VCÚ - Mladkovská rychlá trať!

Autor: Tomáš Valda (tomas.valda@kuncice.eu), Téma: VC Ústeckoorlicka
Vydáno dne 28. 07. 2008 (2447 přečtení)
Hasičské cvičiště, které roste u řeky v Mladkově bylo bojištěm další části Velké ceny Ústeckoorlicka. Asi v Mladkově zaseli nějakou rychlou trávu, protože 11 družstev mužů a 6 družstev žen se dostalo pod hranici 20s. U žen o vítězkách rozhodla setina a to i když byl vítězný čas 18,65s.

 

   Mladkovský stadion byl svědkem dalších bojů o ligové bodíky. Jelikož se seriál blíží ke konci tak sebemenší chybička může už znamenat velkou ztrátu ve finálním účtování Velké ceny Ústeckoorlicka. Naše liga stoupá svou výkonností vzhůru jak dokazují dosažené časy družstev právě v Mladkově. 11 družstev se vešlo do dvaceti vteřinové hranice. Pokud tento vzestup bude pokračovat brzy kdo nedá devatenáctku tak bude bez bodů. Tento vzestup jsme zaznamenali i v ženské kategorii. Zde se pod 20 sekund dostalo hned družstev šest.

   Mladkovskou trať nejlépe a nejrychleji zdolalo družstvo z Letohradu-Kunčic B, které časem 17,79s porazili Přívrat, kterým vypomáhal Petr Vyhnálek z Lanšperku na koši, o 0,04s. Tato dvě družstva doplnil na pomyslných stupních vítězů Bystřec A. Pod hranici 19s se dostali ještě družstva Letohradu-Červené (Rotneku), Lanšperku, Vysokého Mýta a Turova.

   Sklopné terče opět přinesl vítr do plachet rekordmankám této tratě a obhajujícímu družstvu v ženské kategorii České Rybné. I když po prvním pokusu žen z Letohradu měli těžkou pozici a to protože Letohradské družstvo zastavilo časomíru v čase 18,66s. Jen o jednu setinu sekundy se tak před ně dostala Česká Rybná časem 18,65s. Třetí na Mladkovském cvičišti skončila děvčata z Letohradu-Červené. Za zmínku stojí i čtvrté místo Lanšpereckých holek v jejich tuším že osobním rekordu na bojištích VCÚ - 19,54s.

Autor článku: Tomáš Franz

Foto: sdhcernovir.rajce.idnes.cz/20080726_VCU-009_Mladkov/