Po “Memoriálu Michala Velíška” vedou THL Chotěmice

Autor: Petr Růžička (@), Téma: Táborská hasičská liga, Zdroj: www.thliga.cz
Vydáno dne 29. 06. 2011 (2672 přečtení)
V sobotu 25. června se konalo 7. kolo ze 14-ti dílného seriálu soutěží Táborské hasičské ligy. Tímto jsme se dostali do poloviny sezóny. Nyní se sbory dobrovolých hasičů podívali do obce Chrbonín, kde je požární sport velice oblíbený. Na místním fotbalovém hřišti pořádali již IX. ročník soutěže s názvem “Memoriál Michala Velíška”. Nejprve proběhla soutěž dětí. Poté byl nástup všech družstev, při kterém starosta obce pan Tupý přivítal všechny zúčastněné a zahájil hasičské klání. Na pravidla dohlížel hlavní rozhodčí J. Šustr spolu s J. Čihákem a J. Janoušekem. Za správnost měření zodpovídala strmilovská časomíra.

Sobotní počasí bylo velmi proměnlivé, až by člověk řekl, že je apríl. Přilákalo průměrný počet soutěžních družstev. Nakonec bylo přihlášeno 27 mužských a 11 ženských konkurenčních týmů. Celkově na této rychlé dráze padlo 13 časů pod 20 vteřin (z toho 3 výsledky žen).

V mužské kategorii si na vrchol sáhli muži ze Dvorců “A”, kteří nakonec předvedli nejlepší výsledek z celého dne. Byl to úctihodný výkon. S časem 17.91 s se hned od počátku drželi ve vedení. Ani Chotěmice tentokrát nepokořili čas pod 18 sekund. Ale i tak za čas 18.08 s obsadili 2. místo. Vítězství jim uniklo kvůli prostřiku levého proudaře. Bronzovou příčku vybojovalo domácí družstvo Chrbonína “A” . Za hlasité podpory publika si doběhli pro čas 18.16 s. Čtvrté místo patřilo mužům z Dolních Němčic “A” za čas 18.24 s. Perfektní čas si dnes do své sbírky připsali i Tučapy “B”. Jejich letošní nejlepší čas tedy od soboty činí 18.53 s. Zato pravému proudaři ze Žďáru se moc nevedlo. Sestříkl terč až v čase 18.59 s, za což se kluci ve výsledkové listině nacházeli na 6. místě. 7. místo si dnes vybojovala Řepeč. I když se rozdělovač nepatrně zdržel na základně, čas 18.79 s byl pro všechny dostačující. 8. místo si za čas 19.15 s připsalo družstvo Bohdalína. Naprosto stejný čas, tedy i umístění se povedlo dát klukům z Tučapy “A”. Poslední pod vteřinovou mezerou byli kluci ze Stmilova. Jejich čas 19.23 s byl zastaven na levém proudu. Dále pokračovaly výkony nad 20 vteřin. Čas 20.34 s si dala Kamenice nad Lipou, která obsadila 11. místo. 12. příčka za čas 20.63 s patřila Radkovu z Jihlavska. Dolní Němčice “B” zastavili časomíru za 20.94 s. Muži ze Zhoře museli čekat na svého levého proudaře až spojí koncovky. Bohužel mu už na základně spadlo klubíčko hadice a rozhodilo spoje. I tak čas 21.17 s. 15. místo obsadil Chrbonín “B”. S vodou museli kluci zacházet rozvážně. Potřebovali, aby proudaři doběhli na svá stanoviště. Tým v nejlepších letech dal rovných 22 s. Hezký čas dali i jejich sousedi z Choustníka. Za výkon 22.11 s obsadili 16. místo. Problémy na rozdělovači se vyskytli mužům z Košic “A”. Útok zakončili v čase 30.78 s, za což si odvezli 17. místo. Dále skončila Nová Ves u Chýnova (34.76 s) a Nová Včelnice (39.61 s), které měli problémy na proudech. Nic však nevzdali a PÚ dokončili. Terezín (47.34 s) a Mlýny (57.39 s) se ještě předvedli se strojem PS12. Požární útok nedokončili Dačice (utopené proudy) spolu s Krátošicemi a Stoklasnou Lhotou, které skončili vinou rozdělovače. Diskvalifikace byla udělena družstvu Slap, Kozmic a Heřmanče.

