3.kolo Hanácké extraligy v Cholině

Autor: Valouch Zdeněk (Valouch.Z@seznam.cz), Téma: Hanácká extraliga
Vydáno dne 14. 06. 2009 (3177 přečtení)
3.kolo Hanácké extraligy v Cholině. Protože závodím za Cholinu předal jsem reportáž Pavlu Hlavinkovi z Loučan.

Třetí kolo HE v Cholině : Třetí kolo Hanácké extraligy hostil loňský nováček soutěže sdh Cholina. Za slunečného, ale velmi větrného počasí si přijelo zasoutěžit 23 družstev mužů a 8 družstev žen. Závodní dráha byla velice dobře připravená do mírného kopečka a jako jedna z mála v seriálu hanácké extraligy na 2B.

Jako první se na startovní čáru postavilo družstvo ze Střelic, kterým se letos vůbec nedaří. Ani dnes se svým výkonem spokojeni být nemohli. S časem 18.83 s. v nabité konkurenci družstev byl solidní výsledek a příděl bodů vyloučen. I Vícov se v letošní sezoně stále hledá. Dnes pravý terč 16.46 s. a na levém proudu prostřik na výsledný čas 17.77.s. Bylo vidět , že silný vítr u terčů bude dělat velké problémy i zkušeným borcům. Třeba Dětkovicím. Velice pěkně rozběhlý pokus s prvním sražením na levém proudu 15.67 s.. Druhému proudaři však vítr nadělal veliké starosti . Časomíra se zastavila až na čase 17.29 s. Takřka více jak dvou sekundový rozdíl na terčích měly i Čelechovice. Výsledný čas 18.23 s. je určitě nepotěšil.

Dalším družstvem , kteří se šli poprat s větrnými podmínkami, byly muži z Loučan. Taktika byla jasně daná , a to doběh co nejblíže k terčům. I s mírnými problémy na koši , které nakonec možná byly i ku prospěchu, se podařilo týmu s vyrovnanými sestříky usadit na průběžném prvním místě s časem 16.77.s Stražisko „A“ jako jeden s favoritů H.E zaváhalo. Opět problém s větrem. Čas 17.04 s. Za to Lipová překvapila i sama sebe. Hodně krásně rozběhnuto, rychlá voda perfektní sražení terčů znamenalo zrněnu ve vedení s časem 15.92 s. Hned po Lipové si základnu přichystali domácí borci z Choliny. Všichni čekali jak se porvou s domácí atmosférou , která mnohdy svazuje ruce. Ale Cholina to zvládla na jedničku. Další čas pod šestnácti vteřinovou hranici znamenalo opět změnu ve vedení. Dosažený čas 15.35 s. Nová Dědina taktéž atakovala patnáctkový čas. „Bohužel opět ten vítr“. Levý proudař prostříkal na čas 16.44.s To už se ale všichni soustředili na borce z Plumlova, kteří jsou zajisté favorité celé soutěže. Jejich pokus jim ale moc nesedl . Košík až na podruhé a Myšák opět menší problémy s terčem. I tak pěkný čas a průběžné vedení 15.33 s. Dále následovaly nevydařené pokusy : Domamyslice 21.65 s. , Benkov NP, Haňovice NP. Se startovním číslem 17 si přichystal základnu Břevenec.Tohle družstvo na 2B umí a předvedli to i dnes. Velmi pěkná voda, cit strojníka, výborné sražení terčů znamenalo nejlepší čas dne a vítězství s časem 15.22 s. Jediný kdo ještě zamíchal pořadím na špici bylo družstvo z Plinkouta. 15.58 s. jim vyneslo čtvrté místo. V ženské kategorii vynikly jen děvčata z Otaslavic, které v těžkých podmínkách dokázaly stlačit čas pod dvaceti vteřinovou hranici na čas 19.25 s. a upevnily si první příčku v celkovém hodnocení Hanácké extraligy. Pokud můžu říci můj názor : soupeřky budou mít co dělat aby jejich nástup zachytily.
Holky z Loučan pokazily, na rozdělovači velikánské problémy se spoji.Holky z Dětkovic měly po velkém prostřiku čas 58:17s. Senice nedokázala sestřelit terče do dvou minut a Nová Hradečná dokončila s velkými problémy s časem 35.09 s. Děvčata z Krumsína šly na pohodu a na jistotu . To jim zaručilo druhé místo s časem 21.34 s. Takže u mužů zvítězilo družstvo Břevence před Plumlovem a třetí domácí Cholina.
U Děvčat si zaslouženě odváží první místo Otaslavice, druhé místo obsadily děvčata z Krumsína a třetí Haňovice.
A teď něco k hodnocení soutěže. Cholina hostila Hanáckou extraligu poprvé a úkolu se zhostila velmi dobře. Připravila pro závodníky kvalitní trať i zázemí soutěže bylo na dobré úrovni. Myslím si, že ta to soutěž bude patřit mezi ty lepší v celém ročníku. Ale něco by se do příště přece jen vylepšit mohlo - Sice to není chyba pořadatele, ale výpadky na startovací pistoli pokazily dojem celého závodu. Také souhra startéra a jeho pomocníka trochu skřípala. Několik startů se mohlo odpískat jako ulité. Jinak si myslím, že soutěž byla dobrá. Ceny pro závodníky ucházející. Komentář závodu bych ale příště svěřil někomu, kdo něco málo ví co se na dráze odehrává . A ještě mám jednu připomínku : A to k družstvu Střelic. Ti sice na závěrečném nástupu nastoupily v počtu čtyř členů, ale bohužel ne ti co se z účastnili závodu. Toto je porušení pravidel, které je přesně specifikováno v pravidlech HE. Tentokrát stejně na body nedosáhly , ale příště by je to mohlo mrzet víc. To je vše a na příštím závodě který pořádají hasiči Střelice v Dětřichově nashledanou.