Slovácký džbánek obhájily Vésky

Autor: Luděk Durďák (sdh.rohatec@centrum.cz), Téma: Nezařazené
Vydáno dne 15. 09. 2008 (5520 přečtení)
Soutěžní sezona pro nejlepší mužské týmy seriálu Grand Prix jeho posledním podnikem obvykle nekončí. Společně se stejně úspěšnými kolegy z Hradišťska a Břeclavska totiž v polovině září soupeří O Slovácký džbánek. Pořadatelem trojutkání byl uplynulou neděli perfektně připravený areál u bývalého koupaliště v Petrově.

Chladné počasí hasičům nevadilo, přivítali naopak, že nefoukal pro Petrov už téměř pověstný protivítr. Domácí se na poslední chvíli museli účasti vzdát kvůli nekompletní sestavě. Zahajovali tak jejich náhradníci, Vlkoš „B“. V silné konkurenci předvedli spíše průměrný výkon.

Rukavici ostatním týmům hned po nich hodili borci z Pasohlávek, reprezentující Břeclavsko. Mladý a výborně fungující tým završil pěkný útok solidním časem 18,20. „Jo, je to dobré. Nebýt drobných chyb mohlo to být ještě lepší. Každý den ale není posvícení. Každopádně je to příslib do budoucna,“ naznačil proudař Jarek Mandák, jenž na svém terči dosáhl v druhém kole času 17,51.

Během celé soutěže se před Pasohlávčany dokázali dostat už jen dva kolektivy. Tím prvním byl vítěz místní ligy Vlkoš „A“. Kluci na konci sezony drží vynikající formu a čas 17,92 v prvním kole ve druhém ještě vyšperkovali na 17,77. „Jsme spokojení. Zaběhli jsme si letošní maximum,“ liboval si vlkošský Dušan Ingr.Na vítězství jejich výkon ale nestačil. Roli favoritů a obhájců potvrdili hasiči z Vések u Uherského Hradiště. Tým pyšnící se v požárním útoku titulem vicemistra České republiky za rok 2007, ukázal všem své kvality. První pokus dokončil ve vynikajícím čase 17,25. Ještě veseleji mohlo být v kole druhém. Jeden z proudařů zastavil časomíru na hodnotě 16,70 vteřiny, nezapojená proudnice jeho kolegy, ale znamenala neplatný pokus. „I přes nezdar v druhém kole jsme určitě spokojení. Vyhráli jsme a tak to ani nemůže být jinak,“ řekl za vítěze Pavel Abrhám.Pod osmnáct vteřin se už nikdo další nedostal. Zejména druhé kolo, ale několik pěkných pokusů přineslo. Nadvládu hradišťských mančaftů potvrdilo Kněžpole. Vyšší osmnáctku kluci druhým pokusem vylepšili na 18,32 a brali čtvrté místo.

Jen dvě setinky za nimi skončili pátí borci z Častkova.

Šesté místo si pak pro sebe urvali hasiči z Poštorné za 18,43.

Kromě stříbrného Vlkoše se ostatním hodonínským týmům tolik nedařilo. Od sedmého do deváté místa se seřadili hasiči z Velké nad Veličkou, Čeložnic a Vřesovic, vlkošská rezerva skončila třináctá o příčku před kluky z Hrubé Vrbky.