Po jedenácti soutěžích se v Provodovicích konal poslední závod VC OSH Přerov

Autor: Jan Skopalík (jan.skopalik@seznam.cz), Téma: Velká cena OSH Přerov
Vydáno dne 02. 09. 2010 (5278 přečtení)
Poslední srpnovou neděli jsme se mohli přijet podívat do Provodovic, kde si hasiči z Přerovského okresu dali dostaveníčko, aby ukončili šestnáctý ročník VC OSH Přerov. Sice chladné, ale naštěstí bez deště a větru objednané počasí neodradilo soutěžní družstva, a tak se pořadatel mohl těšit z účasti 26 družstev mužů a 15 družstev žen.
Fotografie z Provodovic najdete tu.
Další fotografie z letošní Velké ceny najdete na stránkách Marka Andrýska tady.
 

Po nástupu a přivítaní starostou obce se na základně začali připravovat domácí borci. Čas 21,03s však stačil až na 20. příčku v hodnocení.
Všichni ti, co pravidelně jezdí do Provodovic vědí, že trať mírně z kopce a tartanový náběh slibují dobré časy. Častokrát jsme ale i zde zažili silný vítr zboku, který dokázal slušně potrápit proudaře, kteří nedoběhli až k čáře nástřiku. Letos však v Provodovicích tolik nefoukalo, a tak se mohli diváci těšit na pěkné časy. Důkazem toho bylo, že poslední čas stlačený pod dvacet vteřin předvedli kluci z Paršovic (19,90s), kteří obsadili 17. místo. Šestnácté místo připadlo Hornímu Újezdu za čas 19,59s a patnáctku po značném prostřiku obsadil Jindřichov za čas 19,41s. Kluci z Radkové Lhoty předváděli celou sezonu pěkné časy ovšem19,35s jim stačilo na 14. příčku. Hostašovice s časem 19,35s byly o čtyři setiny pomalejší než kluci z Milotic na 12. místě s časem 19,26s. Družstvo z Henčlova (18,95s) bylo poslední, které zvládlo stříknout pod hranici 19 vteřin. Desátou příčku obsadily Vítonice za čas 18,88s.
Valšovice do posledního závodu nenominovali svůj vysloužilý Inventář v podobě Ládi. Proto se museli spokojit s časem 18,74s a devátou příčkou v hodnocení. Kluci z Luboměře stejně jako dravci z Olšovce nechali na terči taky cenné vteřiny a čas 18,55s a osmnáct pul stačil jenom na osmé a sedmé místo. Jenom dvě setiny by stačily klukům z Ústí, aby prolomili hranici 17 vteřin. Časomíra však byla neúprosná a čas 18,01s vynesl Ústeckým šesté místo.Kluci z Opatovic v závěru sezony předváděli pěkné útoky a jinak tomu nebylo ani v Provodovicích. Čas 17,76s stačil na páté místo.Z okresu Kroměříž se přijela podívat i Podhradní Lhota a Rychlov. Borci z tohoto kraje vystřihli čas 17,67s. Rychlov předvedl 17,65s čímž si vybojoval pohár za třetí místo.
Druhou příčku za skvělý útok s časem 17,50s obsadily Malhotice.Starosta OSH Přerov bratr Hlavinka při svém komentování v Provodovicích lákal všechny družstva, aby útočila na nejrychlejší čas v letošním ročníku. Tento čas drželi kluci z Radíkova s hodnotou 16,86s. Jediné družstvo které si tyto slova vzalo k srdci byly Kunovice. S časem 16,85s pokořily Radíkov a suverénně vyhrály.Po krátké pauze na přestavení terčů a občerstvení nejen rozhodčích se do boje o poslední cenné body pustila něžnější polovina lidstva. Holkám už se však tolik nedařilo jako klukům. Poslední z pěkných časů který si zaslouží zmínit je od děvčat z Kunovic. Jedna z proudařek sice nechala na terči cenné vteřiny, ale i tak čas 20.85s stačil na 6. příčku.Páté místo obsadily holky z Hlinska s časem 20,03s.Do Loukova putoval bramborový stupínek za čas 19,10s a třetí příčku obsadily holky z Černotína za čas 19,05s.Jelikož se v kategorii žen do letošního ročníku přihlásilo pouze osm družstev, neměly už holky z Opatovic šanci sesadit z trůnu o deset bodů průběžně vedoucí Radkovu Lhotu. Útěchou jim aspoň bylo pěkné druhé místo za čas 18,69s.
Pohár za první místo si odvezly holky z Milotic za čas 18,27s.V celkovém pořadí šestnáctého ročníku VC OSH Přerov zvítězili v mužské kategorii kluci z Olšovce se 169 body, druhá byla Radkova Lhota se 157 body. Třetí příčku obsadil Rychlov se 134 body a na bramborovém stupínku skončily Kunovice se 132 body. Páté místo připadlo Luboměři se 109 body a šesté bralo Ústí se 104 body. 100 bodů stačilo Malhoticím na 7. místo a s 97 body osadily Opatovice příčku osmou. Hlinsko se po závěrečné soutěži propadlo z šestého místa na devátou příčku s 94 body. První desítku nám uzavřeli kluci z Jindřichova se 75 body.V kategorii žen zvítězila děvčata z Radkové Lhoty se 122 body a druhé místo braly holky z Opatovic za 121 bodů. Třetí příčku vybojovaly holky z Hlinska s 96 body a čtvrtou obsadila děvčata z Kunovic s 92 body. Černotín za 87 bodů obsadil páté místo.Po závěrečném nástupu, při kterém byly předány finanční částky a poháry za umístění, začaly bujaré oslavy všech soutěžících. Tímto bych se i já chtěl připojit ke gratulaci a popřát všem soutěžícím do další sezony mnoho štěstí a úspěchů. Taktéž bych chtěl poděkovat všem rozhodčím za čestné rozhodování, pořadatelům za dobře připravené areály a divákům za fandění.

                                                                                                                                                                                     Aleš Rode