Vydařené 3.kolo VCUH v Mistřicích

Autor: Petr Kropáč (petrhori@seznam.cz), Téma: VC Uherské Hradiště
Vydáno dne 24. 06. 2008 (5162 přečtení)
Tropické nedělní odpoledne s datem 22.6.2008 patřilo 3.závodu VCUH, který se konal v Mistřicích. Do Mistřic na náves se sjelo úctihodných 26.mužských a 11.ženských družstev poměřit své schoponosti a dovednosti v požárním útoku. V kategorii mužů byl k vidění jeden čas pod 17sec. a dalších sedum časů pod hranicí 18sec., i v kategorii žen padaly pěkné časy a to rovnou tři pod 20sec.

Zahajení soutěže v tak tropický den se bohužel opozdilo kvůli problému na spínání levého terče a tak soutěž hned z kraje měla 30min zpoždění. Veškeré trable se ale naštěstí podařilo vyřešit a soutěž mohlo být zahájena a rozběhnuta v podání SDH Tučapy z okresu Vyškov. Klukům se ale bohužel v Mistřicích nezadařilo podle představ a čas 20.08sec jim přisoudil až 14.místo ve výsledkové listině.

Další startovní číslo patřilo hasičům z Drslavic, kteří zaostali za časem Tučap a tudíž si připsali 15.místo s časem 20.30sec.

To už se ale na startu připravovaly Vésky, které nenechaly nikoho nepochybu a potvrdili svou současnou formu a v soutěži zvítězili v novém traťovém i okresním rekordu 16.74sec.

Po Véskách se představili domácí hasiči z Mistřic, kluci určitě chtěli zasáhnout do popředí výsledkové listiny což se jim kvuli menšímu problému s rozdělovačem až tak nepovedlo a s časem 17.95sec obsadili 7.místo přičemž na levém proudu byl dosažen čas 17.09sec.

Před Mistřice se svým standartně provedeným pokusem dostaly hasiči z Kněžpole, kteří Mistřický čas pokořili o 7setin sekundy a připsali si v soutěži 6.místo.

Před Kněžpole se protlačili hasiči z Vlkoše zástupce okresu Hodonín a pohledným ůtokem v čase 17.76sec brali 5.místo.

Nepopulární bramborové umístnění připadlo hasičům z Karolína okres Kroměříž, když po menším zaváhaním při startu dokázali zastavit časomíru na hodnotě 17.68sec.

Loňské prvenství obhajovali hasiči z Držkové okres Zlín, ale bohužel letos se jim tak nedařilo a a čas 17.17sec stačil na 3.místo.

Jako poslední startujíci mohli s pořadím na předních místech zahýbat hasiči z Vrbětic a taky že se tak stalo, nádherně rozběhly požární útok trošičku spozdilo zdržení se strojníka na spojích a výsledný čas jen těsně nedosáhl na 16sekundový čas a tak se museli kluci spokojit s druhým místem v čase 17.01sec.

Poslední sedumnáctkový čas si připsali Vacenovice, když zaostali za Mistřicemi o pouhou setinku a s časem 17.96sec brali 8.místo. Čas 18.11sec dosáhl Částkov a prokázal tak že se sním musí rok od roku více počítat.

Na desátém místě se umístnil Velký Ořechov který poslal soutěžit omladinu a tak si mládí připsalo čas 18.45sec. Dvanácté misto s časem 19.20sec si odvezli hasiči z Pravčic, kteří s tímto výkonem nebyli rozhodně spokojeni.

Nejvíce potíži při svém útoku mli bohužel hasiči z Vlčnova kteří si připsali poslední čas soutěže v hodnotě 39.18sec a tím i 21.místo v soutěži.

Mezi diskvalifikovanými družstvy jsme mohli vidět hasiče ze Salaše, kteří rozšroubovali savicové vedení před pokynem rozhodčího, dále pak hasiče z Bílovic za nanašrubovany koš a poslední diskvalifikace byla připsána hasičům z Tupes kteří nezašroubovaly savici na stroj a po vysávaní sacího vedení ze stroje odpadla. Soutež se nepodařilo dokončit hasičům z Mladcové a Lidečka.

         

          V kategorii žený si nejlépe počínaly holky z Vysokého Pole, které nenašly přemožitelky a s časem 19.22sec soutěž vyhrály,

další čas pod 20sec stlačily hasičky z Vekého Ořechova a jejich požární útok byl dokončen v čase 19.60sec.

Poslední čas pod 20sec si připsaly hasičky z Březolup a to v hodnotě 19.63sec.

 Bramborové umístnění si na hodonínsko odvezly s časem 20.50sec. hasičky z Hrubé Vrbky za kterýma se umístnily Vésky s časem svého útoku 21.25. Smolný požární útok předvedla Sušice, které obsadily 7.místo v čase 24.09 přičemž rychlejši terč měl hodnotu 21.98sec, obdobně se dařilo i domácím Mistřicím kde upadla pravá proudařka a časomíra se zastavila v čase 24.76sec přičemž rychlejší terč měl hodnotu 21.54sec.

Ještě větší kopec smůly si vybraly holhy z Částkova které na svém premiérovém závodě na rychlejším proudu dosahly času 19.64sec, ale chyba druhé proudařky jim přinesla až 9.místo v čase 35.67sec.

Výsledkovou listinu uzavřely hasičky z Vlčnova které přes velké problémy na rozdělovači svůj útok dokončily v hodnotě 46.92sec.

Mimo soutěž se nám představilo ještě družstvo Vlčnov B, které bylo doplněno závodníkem z mužské kategorie a dosáhlo času 21.77sec.

Fotky najdete zde: http://spake.rajce.idnes.cz/Mistrice_domaci_soutez 

Videa postupem času na stránkách SDH Mistřice http://www.hamis.estranky.cz