VCÚ - Útok na rekord nevyšel !!!

Autor: Tomáš Valda (tomas.valda@kuncice.eu), Téma: VC Ústeckoorlicka
Vydáno dne 15. 09. 2008 (2885 přečtení)
Předposledním závodem seriálu VCÚ 2008 byla soutěž v Lanšperku, která se konala v sobotu 13.9.2008 na trati hasičského cvičiště. Do soutěže bylo zapsáno 23 družstev mužů a 11 družstev žen, což byl jedna z nejlepších účastí družstev na soutěži v letošním roce. Tím, že byla soutěž předposlední šancí , jak získat bonusové body za dosažení rekordního času, byly jsme svědky několika vydařených pokusů takzvaně „na krev“. Soutěž se tradičně běhá na trati na 2B se sklopnými terči, což je trať kde bylo dosaženo rekordního času 15,52s.

 První v kategorii mužů nastoupilo na start družstvo favoritů Bystřec A, kteří se pokusili atakovat rekordní čas. To se jim bohužel nepodařilo, ale přesto dosáhli krásného výsledku v čase 15,75s. Po celou dobu soutěže je již nikdo nepřekonal a tak si ještě více prvním místem v této soutěži upevnili pozici absolutních vítězů VCÚ 2008 v kategorii mužů. Na druhém místě za nimi skončilo družstvo Vysokého Mýta 16,18 s, které tímto pokusem prolomilo smůlu, jež se jich držela již od jarní části seriálu. Třetí příčku obsadili muži z Letohradu – Červené. Ti opět potvrdili svou letos vyladěnou formu.

  Ani kategorie žen nenabídla na této soutěži podívanou na rekordní pokus. Tentokráte jen dvě družstva zastavila časomíru před dvacátou vteřinou a to Česká Rybná v čase 19,10 a Horní Třešňovec 19,62 s. Třetího platného času dosáhlo družstvo žen z Dolního Třešňovce a to 20,75 s. Za zmínku jistě stojí také pokus žen z Letohradu – Červené, které se pokoušeli ziskem bodů na této soutěži dostat na přední příčky VCÚ. Jejich perfektně rozběhnutý pokus však předčasně ukončila prasklá hadice B a ženy bohužel nedokončily. Hodinové čekání na vyhlášení výsledku již tradičně pořadatelé této soutěže zpříjemňují takzvaným Superpohárem, kdy čtyrčlená družstva mužů soutěží v požárním útoku o putovní Superpohár. Do Superpoháru vždy postupují Lanšperáci, jako vyzyvatelé a dalších prvních pět družstev. Úkolu se každé družstvo zhostilo po svém a tak jsme byli svědky různých provedení. Vítězství se podařilo obhájit mužům z Lanšperka v čase 24,83 s. Těsně za nimi skončilo družstva z Rotneka 25,93 s a Bystřec A jehož čtyři členi dosáhli času 26,86 s. Na soutěži se také prezentoval se svým stánkem hlavní a bohužel prozatím jediný sponzor Velké ceny firma Velebný a Fam. Z Ústí nad Orlicí, který se specializuje mimo jiné na hasičské zboží, jako jsou prapory atd. Po této soutěži bylo na pozici favorita VCÚ v kategorii muži rozhodnuto. Ženské finále naopak slibovalo další napínavé boje na Nekořské soutěži na nástřikové terče.
 

Autor článku: Tomáš Franz

Foto: vojty.rajce.idnes.cz/VCU_Lansperk_13.9._2008/