7.Kolo Hanácké extraligy

Autor: Valouch Zdeněk (Valouch.Z@seznam.cz), Téma: Hanácká extraliga
Vydáno dne 18. 08. 2009 (2914 přečtení)
Břevenec se dotahuje na vedení HE...

Břevenec se dotahuje na vedení HE...

Za krásného letního počasí se už sedmým závodem, tentokrát v Plinkoutě, přehoupla Hanácká extraliga do své druhé poloviny. V sobotu 8.8.2009 přijelo bojovat o další body do Hanácké extraligy 24 družstev mužů a 8 družstev žen .
Na velice dobře připravené trati s mírným převýšením si nejlépe vedli borci z Břevence, kteří si za čas 17.53 odvezli plný počet bodů a ztenčují náskok vedoucích Dětkovic.
Druhou příčku si za svůj výkon 18.02 s. odvezlo Stražisko „A“ a na třetím místě velice překvapivě skončilo soutěžní družstvo z Benkova s dosaženým časem 18.26.
Velice hezké výkony předvedli prozatímní líedři HE Dětkovice 18.36, které tentokrát neuvěřitelně pošplíchali ……..a jak už jsem se zmínil, ulehčili tak Břevenci přiblížit se jim blíže v celkovém bodování . I Vicov potvrdil svou dobrou formu časem 18.72 s.
Nejlepší sestřik dne si odvezl pravý proudař ze Stražiska „A“ za čas 17.26 s. Po ukončení mužské kategorie se hned po přemístění terčů rozběhl závod žen. Jediné družstvo, kterému se podařilo zdolat dvacetivteřinovou hranici, 19.76 s., byly hokly z Krumsína, které si odvezly vítězný pohár a deset bodů do celkového hodnocení. Na druhém místě, zase trochu zklamané děvčata z Otaslavic. Měly sice nejrychleji sestřelený terč na PP 18.40, ale výsledný čas byl „až“ 20.35 s.
Na třetím místě skončili holky z Nové Hradečané s časem 21.24 s. Bohužel se musím ještě zmínit o né moc taktním chování vedoucího družstva žen z Lipové a některých jeho kolegů, kteří nevybíravým způsobem napadli rozhodčí v domnění, že pravá proudařka jejiho týmu měla dávno sestříknuto a časomíra údajně stále běžela. Za tohle chování bych já osobně vyloučil družstvo za nesportovní chování. ( tohle je jen můj názor ).
Jak zhodnotit závod v Plinkoutě ? Vydařený závod , zdařilé počasí, dobrá trať , sice lehčí - ale neomylné terče.

Výtku bych dal jen startérovy, který měl velice rychlé intervaly. Mezi povelem „ závodníci na místa připravte se“ a povelem „pozor“ nebyl ani čas se pořádně seřadit. Jak se má pořádně startovat, nám určitě ukáží příští týden na dalším závodě v Krumsíně.