VCÚ - Opět rekord-konečně bodovali i muži!

Autor: Tomáš Valda (tomas.valda@kuncice.eu), Téma: VC Ústeckoorlicka
Vydáno dne 13. 07. 2008 (2586 přečtení)
Šest soutěží VCÚ muži nedokázali překonat rekord. V Dolním Třešňovci, za výborných podmínek které pořadatelé připravili, se to konečně podařilo, a to hned dvakrát. Dařilo se i Letohradům. Veteránům a ženám se podařilo ve svých kategoriích zvítězit. Navíc ženám se podařilo totožným výkonem zvítězit i ve finále.

 Zelený pohár, tak před šestnácti lety nazvali pořadatelé z Dolního Třešňovce svou soutěž, byl sedmým závodem letošního ročníku VCÚ. Seriál soutěží se tak přehoupl do druhé poloviny, ale teprve zde poprvé dvě mužská družstva využili nového pravidla a získala bonus 5ti za překonání rekordu, který byl platný před startem prvního družstva soutěže. Některá družstva si dokázala už vypracovat i vcelku slušný náskok před pronásledovateli v tabulce průběžných výslekdů. Opět byly terče postaveny se zástěnami proti větru na vzdálenost tří hadic B a tak nejprve se na start postavila družstva kategorie muži.

  Jako první dvě družstva se na start postavila obě domácí družstva mužů. Nejprve šlo Béčko, těm se pokusmoc nepovedl, a tak to nestačilo ani na bodované místo. Za to mladší kluci z Áčka předvedli povedený pokus který ale v konečném zúčtování soutěže stačil pouze na šesté místo. Po odstoupení Přívratu z finále, šlo toto družstvo do finále, kde předvedlo perfektní nástřik a všichni Dolnotřešňovští se mohli radovat, a s nimi i trenér kluků Karel Ulrich, protože finále O pohár starosty vyhráli. Když porazili Letohrad-Kunčice B o devět setin sekundy. Ale vraťme se k samotnému závodu. Jako osmý se na start postavili muži z Bystřece. Co k tomuto pokusu dodat...brzy se na těchto stránkách objeví video tohoto pokusu, jelikož kluci zastavili časomíru v čase 21,69s a tím se stali opět držitelem rekordu. Ten starý rekord Letohradu na této soutěži dokázal překonat ještě Rotnek, který se po vítězství v Černovíru rozjel a tak má z posledních třech soutěží 15,14 a 19 bodů, za první a dvě druhá místa + bonus za překonání rekordu. O třetím místě rozhodla pouze setinka. Lépe to nakonec dopadlo pro pro Kunčice B. Čtvrtý poté skončil právě o zmiňovanou setinku Přívrat.

  V ženské kategorii, která začala pokusem domácích holek po přestavění terčů se nejlépe dařilo ženám z Letohradu. Byl to právě jejich den, jejich závod a jejich vítězství jak v samotné soutěži tak následně i totožným pokusem lehce přes 24s ve finále. Jenom ženy z Letohradu se dokázali dostat pod hranici 25s, dokonce atakovali i hranici o sekundu nižší, ale to se jim už nepodařilo. Jako druhé na Zeleném poháru skončilo družstvo z České Rybné, kterému se podařilo po vítězství na předchozí soutěži se umístit na bedně i v Dolním Třešňovci. Tato dvě družstva doplnila na třetím místě děvčata z Bystřece, které za obhájkyněmi titulu zaostali o další vteřinu.
 

Autor článku: Tomáš Franz

Fotosdhcernovir.rajce.idnes.cz/20080712_VCU-007_Dolni_Tresnovec/