Hejtmanský pohár z Částkova pro Vésky

Autor: Petr Kropáč (petrhori@seznam.cz), Téma: VC Uherské Hradiště
Vydáno dne 16. 07. 2011 (4621 přečtení)
O Křišťálový pohár hejtmana zlínského kraje měli hasiči útočit v neděli 3.července 2011, ale bohužel počasí tomuto datu nebylo nakloněno, a tak se závod uskutečnil o týden později 10. července v 9:30hod. Na tento odložený závod, kterému přálo nádherné slunné počasí přijelo 19 družstev mužů a 5 družstev žen. Odložený start soutěže přál hasičům z Vések, naopak přinesl nezdar mistřických…….

 

Soutěž zahájila skupinka družstev z nedalekého Velkého Ořechova, který v ten samý den pořádal po obědě svou soutěž. Kluci z Velkého Ořechova B rozhodně umějí lepší požární útok než co předvedli. Zřejmě dopolední hodina zapříčinila zastavení časomíry na hodnotě 18.67sec. a celkově 6.místo.
 
Jako druhé na start šlo Cé družstvo Velkého Ořechova, které je převážně poskládáno z dorostenců či nedávno závodících kluků v této kategorii, a čas 20.94sec. jim přinesl 12.příčku.
 
Třetí startovní číslo připadlo na Velký Ořechov A, ale bohužel kluci moc ze svého umu nepředvedli, protože jejich útok skončil hned na chybě strojníka na spojích.
 
Jako čtvrtí se představili domácí borci v poddáni Bé teamu a ukázali, že i oni umí a s časem 18.79sec. obsadili 7.pozici.
 
Pátý startující team byl dosavadní leader VC UH 2011 Mistřice, klukům se jejich požární útok vůbec nepovedl pro problémy na pravém proudu, a tak s časem 18.87sec. brali kluci až 8.místo.
 
Další byli kluci ze Salaše a stejně jako mistřičtí se nevyvarovali chyb a s časem 19.05sec obsadili 9.místo.
 
Stále zlepšující formu představili kněžpolští, dnes byl z toho čas 18.49sec a nepopulární bramborové umístnění.
 
Po zaváhání mistřických měli obrovskou šanci se dotáhnou na první příčku ve tabulce VC UH hasiči z Vések, což se jim taky podařilo. Kluci opět předvedli svůj standardní požární útok bez chyb a komplikací a časomíra se jim zastavila na hodnotě 17.51sec. a odvezli si tak Křišťálový pohár hejtmana zlínského kraje.
 
Domácí A team po řadě nezdarů v letošním ročníku VC UH se chtěl na domácí půdě ukázat v lepším světle, což se taky klukům podařilo a dosažený čas 17.96sec. a druhé místo v soutěži je tím důkazem.
 
Poslední volné místo na stupních vítězů obsadil zástupce kroměřížského okresu a to družstvo Ludslavic s časem 18.37sec.
 
Za zmínku rozhodně stojí 5.místo v soutěži za čas 18.50 sec pro družstvo Vésky B.
 
 
V kategorii žen dominovaly ženy z vedlejšího Velkého Ořechova, které jako jediné v soutěži dokázaly zastavit časomíru na čase pod 20vteřin, a s časem 19.23sec soutěž vyhrály.
 
Jen těsně se pod tuto časovou hranici nedostaly ženy ze Salaše, které dosáhly času 20.05sec a 2.místa v soutěži.
 
S dalším vteřinovým odstupem se na třetím místě umístnily ženy Vések s časem 21.13sec.
 
Umístnění těsně pod ,,bednou“ si vybojovaly domácí ženy za čas 22.22sec.
 
Poslední místo a to páté připadlo Kunovicím za čas 24.38sec.