Mezi ženami vyhrálo družstvo z Chotěmic. Holky běžely na maximum. Výborný čas 18.71 s jim zajistil vítězství. Však bylo na čase. Už dlouho se jim nevedlo srazit čas pod 19 vteřin. Na stříbrné příčce skončily ženy ze Dvorců “A”. Prostřik pravé proudařky byl důvodem času 19.17 s. Domácí chrbonínské holky měly našlápnuto také na perfektní čas. Však malý prostřik na levém proudu zastavil časomíru na hodnotě 19.73 s. I tak se probojovaly na 3. místo. Tím dokázali domácímu obecenstvu, že mohou bojovat o přední příčky. Bedna vítězů unikla ženám z Kozmic. Kvůli pomalé vodě nemohly dát lepšího času než 22.16 s. Tak snad příště nám něco ukáží. 5. místo překvapivě obsadily holky z Tučapy. Šly na jistotu a to se jim vyplatilo. Výsledný čas 23.13 s. 6. místo patřilo ženám ze Řepče. Košařka bohužel uklouzla a spadla, proto ve předu čekaly na vodu. Časomíra se zastavila za 23.45 s. Dorostenky z Košic se teprve rozkoukávají. Pravá proudařka se dlouho zdržela na základně a už se to všechno vezlo. I přesto stihla rozsvítit terč v čase 26.07 s. Až 8. místo zde patřilo Nové Včelnici. Nevýhodu měly proudařky, které byly zkráceny rozdělovačkou. Bohužel pravá byla tak daleko, že pracně sestříkla terč alespoň v čase 26.35 s. Smůlu měly i holky z Kamenice nad Lipou, které obsadily 9. místo. Výborný začátek ztroskotal na nezapojené levé proudnici. Proudařka však nic nevzdala a dokončila svůj úkol za 28.51 s. Ženy ze Zhoře uzavřely svým časem 35.78 s desítku umístěných. Ty oproti předešlým čekaly na vodu. Zapůjčená členka ji musela 2x nabírat. Nedokončený pokus měly ženy ze Dvorců “B”, kterým praskla “béčková” hadice.

Na závěr se konalo finále 6 nejlepších družstev mužské kategorie. To vyhráli Dolní Němčice “A”. Požární útok na 2 béčkové hadice zvládli za 15.87 s. Další časy byly velmi těsné. Druzí skončili muži z Chotěmic s časem 16.02 s. Třetí místo obsadili kluci ze Dvorců “A” s časem 16.06 s  a čtvrtý byl Chrbonín “A” za čas 16.13 s. Žďárskému košaři upadl koš, proto výsledný čas 18.45 s. Neúspěšný pokus měli Tačapy “B”, kterým praskla “céčková” hadice.

Při závěreném nástupu byly rozdány diplomy, poháry pro prvních 5 míst a mnoho dalších hodnotných cen jako byli dárkové koše, okrasné stromky... Vítězové obou kategorií dostali od pořadatelů sud piva. Po rozchodu družstev ještě proběhly 2 doprovodné soutěže. Pro muže byl připraven souboj v přetahování lanem. Živé sele si nakonec odvezli muži ze Strmilova. Pro ženy byla připravena pivní štafeta. Jako vždy ji vyhrály domácí členky ženského týmu. Zřejmě dobrý oddíl. Ale i ostatní uměly rychle hasit žízeň. Většina týmů zde ještě zůstala na večerní zábavu pod širým nebem, kterou doprovázela živá hudba.   

 

Další soutěž se koná v sobotu 2. července 2011 v Tučapech na fotbalovém hřišti. Jelikož se jedná o noční soutěž, začátek je ve 20:00 hodin. Pokud nechcete přijít o zajímavě strávený večer, přijeďte se podívat. Všichni jste srdečně zvání, jak soutěžící, tak publikum!

 

 

Průběžné celkové pořadí:                                  

Muži: 1. místo Chotěmice (97 b), 2. místo Žďár (89 b), 3. místo Chrbonín “A” (67 b), 4. místo Tučapy “A” (61 b), 5. místo Řepeč (60 b).

Ženy: 1. místo Chotěmice (85 b), 2. místo Kamenice n/L (82 b) , 3. místo Chrbonín (70 b), 4. místo Nová Včelnice (64 b), 5. místo Zhoř (52 b).