Na úvod VC UH v Kunovicích padlo šest 17ctek

Autor: Petr Kropáč (petrhori@seznam.cz), Téma: VC Uherské Hradiště
Vydáno dne 29. 04. 2011 (6504 přečtení)
První závod VC UH se konal jako již tradičně za prosluněného počasí v Kunovicích na Bělince. Zápolení nabídlo atraktivní podívanou, a to když v mužské kategorii se na startu objevilo 24 družstev a z toho 6 teamu pokořilo hranici 18sec. Mezi ženami v konkurenci 9 družstev byl vidět jeden čas pod 19sec. a dva pod hranici 20sec.

Na startovní čáře se nám postupně představili zástupci okresu Uherské Hradiště, se kterými přijeli poměřit síly soupeři ze Zlínska, Hodonínska, Přerovska, Prostějovska a taky zástupci Slovenské republiky. Začněme ale hezky od konce výsledkové listiny.

 Mezi 4 družstvy, které soutěž nedokončili byly hasiči z Hrubé Vrbky a

 

Hradčovic.

 

Taky hasiči z Kněžpole, kteří chybovali na více postech a bohužel pro letošní rok ještě nemají vyřešeno, kdo bude běhat na rozdělovači.

 

 Poslední nedokončený požární útok nám předvedly Vrbětice.

 

Na chvostu výsledkové listiny se nám umístnil Jarošov, kluci na novou sezonu disponují novým materiálem i technikou, ale bohužel v Kunovicích nepředvedli co letos můžeme od nich s novým vybavením čekat.

 

Těsně před Jarošovem skončil loňský 3. tým VC UH, a to Salaš, klukům zachyboval strojník při náběhu k základně a nestihl zapojit Béčkový spoj, ale i tak se kluci rozhodli svůj pokus dokončit a připsali si čas 28.74sec.

 

Dalším překvapením bylo až 15. místo borců z Petrova, kterým se časomíra podařila zastavit až na hodnotě 20.67sec.

 

Další zástupce z Hodonínska Vacenovice brali s časem 18.87sec 11. místo.

První desítku uzavřeli kluci z Hlinska, okres Přerov, kluci předvedli pěkný požární útok a je určitě škoda téměř sekundového prostřiku na pravém proudu, levý terč byl totiž sražen v čase 17.93sec, ale bohužel pravý výsledný psal čas 18.85sec.

 

9. místo si připsal obhájce loňského vítězství, a to družstvo z Vlkoše, jenomže i kluci z Vlkoše nám předvedli prostřik na proudu a s výsledným časem 18.69sec (17.85L) spokojeni nebyli.

 

Pohledný požární útok nám předvedl i zástupce ze Slovenska, Svinná, a to když se prezentoval časem 18.59sec a 8. místem, v předchozích letech jsme byli od kluků zvyklí na rychlejší vodu než co předvedli letos.

 

7. místo patřilo zástupcům zlínského okresu v podání Mladcové a kluci dojisté míry s časem 18.44sec na start sezony spokojeni budou.

 

První družstvo, které svůj čas stlačilo pod 18 vteřin byly Vrbětice Bé časem 17.97sec a kluci ukázali, že to asi letos v překopané sestavě běhat bude.

 

5. místo putovalo na Přerovsko zásluhou hasičů ze Špiček, klukům to určitě běhá i lépe, ale čas 17.90sec určitě budou brát jako dobrý start do sezony 2011.

Bramborová pozice zůstala pro hasiče z Částkova loni 2. tým VC UH, kluci předvedli téměř bezchybný požární útok v čase 17.60sec, na kterém můžou do sezony stavět.

 

Bronzové umístnění putovalo na Zlínsko zásluhou hasičů z Nedašova, opět byl k vidění jeden z bezchybných a pohledných útoku a čas 17.55sec hovoří o vyrovnanosti soutěže.

 

Až druhé místo patřilo obhájci vítězství ve VC UH, a to hasičům z Vések, na útoku hasičů z Vések toho moc vytknout nešlo, ale bohužel čas 17.49sec jim letos na lepší umístění v prvním závodě nestačil.

 

Poněkud překvapivé vítězství putovalo na kopec do Mistřic, kluci se na prvním závodě představili v pozměněné sestavě, dresech a s novou technikou a bylo patrné, že veškeré změny šly k duhu. Kluci si poslali pomalejší vodu, aby v klidu natáhly na nástřikovou čáru a čas o pouhé 2setiny sekundy rychlejší než Vésky jim zajistil po několika letech vítězství v soutěži 17.47sec (17.08L).

 

Ženám kralovaly zástupkyně z Přerovska, a to v podání žen z Radíkova, které se sice taky nevyvarovaly prostřiku na pravém terči, ale i tak výsledný čas 18.36sec (17.36L) jim dnes na vítězství stačil.

Druhé místo putovalo ženám do Kuželova za čas 19.11sec.

Čest hradišťských družstev držely ženy z Částkova, které si s časem 19.77sec připsaly 3. místo.

Pohledný požární útok nám předvedly i ženy ze Salaše, ale bohužel čas 20.33sec stačil dnes až na 4. místo.

 

Pátou pozici si smolně připsaly domácí ženy, kterým během někdo požárního útoku zapískal a holky si mylně myslely, že to píská rozhodčí a tak časomíra nakonec zastavila čas na hodnotě 25.35sec.

 

6. místo Vésky 27.02sec.

 

7. místo Hostišova 29.15sec(18.84L!!!!).

 

8. místo Hrubá Vrbka 30.72sec.

 

Poslední místo obsadily ženy z Dežeric, které svůj požární útok nedokončily.