Český pohár Velkopopovického Kozla má své vítěze pro rok 2010

Autor: Petr Šváb (webmaster@obec-kamanec.cz), Téma: Český pohár
Vydáno dne 05. 09. 2010 (5466 přečtení)
Premiérovým závodem na atletickém stadionu v Pacově vyvrcholil v sobotu 4. 9. VIII. ročník Českého poháru Velkopopovického Kozla v běhu na 100 m s překážkami.

Ve všech hodnocených kategoriích nebylo před závodem zdaleka nic rozhodnuto. Poprvé v historii ČP měly například ženy na druhém a třetím místě průběžného pořadí stejný bodový součet a i stejný součet umístění. Podobná situace byla také na prvním místě kategorie seniorů. Závod tak sliboval velmi napínavý souboj.

Nejdříve se na tartanové dráze představili muži. První zaútočil na přední pozice průběžně druhý Martin Stuchlík časem 16,87 s. Jeho čas v prvním kole překonali nejdříve Milan Netrval a Jindřich Harasimovič časem 16,80 s respektive 16,82 s. V samotném závěru 1. kola se přes všechny přehnal průběžně vedoucí Jakub Paulíček s časem 16,70 s.

Ve třetím rozběhu druhého kola se výkonem 16,65 s dostal do vedení Martin Roháč, kterého ale následně vystřídal zlepšeným časem 16,54 s Jindra Harasimovič. K jeho času se záhy velmi přiblížil Václav Novotný, jehož 16,55 s znamenalo druhé místo. Jakub Paulíček si tak svůj poslední pokus mohl náležitě užít, protože čtvrté místo v závodě mu zajistilo celkové vítězství. Druhé místo v poháru patří Martinu Stuchlíkovi a třetí zůstalo i přes nebodované umístění v posledním závodě Davidu Grůzovi.

V kategorii seniorů o celkové vítězství svedli souboj vítězný Martin Kulhavý - čas 17,17 s a Lukáš Holeček - čas 18,09 s. Na celkovém třetím místě se stejně jako v posledním závodě umístil Víťa Gazda - čas 18,15 s.

Velký souboj nastupující generace závodnic se očekával v kategorii žen. Nízkou osmnácku v prvním kole nejdříve zapsala Soňa Bělehrádková - 18,20 s a následně po ni startující vedoucí žena průběžného pořadí Andrea Hrouzková 18,29 s. S napětím se pak očekával výkon průběžně druhé Šárky Jiroušové, která načala sedmnáckové časy - 17,41 s. Další čas pod osmnáct předvedly ve společném souboji Monika Sedlatá - 17,98 s a národní rekordmanka Lenka Tomandlová - 17,62 s.

Špičkové časy prvního kola následně uzavřela Lucie Hirmerová časem 17,94 s a tento výkon otevřel i druhé kolo v podání Soni Bělehrádkové. Andrea Hrouzková tvrdě bojovala o celkové prvenství - čas druhého pokusu 17,48 s ji znovu dával šanci na jeho získání. Šárka Jiroušovou následně potvrdila vedení závodě zlepšením na 17,11 s. Na čtvrté místo v závodě se vyhoupla Klára Šenkyříková - 17,67 s, na páté Lucie Reinwartová 17,97 s. O všem tak měla rozhodnout Lenka Tomandlová.

Výkon 17,35 s Lenku posunul na druhé místo v závodě a zároveň rozhodnul o vítězce Českého poháru. Stala se jí Šárka Jiroušová o jeden bod před Andreou Hrouzkovou, třetí místo patří Lence Tomandlové se ztrátou bodů čtyř.

Mezi seniorkami celkové vítězství zaslouženě získává Jitka Hanousková - v závodě 18,31 s před Vlastou Michalovičovou - 18,73 a Pavlou Švábovou - 18,84 s.

Vyhlášení nejlepších 30 závodníků a závodnic Českého poháru Velkopopovického Kozla se uskuteční v rámci vyhlášení výsledků Mistrovství České republiky SH ČMS v Praze na stadionu Juliska v neděli 19. 9. 2010 od 13.00 hod.
Slavnostní zakončení letošního ročníku Českého poháru VPK a letošní sezóny Ligy ve výstupu na věž proběhne na tradičním Galavečeru požárního sportu dne 30. 10. 2010 v Karlových Varech v hotelu Thermal.

Podrobné výsledky a vše ostatní naleznete na www.stovky.cz.