6.Kolo Hanácké extraligy

Autor: Valouch Zdeněk (Valouch.Z@seznam.cz), Téma: Hanácká extraliga
Vydáno dne 18. 08. 2009 (2773 přečtení)
V Dětkovicích kralovali borci z Břevence

V Dětkovicích kralovali borci z Břevence

24. července se konalo již šesté kolo hanácké extraligy v Dětkovicích na Prostějovsku. Při takřka aprílovém počasí , kdy chvíli svítilo sluníčko a vzápětí nás skrápěl jemný deštík se sjelo do hasičského areálu pod hráz rybníka 22 družstev mužů a 8 družstev žen.
Malou chvilku po třinácté hodině proběhl nástup a krátká porada velitelů a mohlo se jit na věc. Už známý speaker David SLK ve vynikající formě povolal první družstvo z nedalekých Určic k přichystání základny. Já osobně jsem viděl Určice poprvé ,tak jsem byl zvědav jak vysoko nastaví laťku ostatním závodníkům. Bohužel borci svůj pokus nezvládli. Čas 28.60 s . Čekalo se na lepší výsledky. Už Horní Štěpánov za to vzal a předvedl slušný pokus s výsledným časem 19.17 s. Na téhle relativně lehké trati, ale s těžkými terči to byl velmi dobrý výkon.
A to už se kolem základny rojili domácí borci, kteří v letoší sezoně předvádí vynikající výkony , tak se z napětím čekalo co předvedou doma. Bohužel, tak jak předeslal komentátor závodu „ doma se nevyhrává“ tak se i stalo. Veliké problémy na rozdělovači zmařilo další úsilí na kvalitní čas (20.03 s).
Čelechovice v loňském ročníku patřily mezi horké favority , ale letos se trápí. Ani dnes si sebevědomí nepozdvihly. Čas 25.37 s. Série pokažených pokusů pokračovala. Toveř – chyba na koši čas 20.47 s. Seloutky čas 24.76 s. Pak následovala Cholina, která předvedla velice rychlí útok s menším nedoběhnutím, které se tu nevyplácí. Sražení prvního terče za 17.37s. Bohužel druhý teč zastavil časomíru „až“ na 19.76 s. Plinkout předvedl tu samou chybu jako Cholina LP 17.59 s PP 19.16 s. Následovala Nová Dědina ( PV ) . Ti se v tabulce drží letos hodně vysoko a určitě šli více na jistotu nežli na rychlost. Ta je na Dětkovických terčích opravdu smrtelná. Výsledný čas 19.01 nebyl zas až tak velkým zklamáním.
Kelčice nedokončily , tudiž NP. Po nich šli Loučany. Ti mají letos taktéž černou sérii. Né a né ji prolomit. Ani tady se jim to nepodařilo. LP 18.53 s. PP za neuvěřitelných 33.33 s. Ale to už se z napětím čekalo na družstvo z Plumlova. Družstvo které momentálně vévodí české extralize potřebovalo dnes vyhrát, aby se dotáhlo na své soupeře. Precizní práce na sání čítalo pěkně rozběhlí pokus, ale chybička Rohlíka na pravém proudu znamenala až čtvrtou příčku s časem 18.83 s. Pak už se čekalo jak odpoví borci z Břevence. Ale ještě před nimi opět vystrčili drápky hoši z Vicova, Dnes jim to zase klaplo a s časem 18.68 brali velmi spokojeně druhou příčku. Jako poslední nastoupili na trať již zmiňovaní borci z Břevence. Hned od startu bylo jasné že se bude rozhodovat na terčích, které tentokrát padly velice rychle a znamenalo to vítězství v dnešním závodě. Čas 18.16 s. Ještě než se zkrátila trať na 2B pro ženskou kategorii , rozdalo si to pět nejlepších družstev mužu v dodatkové soutěži o živé sele. Tady už Plumlov nezaváhal a z nejlepším časem dne 17.15 s. zvítězili.
V kategorii žen na stoupily na start jako první děvčata z Lipové. Ambiciózní družstvo, které už ukázalo svou sílu dnes zklamalo. Čas 33.06 s. U holek z Krumsína to bylo o něco lepší. 21.71 je standardním časem. Holky z Dětkovic , které na své trati znají snad každý drn, ukázaly velikou chuť po vítězství a z časem 20.61 se jim to podařilo. Ale hlavně díky zaváhání soupeřek. Otaslavice rozběhly svůj útok na výbornou. Taky první terč odpovídal extratřídě (17.95 s) Druhý terč padl v čase 20.71 s. Dalším družstvem které zaváhalo bylo družstvo z Velkého Ořechva. Tohle družstvo přijelo až ze Zlínského okresu. Také ony měli velké problémy s terči LP 19.02 a PP 22.64 s. Tak pro schrnutí : U mužů zaslouženě zvítězilo družstvo Břevence, na druhém místě opět překvapivě Vicov a třetí příčka patří tentokrát borcům z Nivy. U žen dnes kralovaly domácí Dětkovice , druhé místo asi trochu zklamané Otaslavice a třetí děvčata z Krumsína.

Co na závěr. Samozřejmě menší zhodnocení z mého pohledu a nějaká kritika a upozornění se možná taky najde. Závod proběhl ve vynikajícím stylu na super trati v perfektně připraveném areálu. Jen škoda že chvilkami pršelo. Nějaký deštník či přístřešek pro diváky by neuškodil. Ceny byly taktéž na dobré úrovni i z peněžitými odměnami ,( jen jsem se nedozvěděl kolik v obálkách vlastně bylo ) Celkově hodnotím jako velmi dobrý závod. Co kritizovat _? Snad jen rezavé terče které né a né spadnout. Dále mám upozornění. A to k Družstvu Dětkovice „B“. Tomuto družstvu nebudou přiděleny body do tabulky HE z důvodu půjčených více závodníků než povolují pravidla. Tohle družstvo mělo automaticky startovat jako poslední a to mimo soutěž. Také upozornění pro SDH které nasazuje do závodu více družstev, že musí podle pravidel nastoupit k přepočítání osob k hlavnímu rozhodčímu. Tohle se tentokrát nedodržovalo. Tak se všichni mějte, gratuluji vítězům a 8.8 v Plinkoutu naschledanou