V Kněžpoli padly tři sedumnáctky

Autor: Petr Kropáč (petrhori@seznam.cz), Téma: VC Uherské Hradiště
Vydáno dne 07. 08. 2008 (4663 přečtení)
Dne 27.7.08 uspořádaly hasiči z Kněžpole soutěž O pohár starosty obce která byla zároveň dalším dílem VCUH pro rok 2008. V Kněžpoli se netradičně posunul náběh z betonové plocho na fotbalové hřiště kde kolem základny byly rozprostřeny koberce. Své kvality přijelo poměřit 21.družstev mužů a 10.družstev žen. V mužské kategorii padly 3časy pod 18sec a u žen dva pod 19sec.

Když Vésky nechybují tak stabilně předvádí nádherné požární útoky a ne jinak tomu bylo v Kněžpolu kde soutěž vyhráli v pěkném čase 17.13sec.

 Na záda Véskám dýchal Lukov z okresu Zlín, který rovněž jako Vésky předvel parádní výkon v časem 17.28sec.

Poslední časpod 18vteřin dokázaly stlačit další zástupci ze zlínska a to hasiči z Šarov kteří předvedli útok v čase 17.73sec.

 Zajímavý boj byl k vidění o 4.místo v soutěži, urputné boje mezi sebou předvedli domácí hasiči z Kněžpole a Mistřičtí, obě družstva totiž své požární útoky zastavili na tisicinu sekundy přesně a to v čase 18.046seca tak musel nakonec příjít rozstřel kde obě družstva šly naplno a méně chyb předvedli domácí a tak si v rozstřelovém čase 18.86sec zajistili 4.místo

 a mistřičtí se museli spokojit s 5.místem v rozstřelovém čase 19.68sec.

 Pěkného času taky dosáhli hasiči z Karolína což je okres kroměříž když dokázali při svém požárním útoku zastavit časomíru na hodnotě 18.12sec.

 Kdo nebyl ze svým časem spokojen byli určitě hasiči z Velkého Ořechova kterým se po delší době na uherskohradišťsku nezadařilo a museli se spokojit ze 7.místem za čas 18.39sec.

 Na záda klukům ale dýchal C team který se předvedl v dobrém světle a pěkném čase požárního útoku 18.64sec.

 Těsně pod 19sec se ještě dostali hasiči z Bílovic na kterých jde vidětz závod od závodu z lepšení a dnes byl z toho čas 18.98sec a 9.místo.

První desítku doplnili s časem 19.09 hasiči z Vlčnova.

Soutěž nám pak nesplnily družstva Salaš a  Hřivínův Újezd které zhodně dvakrát ulily start.

 

 

Jak již se stalo skoro tradicí tak kam na závody dojedou hasičky ze Velkého Ořechova tak je to záruka pěkného útoku, ale v Knežpoli se museli poklonit před dalšíma zastupkyněma ze okresu Zlín a to družstvu Hřivínův Újezd, které předvedly bezchybný rychlý útok který měl hodnotu 18.27sec.

 O necelé 3destiny sekundy zaustaly ženy Velké Ořechova s čase, 18.55sec

 a na stupních vítězů je doplnily hasičky z Vések v čase 21.01sec

  za kterýma o 13setin zaostaly hasičky z Vlčnova.

Fotogalerie e závodů je možnou zhlédnout na http://spake.rajce.idnes.cz/VC_Knezpole

http://kropin.rajce.idnes.cz/Knezpole_27.7.08