Nevcehelský double v Úhercích

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR, Zdroj: http://www.sdhnevcehle.cz
Vydáno dne 24. 06. 2008 (2748 přečtení)
Druhé kolo VPK Extraligy ČR v požárním útoku probíhalo v Úhercích, okres Plzeň - sever. Na start závodu se postavilo překvapivě velice málo družstev, 27 družstev mužů a pro "body zadarmo" si přijelo 5 družstev žen.

Článek napsal Milka - SDH Nevcehle. Fotogalerii naleznete zde.

V loňském roce pořádali Úherečtí poslední kolo seriálu, letos kolo druhé. Na prvním závodě v Letohradu jsme byli svědky nejednoho překvapení: šestnáctky v podání Lhenic a Litavy, proto se všichni těšili, čeho budeme svědky nyní. Další překvapení se samozřejmě konalo i zde ...
Dráha z kopce, základna na zámkové dlažbě. Počasí celkem solidní, slunečno. Občas padlo pár kapek, ale nazvat deštěm se to nedalo. Očekávány byly proto opět výkony na hranici pod 17 vteřin.
Startovní číslo 1 - domácí Úherce. Jako překvapením by se dal nazvat nepřesvědčivý vstup Úherců do letošní Extraligy. Na minulých závodech v Letohradu byl neplatný pokus, kvůli nezapojené proudnici na levém proudu, tentokrát na proudu pravém u Honzy Hůly.

Dalo by se říct, že je teprve začátek sezony, ale v roce 2006 Úherce 3x nebodovali, poté byli ovšem 11x na bedně, přesto to na celkové vítězství již nestačilo. Uvidíme, jak to bude vypadat letos...
Čechtín na třetí startovní příčce.

Opět bez proudaře Pepy, který kvůli problémům s kolenem zřejmě vynechá celou sezonu, což je ohromná škoda, protože Čechtín na jaře dával jednu šestnáctku za druhou. Tentokrát bohužel znovu bez bodu, s časem 20,06 (LP 17,80).
Šestí se na start postavili Vřeskovice (KT). Nenápadný tým, zbystřili jsme až potom, co komentátor oznámil, že Vřeskovice vloni v Úhercích skončili s časem 17,20 na čtvrtém místě.

Letos to bylo o něco pomalejší a výsledný čas byl tuším 17,70. Čas byl zapsán, ale po chvilce přišlo oznámení od hlavního rozhodčního, že pokus je neplatný, kvůli špatným přilbám použitým při útoku.

Kluci z Vřeskovic se pochopitelně odvolali a rozhodčí uznal svou chybu, že je se špatnými helmami vlastně ani neměl pustit na start a Vřeskovice budou svůj pokus opakovat se správnými přilbami na konci startovního pole.

Po Bašnicích startující Šarovy, na levém proudu sraženo za 16,77; vpravo bohužel "až" za 17,87.

Petrovice zabodovali s časem 17,39 (LP 17,16) na pátém místě.

Trnava snad konečně zabrala a s časem 17,41 (PP 17,20) brala nakonec šesté místo.

Loňský vítěz Extraligy, Plumlov měl výsledný čas snad kvůli prostřikům "až" 17,22 (PP 17,03).

Netrpělivě se totiž čekalo na první šestnáctku a Plumlov je jedním z adeptů na tyto časy.
Po Plumlovu Urbanov, který opět bodoval a časem 17,48 (LP 17,11) nakonec bylo sedmé místo.

Sedmnáctý Radíkov, s prostřikem na pravém proudu a časem 17,75 (LP 17,06).

Litava na minulém závodu druhé místo - 16,83. Dnes opět fantasticky rozběhlé a pouze prostřik pravého proudu "zabránil" dalšímu času pod 17s.

V Úhercích tedy 17,67 (LP 16,81).

Po bolatickém pokusu za 18,57s se na start chystá Nevcehle.

Útok snad pěkně rozběhlý a první šestáctka je zde - 16,72 (PP 16,55) znamenal nový rekord dráhy a samozřejmě vedení v závodě.
Čekalo se, co předvede vítěz minulého závodu, Lhenice.

Velice pozdní odběh rozdělovače od základny, rychlí proudaři ho odtáhli na značku, přesto druhý závod, druhá šestnáctka - 16,93 (LP 16,91). Umí také něco jiného? 
Byl konec závodu, všichni už přepočítávali získané body, když se jako poslední na start postavili Vřeskovice, se schválenými přilbamy. Výsledný čas 16,75 (PP 16,65)!!!

Ohromné překvapení, všichni na bodech budou mít o nějaký ten bod méně ... Nezbývá než klukům poblahopřát zřejmě k osobáku, ke krásnému výkonu a pozvat je na další závody Extraligy.
 
Po nezbytné přestávce na zkrácení dráhy, začala kategorie žen.
Domácí Úherce jako první. Děvčata z Úherec ještě tuším před třemi roky jezdila Extraligu pravidelně, dnes již určitě tolik netrénují a možná proto byl výsledný čas 22,11 (LP 21,53).

Dvojku na startu favorizovaná Nevcehle.

Chybka béčkařky Janči, Efka na stroji počkala takticky s vodou, přesto výsledný čas 17,16 (LP 16,91) stačil na suveréní vítězství.
Třetí na startu Lhotky Team.

Oproti loňské sezóně, kdy skončili v Extralize na třetím místě mají drobné změny v sestavě, ale přesto jim to běhá. Čas 18,37 (LP 18,14) znamenal tentokrát druhé místo.
To už se ale na start postavila děvčata z Poděvous. Jejich útok zastavil časomíru na hodnotě 18,68 (LP 18,00).

Po nich na startu Chrášťany. Pozdní voda a čas 21,86 (PP 20,56) znamenal nepopulární čtvrtou příčku.

 Nevcehle tedy slavili první letošní extraligový double. Jen doufám, že nebyl poslední. Následoval přejezd na nedělní závody do 200 km vzdálených Bašnic na Jíčínsku ...