Český pohár Velkopopovického Kozla zná vítěze za rok 2009

Autor: Petr Šváb (webmaster@obec-kamanec.cz), Téma: Český pohár
Vydáno dne 06. 09. 2009 (3225 přečtení)
Závod Borovanská stovka se v sobotu 5. 9. 2009 postaral o zakončení letošního ročníku Českého poháru Velkopopovického Kozla.Ve velmi silném větru na tradiční dráze se nedala očekávat žádná smršť špičkových časů, o rekordech ani nemluvě. Zatímco oba průběžně vedoucí závodníci Pavla Švaříčková a Martin Kulhavý vstupovali do závodu s bodovým náskokem a šlo jim především o to nic nepokazit, na dalších místech mohl poslední závod pořadím ještě zamíchat.

V prvním kole závodu žen se hned v úvodu dostala do čela Magda Krayzlová 18,34 s a k jejímu času se dokázaly alespoň přiblížit až v závěru kola Monika Sedlatá 18,49 s a Jitka Hanousková 18,54 s. Průběžně vedoucí Pavla Švaříčková si zabrnkala na nervy hodně nepodařeným pokusem za 21,44 s. Po záplavě sedmnáctkových časů v předchozích závodech jsme v Borovanech sledovali závod s časy zhruba o vteřinu horšími, než je v současnosti zvykem. K mírnému zlepšení došlo v kole druhém, kdy nejprve obavy z opakování loňského nezdaru zahnala Pavla Švaříčková a časem 18,29 s se dostala do čela závodu. Pojistku druhého místa v celkovém pořadí předvedla Klára Šenkyříková časem 18,35 s - o jednu setinu sekundy na průběžném třetím místě. V posledním rozběhu pak v nejlepším souboji závodu Jitka Hanousková 18,20 s vítězí a poráží těsně druhou Moniku Sedlatou 18,25 s.

Pořadí nejlepších pěti závodnic Českého poháru VPK za rok 2009:

1. Pavla Švaříčková 203 bodů, 2. Klára Šenkyříková 181 bodů, 3. Monika Sedlatá 175 bodů, 4. Petra Čekalová 174 bodů a 5. Jitka Hanousková 171 bodů.

Mezi muži první kolo nejlépe rozjel ve třetím rozběhu Jakub Paulíček časem 16,99 s. Nejblíže se k němu v tomto kole dokázal přiblížit David Grůza 17,08 s a Lukáš Janko 17,14 s. Martin Kulhavý zajistil časem 17,75 s - čas, který stačil na konec první desítky a rovnal se jistotě celkového vítězství. Pokud někdo čekal výraznější zlepšování časů ve druhém kole, musel být zklamán. Sledovali jsme spíše nepodařené pokusy s nezapojenými rozdělovači. Vyjímkou byl opět Jakub Paulíček, který ze svého vedoucího času ještě ubral šest setin sekundy a zcela zaslouženě zvítězil. Posun na druhé místo se podařil Vladimíru Jankovi 17,05 s. Třetí místo uhájil i přes pokažený druhý pokus David Grůza. Martin Kulhavý pak byl již před svým druhým pokusem zřejmým vítězem Českého poháru VPK a tak do posledního rozběhu závodu již nenastoupil s vědomím šetření sil na nadcházející Mistrovství světa profesionálních hasičů.
Celkovým pořadím Českého poháru VPK mezi prvními pěti závodníky tak poslední závod nezamíchal:

1. Martin Kulhavý 172 bodů, 2. Lukáš Janko 158 bodů, 3. Jakub Paulíček 153 bodů, 4. David Grůza 144 bodů a 5. Vladimír Janko 136 bodů.

Vyhlášení 30 nejlepších závodníků a závodnic Českého poháru VPK pro rok 2009 proběhne v neděli 20.9. od 13.00 h. na Městském fotbalovém stadionu v Ústí nad Labem v rámci vyhlášení výsledků MČR družstev SH ČMS.

Nejlepší závodníci budou dále odměněni při slavnostním Galaodpoledni Požárního sportu, které se uskuteční v sobotu 7.11. od 13.00 h. v multikině Káčko v Dobřanech u Plzně. Galaodpledne je opět pořádáno společně se sdružením Český hasič s vyhlášením výsledků Ligy ve výstupu na věž a s dalším bohatým doprovodným programem.

Kompletní výsledkový servis a info naleznete na www.stovky.cz.

Závodní program Českého poháru 2009 je za námi a začíná se již připravovat ročník 2010. Proto bych rád přivítal i Vaše názory, připomínky, zkušenosti a nápady, aby příští ročník byl zase o něco lepší než ten letošní. Nemyslím tím nějaké anonymní příspěvky v diskusi, ale seriózní názory třeba na emailovou adresu.

Petr Šváb
psvab@seznam.cz
SDH Kamenec u Poličky