mužstvo složené z členů různých sborů.

Po krátké přestávce a uspořádání výsledků následovalo vyhlášení výsledků. V mužské kategorii obsadilo 1. místo  družstvo Babic a v ženské kategorii to bylo družstvo Kunovic.