Druhé kolo VC UH v Drslavicích

Autor: Petr Kropáč (petrhori@seznam.cz), Téma: VC Uherské Hradiště
Vydáno dne 20. 06. 2011 (3342 přečtení)
Po více než měsíční pauze se opět roztáčí kolotoč uherskohradišťské velké ceny požárního sportu. Velká cena pokračovala svým druhým kolem v Drslavicích. Závodů na tamním fotbalovém hřišti se zúčastnilo 16 družstev mužů a šest mančaftů žen.

Na pátem místě v kategorii mužů se umístili kluci z Bílovic, kteří předvedli svůj standardní pokus, s menším prostřikem dokončili požární útok v čase 19,60. Na čtvrté místo stačil čas pod devatenáct vteřin a ten měli borci zelenobílých barev z Kněžpole, přes náznak sedmnáctkového času (17,66), se museli spokojit s časem 18,90 a ziskem prvních letošních bodů do tabulky

VC. Na stupních vítězů se ani po měsíci nic nezměnilo, což Vám možná napovědělo, že na pomyslný bronz dosáhli oranžově zbarvení kluci z častkovského Áčka, kteří stlačili svůj čas opět pod osmnáct vteřin, přesněji 17,81sec. a v tabulce pravdy mají již po dvou kolech dvacet bodů. Druzí tedy skončili kluci z Vések, kteří mohli být právem naštvání na štěstěnu, neboť opět skončili druzí o pouhé dvě setiny sekundy. Přesto, že jejich útok vypadal nádherně a zdál se být rychlejší, časomíra se zastavila na čase 17,63 (17,33), což mimochodem není vůbec špatný čas. První skončili borci z Mistřic, kteří předvedli krásný a rychlý útok. Na levém proudu se čas dokonce zastavil v čase 17,28, ale samozřejmě že se počítá až onen horší terč, který měl v neděli hodnotu 17,61. Kluci se můžou radovat ze zisku dalších patnácti bodů do tabulky VC OSH UH. Kde jsou také na prvním místě se třiceti body, pronásledováni druhými Véskami (24bodů) a třetím Částkovem (20bodů).

V kategorii žen se utkalo o prvenství šest družstev. Hned pět bylo z Uherskohradišťska, ale z prvenství se po právu radovalo družstvo Kuželova z Hodonínska. Holky jako jediné stlačili čas pod dvacet vteřin o třídu zastínili ostatní mančafty, jejich čas 18,62 si po zásluze vysloužil nejen potlesk, ale také již zmiňované první místo. Na stupni vítězů je doplnili ještě holky ze Salaše, sympatickým časem 20,25, který stačil na druhé místo a bronz ukořistili ženy z Částkova (20,41). O první místo se v neoficiální tabulce (VC žen není zatím vyhlášena, protože zatím nesplňují minimální počet přihlášených ženstev do VC) tabulce perou holky z Salaše a Částkova, oba mančafty mají čtrnáct bodů, třetí jsou holky z Kunovic z osmy body a poslední jsou prozatím obhájkyně loňského prvenství, holky z Vések.

 

Další závod VC OSH UH se uskuteční 19.6.2011 v Mistřicích na Návsi.

 

Napsal Filip Hubáček