Chlum ve znamení souboje Předína s Petrovicemi

Autor: Jirka - Hvězdoňovice (JJDragoun@seznam.cz), Téma: Třebíčská okresní liga
Vydáno dne 09. 07. 2008 (4643 přečtení)
Datum 5.7. tradičně patřil soutěži na Chlumu, tradiční už se zdá být i vítr a poměrně chladnější počasí, přesto však bývá soutěž kvalitně obsazena a hlavně supr pořadatelsky zvládnutá. Nakonec se sešlo 16 družstev mužů a 6 družstev žen.

Všem holkám se chci omluvit, že opět nemám fotky z jejich kategorie, což jim vynahradím dalším článkem z Petrovic! Ale po pořadě...

Po krátkém nástupu těsně po půl druhé se začli chystat na základně domácí borci "B", určitě večer pili řádně na žal, čas 23.57s znamenal 14. místo, za očekáváním zůstali i Chlum "A" s časem 21.25s a 12. místo. Přece jen v pozici pořadatele to zvládli daleko lépe! A když trošku předběhnu události, co jste kluci koupili holkám, když Vás tak pěkně trumfly?? :-)

Za zmíňku rovněž stojí i třetí startující družstvo, tito borci dorazili až těsně od hranic s Rakouskem a to sice z Drnholce, bohužel se jim nedařilo a skončili na chvostu výsledkové listiny. Ihned po nich odstartoval Sedlejov a časem 17.88s si zajistil 3. místo. Jako osmé se postavily na start Kouty, bylo však znát že na soutěže již jezdí jen rekreačně, čas 20.77 znamenal 11. místo.

Po nich nastoupily Hvězdoňovice, věříc že si spraví chuť po nevydařeném Čechtíně, čas 19.03s však znamenal docela rozčarování v našich řadách ač nakonec 6. místo.

Pak už se trousily k základně mladí borci z Petrovic a rozjeli to ve velkém stilu, čas 17.47s a první místo v základním kole.

Za očekáváním určitě zůstali i kluci z Litovan a Panské Lhoty, přesto finálové kolo měli zajištěné ze 4. a 5. místa.

Jako předposlední na start přišli kluci z Předína (doporučuji na jejich stránkách www.sdhpredin.com shlédnout zajímavou soutěž proudařů v jejich řadách) a  sedlo to pěkně, čas 17.73s (17.36L) je posadil na stříbrný stupínek. Po nich zakončovali základní kolo Budíkovice, po slušně rozběhlém útoku zavrávoral stroj a byl konec s časem 22.05s a 13. místo.

Po základním kole mužů následovalo zkrácení tratě a kolo žen.
Jako první se představily domácí holky a útokem, který měl nepatrné rezervy, za čas 19.99s braly konečné druhé místo. Nedařilo se holkám z Trnavy (N), Kněžicím (52.53s) a Svatoslavi (23.98s). Třetí na bedně skončily holky z Čechtína a první místo si vyběhly časem 19.76s holky z Radonína.

Ihned po ženách začlo finále mužů na 2B hadice.
Ve finále nakonec na první pozici vystřídal Petrovice Předín, který si zaslouženě lovil vepře, jen nevím co by se dělo kdyby zaběhl do té řepky...

To bylo vše ze sobotní soutěže, jen si opět přejme ať je za rok líp...
Na závěr si myslím, že by stálo za to také jednou okomentovat rozhodčí, už jsme přece jen toho sjeli dost a můj názor je, že rozhodčí na Třebíčsku si určitě zaslouží pochvalu, v pravidlech se také udělaly pokroky k lepšímu, tak jen ať to vydrží!