Valšovskou soutěž zpestřila účast expremiéra

Autor: Jan Skopalík (jan.skopalik@seznam.cz), Téma: Velká cena OSH Přerov
Vydáno dne 20. 08. 2009 (3706 přečtení)
Za slunečného počasí první srpnové neděle se odehrály závody ve Valšovicích. Změřit své síly sem přijelo 30 družstev mužů a 10 družstev žen. Pěkné počasí a krásně připravená trať vybízela k vynikajícím časům, ale spoustu družstev opět zaskočily valšovské terče, které i po úpravách nadělaly nejednomu týmu vrásky.
Článek napsal Kája Jašík.
Fotky najdete zde.

Soutěž otevřeli svým útokem domácí borci časem 19:09s,který stačil na 7.místo. Laťku Valšovic první překonala až jedenáctá startující Nová Dědina časem 18:48s, celkově 5.místo.
Pak už na sebe nenechaly čekat nejlepší časy. Bramborovou zajistil Karolínu čas 18:33s.
Následoval další z vydařených útoků družstva Kunovic, které čas 18:20s vynesl na krásnou druhou příčku.
Vrbětice opět nenechali nic náhodě a i s prostřikem na pravém proudu zvítězili s časem 18:09s.Tou dobou poctil svou návštěvou soutěž trochu překvapivě i expremiér Miroslav Topolánek se svým doprovodem.O osvěžení vzácné návštěvy v parném dnu se postaralo družstvo mužů z Opatovic, kterým se kuriozně těsně po sestřiku odpojila hadice „C“ od rozdělovače. Za toto počínání si od Mirka vysloužili dárkový koš a za čas 19:65s 10.místo.A to už se dostáváme k posledním startovním družstvům mužů, která mohla zásadně promluvit do pořadí. Družstvu Olšovce se výsledným časem 18:23s podařilo urvat 3.místo.Posledním časem pod 19s a to 18:59s se zařadila Radkova Lhota na 6.místoPo zkrácení tratě začala soutěž žen děvčata z Opatovic, ta si časem 19:52s vysloužila 4.místo.Po nedokončeném útoku Býškovic předvedlo pěkný útok družsvo žen Radíkova a časem 18:33s obsadily druhou příčku.O obsazení pověstné bedny rozhodly až poslední dva útoky. Holky z Radkové Lhoty si za čas 18:94s odvezly 2.místo.Již po třetí v řadě zvítězilo ve Valšovicích družstvo žen z Kunovic a neodbytně nadobro připravili pořadatele, krom poháru, také i o ženskou putovní stříbrnou proudnici.

Nejlepším družstvům předal ceny osobně pan expremiér, který také odměnil první místa žen a mužů dárkovým balíčkem a pozváním na pozdní oběd s jeho maličkostí.