Prvním závodem v Hlinsku odstartovala VC OSH Přerov

Autor: Jan Skopalík (jan.skopalik@seznam.cz), Téma: Velká cena OSH Přerov
Vydáno dne 09. 06. 2010 (4960 přečtení)
V posunutém termínu jsme se dne 6.6.2010 setkali na prvním závodě VC OSH Přerov který se konal v Hlinsku. Pořadatel z důvodu povodní posunul začátek soutěže o dva týdny. Myslím, že tuto radu mu dal sv. Florián patron hasičů se zárukou skvělého počasí. Všichni soutěžící se tak mohli těšit na krásně upravený areál, pěkné počasí a bohaté občerstvení.  Autorem článku je Aleš Rode.

Při nástupu se sešlo 24 družstev můžu a 10 družstev žen. Později se ukázalo, že družstvo kluků z Čech a Plumlova šlo mimo soutěž. Po přivítání a krátké poradě vedoucích mohla začít přehlídka připravenosti jednotlivých sborů.
Jako první se na trať postavili kluci ze Lhoty u Choryně. Jejich výkon stačil na 16. příčku v celkovém hodnocení. Loňský vítěz Vrbětice startující s dvojkou nechal na terčích cenné vteřiny a čas 18.46s jim stačil na 4. příčku v celkovém hodnocení. Domácí borci, kteří nastoupili jako třetí, krotili své hadice a čas 19.39s jim v celkovém součtu vynesl 10. příčku.
Ústí startující s šestkou skončilo o stupínek lépe. S časem 19.25s však spokojeni nebyli. Osmé místo obsadili kluci z Olšovce - čas 19.09s zavinil uzel na hadici „C“ jednoho z proudařů.Pravčice skončily s časem 18.86s na sedmém místě. Šestku si odvezli borci z Rychlova za vyrovnaný výkon s časem 18.58s.Páté místo v Hlinsku zůstalo nepřidělené. Kluci z Luboměře zastavili časomíru na shodném čase jako ogáři z Vrbětic a proto jim právem náležel bramborový stupínek.Pohár za třetí místo si vybojovali borci z Kunovic 18.35s.

Radkova Lhota s časem 18.22s se radovala na druhém místě.

Kluci letos nenechali nic náhodě a zúročili svou zimní přípravu. Nejlépe zvládnuli nástrahy trati kluci z Babic. Těžký kopec a časomíru MADE IN RADÍKOV zdolali v čase 17.93s. Právem jim náležel pohár za první místo. Babice se zapsaly do historie soutěží v Hlinsku také jako první družstvo mužů, které zde dokázalo předvést požární útok v čase pod 18náct sekund.Škoda, že kluci z Plumlova se nedostavili v potřebném počtu 4 soutěžících na nástup. Jejich parádní útok v čase 17,97s. si rovněž zasloužil ocenit. Po krátké přestávce na zkrácené trati spustila svůj koncert kategorie žen. Jako první se na trať vrhly domácí holky. Za mohutné podpory divácké kulisy předvedly pěkný útok s časem 18.96s, v celkovém součtu jim stačil na 3. místo.Holky z Radkové Lhoty předvedly, že přes zimu taktéž nezahálely - čas 18.77s a druhé místo. První místo vybojovala děvčata z Pravčic s časem 17.82s. Diváci se tak dočkali pokoření rekordu i v této kategorii. Za svůj výkon si právem zasloužila zlaté srdce v podobě ceny za první místo.