Na špiči VC Přerov to tři závody před koncem vře

Autor: Jan Skopalík (jan.skopalik@seznam.cz), Téma: Velká cena OSH Přerov
Vydáno dne 22. 07. 2010 (4900 přečtení)

Až nad poměry horká sobota lákala do Horního Újezdu dne 17. 7. 2010 hasiče k devátému závodu VC OSH Přerov. Tradičně dobře připravený areál navštívilo 19 družstev mužů a 10 družstev žen.
Autorem článku je Aleš Rode.

Po přivítaní soutěžících paní starostkou se do boje nejen s hadicemi, ale i horkem pustili jako první domácí borci.
Ovšem únava na hadici „B“ hned za strojem zkazila jejich snažení a kluci se neumístili.
Stejně jako domácím, tak i družstvům z Henčlova, Paršovic a Babic se nepodařilo dokončit svůj požární útok a byly nehodnoceny. Dalším nehodnoceným družstem byly Špičky. Kluci ze Špiček sice požární útok dokončili, ale NESPORTOVNÍM CHOVÁNÍM se o cenné body připravili.
Osmé místo obsadili kluci z Hlinska s časem 18.99s.
Sedmičku si vybojoval team z Malhotic. Kluci prokazují své kvality a proudaři zvládli zastavit časomíru v čase 18.70s.

O setinu lepší byl čas Jindřichova - 18.69s a šesté místo.

Tuto dvojici časů ještě více zpestřil Ilja z Luboměře a jeho tým. Čas 18.68s stačil na pátou příčku.

Bramborový stupínek obsadila Radkova Lhota s časem 18.61s. Kluci předvádějí od začátku sezony stabilní výkony, a tak jim ještě do této soutěže patřilo prvenství v celkovém hodnocení.

Velmi pěkný útok předvedli kluci z Kunovic. Za čas 18.51s si odvezli pohár za třetí místo.

Čas 18.05s stačil Rychlovu na druhé místo.

Nejlépe zvládli v Horním Újezdě nástrahy trati kluci z Olšovce, kteří zde předvedli svěží vichr z hor.  Dosaženým časem 17.01s si kluci vytvořili svůj nový osobní rekord a překonali i rekord trati. Právem brali pohár za první místo a taktéž se vrátili na průběžné první místo ve VC OSH Přerov.

Po krátké přestávce na zkrácení trati a osvěžení rozhodčích odstartovala kategorie žen. Jako první se na trať pustila děvčata z Opatovic. Za svůj čas 19.94s braly holky bramborový stupínek.

Jako třetí se umístila děvčata z Černotína s časem 19.46s.
Každý soutěžící rád navštívil v horkém dni v Újezdu káď s chladnou vodou stejně jako košařka z Černotína.

Druhé místo obsadila děvčata z Milotic s časem 18.79s.

Pohár za nejlepší útok putoval do Kunovic. Holky předvedly velmi pěkný výkon, který ozdobil čas 18.30s.