V petrovské loterii se radovaly Mistřín a Lipov

Autor: Luděk Durďák (sdh.rohatec@centrum.cz), Téma: Grand Prix Hodonín
Vydáno dne 04. 07. 2011 (5227 přečtení)
Přesnou polovinu má za sebou letošní ročník okresní Grand Prix v požárním sportu. Šesté kolo z dvanáctidílného seriálu přivítal první červencový víkend areál v Petrově. Bojovat se soupeři, ale i s chladným počasím, dešťovými přeháňkami a hlavně nepříjemným nárazovým větrem přijelo osmnáct družstev mužů a šest kolektivů žen z Hodonínska a Uherskohradišťska.

V posledních třech letech suverénní hasiči z Vlkoše, doposud rozhodně na růžích ustláno nemají. Na jejich místo se v dosavadním průběhu sezony dravě tlačí především omlazené týmy z Horňácka. Na petrovské soutěži o sobě však velmi hlasitě dali vědět i ambiciózní kluci z Mistřína. V klání plném chyb a nezdarů se na svůj výkon dokázali plně soustředit, měli i potřebnou dávku štěstí na vítr a výborným časem 17,66 porazili veškerou konkurenci.

O další medailové pozice se podělili borci z Vések (18,17) na Uherskohradišťsku, když vybojovali stříbro a domácí Petrov (18,45), který bral bronz.

Také čtvrté místo putovalo mimo okres Hodonín, odvezli si ho hasiči ze Salaše za výkon18,69.

Páté místo patří borcům z Vlkoše. Přestože se svým časem 18,83 úplně spokojení nebyli, vynesl je do čela průběžného pořadí Grand Prix.

Šestou příčku pro sebe urvali kluci z Vřesovic, pomohla tomu i precizní práce Davida Šňupíka na rozdělovači.

Sedmé místo patří Velké nad Veličkou. Od lepšího výsledku než byl čas 19,53 je připravilo nedorozumění a zaváhání strojníka.

Na 8. místě skončily Ratíškovice, hned za nimi devátí pak hasiči z Vacenovic B. S časem 21,97, ale rozhodně spokojení nebyli. Právě jejich pokus, ale poznamenala jedna z dešťových přeháněk.

Rozhodně nespokojení byli po svém útoku i kluci ze Svatobořic. Zatímco na levé straně srazili terč v čase 18,87, napravo se časomíra zastavila až na hodnotě 24,48, což stačilo jen na 11. místo.

Zaváhání na rozdělovači znamenalo konec nadějí na dobrý výsledek pro Prušánky. Časem 26,06 obsadily 12. místo, poslední s platným pokusem.

V poli poražených pak s neplatným pokusem skončila i řada favoritů jako například Mistřice nebo Čeložnice.

Nadějně dlouho vypadal pokus vlkošské rezervy, levý proud se klukům podařilo srazit v čase 18,86, pravý terč, ale přes veškerou snahu nesrazili.

I přes mocné povzbuzování na rozdělovači podobně dopadli i hasiči z Jarošova. Srazili také pouze levý terč.

V kategorii žen se na petrovské pažitě nejvíce dařilo hasičkám z Lipova. Mladý tým lipovanek se jako jediný dostal pod dvacet vteřin a časem 18,61 jasně porazil druhou Velkou nad Veličkou (20,44) i třetí Kuželov (20,93).

Těsně pod stupni vítězů na 4. místě skončila děvčata z Ratíškovic s časem 21,22.

Nedařilo se spolufavoritkám z Hrubé Vrbky. Holky svůj útok sice výborně rozběhly, na levém proudu se ale téměř deset vteřin marně pokoušely srazit terč. Výsledkem byl čas 31,87 a až 6. místo.

 

Grand Prix čeká v červenci nabitý program. Soutěž pokračuje už tento víkend 9. 7. ve Vacenovicích. Místní Memoriál Mikuláše Bábíka je tradičně taky součástí extraligového kalendáře.