Noční soutěž v Kamenici nad Lipou

Vydáno dne 14. 06. 2011 (2925 přečtení)

Ta je atypická tím, že všichni běhají na “2B” , do kopce a ještě k tomu na dlažebních kostkách, které velmi kloužou. Proto se zde neočekávali žádné rekordní časy. Ve 20:00 hodin byl nástup družstev, kterých se sjelo opět dost - 33 mužů a 12 žen. Několik minut poté začala běhat kategorie žen.

Zde vítězila taktika. Stačila pomalejší voda, aby proudaři stihli doběhnout na svá stanoviště. Nejlépe to vychytaly ženy ze Zhoře u Tábora. Rychlé setřiky terčů znamenaly výdledek 23.09 s. Tento čas byl nakonec vítězný. Radost děvčat se nedala přehlédnout. Druhé skončily ženy z Chrbonína. Čas 24.26 s byl pro tuto dráhu dostačující pro stříbrné umístění. Obě družstva tak dorovnala bodouvou ztrátu. Další výborný kousek předvedly ženy z Ústrašic. I s prostřikem levé proudařky daly čas 24.55 s. Čtvrtá skončila Rohovka z Pelhřimovska s časem 24.60 s. První pětku výsledkové listiny uzavíraly ženy z Nové Včelnice s časem 25.16 s. Šesté skončily Chotěmice. Ač měly nejrychlejší výstřik, pravá proudařka nestihla doběhnout. Terč srazila v čase 27.45 s. Sedmé místo obsadilo domácí družstvo žen. I když levá proudařka uklouzla před základnou, časová ztráta u ní nebyla tolik znát. Měla však smůlu, že nezapojila koncovku na proudnici. Svůj výkon dokončila v čase 27.60 s. Dále skončily ženy z Tučap (28.08 s), z Kozmic (28.50 s), ze Želče (39.52 s) a ze Řepče (39.94 s). Útok holek ze Dvorců “A” skončil neúspěšným pokusem kvůli chybě pravé proudařky.

Počasí se moc neumoudřilo. Stále lehce pršelo a trať představovala riziko úrazu.  Dráha nepotřebovala přestavbu, proto hned v návaznosti pokračovaly pokusy mužů. Nejlepší výkon na 2B předvedlo družstvo ze Žďáru. První letošní výhra s časem 17.75 s tak kluky vyhoupla na první místo v celkovém pořadí THL. Obrovkou radost měli i kluci z Tučap “A”, když srazili terče v čase 17.84 s. Měli velmi úspěšný den, ze kterého si odvezli krásný pohár za druhé místo. To byly jediné 2 časy pod 18 vteřin. Ani Stoklasná Lhota neodjela s prázdnou. Všem 7. členům družstva útok sedl. Za svůj čas 18.02 s obsadili bronzovou příčku. I Bohdalín z Pelhřimovska předvedl perfektní výkon. S časem 18.20 s si kluci dali prozatím svůj nejlepší výkon na THL. Páté skončili Lavičky z okresu Ždár nad Sázavou. Čas 18.40 s patřil levému proudu. 6. místo za čas 18.86 s obsadili muži z Heřmanče. Šťastnou sedmičku měl Jankov z Benešovska, který zastavil časomíru za 18.98 s. Problémy na koši měl zřejmě Chrbonín “A”. Ale i tak krásných 19.02 s. 9. místo měli muži ze Strachoňovic. Ukázali, že i na Jihlavsku jsou dobré týmy. Výsledný čas činil 19.19 s. Poslední čas pod 20 vteřin, blíže 19.85 s dala Rohovka. 11. místo patřilo Slapům za čas 20.30 s. Dále skončili Kozmice (20.58 s), Želeč (20.78 s), Zhoř u Tábora (23.10 s), Častrov z Pelhřimovska (23.11 s), Ústrašice (23.19 s), Nová Včelnice (23.22 s) a Tučapy “B” (23.39 s). Problémy na levém proudu mělo družstvo Chotěmic (23.82 s),  Kaliště “B” (25.66 s) a Řepče (29.82 s). Nijak zvláštní čas nedal ani Humpolec (26.43 s) a Český Rudolec “B” (30.10 s). Zasoutěžit si přijela i Včelnička (31.51 s). Mezi posledními skončil Batelov (36.65 s), Choustník (38.27 s) a Český Rudolec “A” (41.47 s). Smůla se držela i domácích mužů. Ti chtěli předvéct publiku výkon jak se patří. Bohužel i je překvapil mírný kopec. Proudaři zastavili časomíru až v čase 37.03 s. Neúspěšný pokus měla Světlá nad Sázavou, Květinov, Dvorce “A” a Strmilov. Jedinou diskvalifikaci udělili družstvu Věže.

Závěrečný nástup s vyhlášením soutěže “O putovní pohár města Kamenice nad Lipou” završil 12-ti hodinový maraton soutěží v požárním útoku. První 3 družstva mužů obdržela  památeční poháry a rozdělila si další hodnotné ceny jako sud piva, třílitrovou lahev rumu a sele. Ženy byly zase obdarovány květinami a jinými hodnotnými cenami. Pořadatelé byli velmi štědří, protože ocenili úplně všechna zúčastněná družstva.

Další soutěž se koná dne 18. června 2011 od 13:00 hodin v Košicích na fotbalovém hřišti. Všichni jste srdečně zváni, jak soutěžící, tak i publikum!

Průběžné pořadí po pěti soutěžích:

Muži: 1. místo Žďár (62 b) , 2. místo Chotěmice (60 b), 3. místo Chrbonín “A” (52 b), 4. místo Řepeč (41 b), 5. místo Tučapy “A” (40 b).

Ženy: 1. místo Kamenice n/L (62 b) , 2. místo Chotěmice (57 b), 3. místo Chrbonín (49 b), 4. místo Nová Včelnice (47 b), 5. místo Zhoř (39 b)