Krasonice 6.8.2011

Autor: Milan Beneš (BenesMilan@seznam.cz), Téma: Jihlavské liga OPEN v pú
Vydáno dne 09. 08. 2011 (3591 přečtení)
Další kolo Jihlavské OPEN ligy proběhlo v Krasonicích za účasti 23 družstev mužů a 10 družstev žen. Autor článku: LUKÁŠ PIVOŇKA

Na XI. ročník soutěže v pú O Putovní pohár SDH Krasonice, zařazeného do 4. ročníku Jihlavské OPEN ligy, přijelo v sobotu 6.8.2011 bojovat o body 23 družstev mužů a 10 družstev žen. 8. Kolo OPEN ligy se tentokrát nekrylo se závodem extraligy, takže visel ve vzduchu pořádný boj o nejvyšší příčky. Jak je již u nás trošku smutným zvykem, před soutěží prší a prší. Proto byla možná i účast trošku nižší než jsme očekávali. Naštěstí (a myslím, že tomu tak bylo i minulý rok) cca ve 13 hodin pršet přestalo, a v průběhu soutěže dokonce vysvitlo J . Paradoxně trati tohle počasí nadmíru vyhovuje, obavy DJ Trojíka o kalitu dráhy tedy byly rychle zažehnány. Připravena byla i zbrusu nová asfaltová základna, takže rekord trati Dolních Němčic 17:41 byl v ohrožení. Dosti nás vystrašila nečekaná porucha na vodojemu, což se naštěstí zjistilo včas, takže nic nebránilo zahájení soutěže.
Jako první šli na start kluci z Jakubova, kteří potřebovali rychle přejet na soutěž Třebíčské ligy, kde se jim letos daří mnohem více než v JOLce. U nás brali 7. místo za docela slušný čas 18,36. Nutno dodat, že přejezd se jim hodně vyplatil, prý tam vyhráli co se daloJ
Následoval nedokončený pokus Horek kvůli problémům na rozdělovači, a ani třetí tým na startu Knínice, na body nedosáhl, ikdyž předvedli nádherný koš (dle Chroustova reflexu 3,79 – nejrychlejší koš dne, a skalp nejlepších košařů celé OPEN ligy). Výsledný čas 24:97a 19. místo.
Pak už ale na start prozatím 3. družstvo letošní extraligy, Sedlatice. Kluci chtěli jít jako 6., bohužel řada týmů se na soutěž vůbec nedostavila, ikdyž si pořadí zarezervovali, takže jsme s tím opravdu nemohli nic dělat. Naštěstí se stihli připravit a stálo to za to. Jejich tradiční útok znamenal skvělý čas a rekord trati 16,94 (16:67 na pravém terči - nejrychlejší proudař dne Martin, kdo taky jinýJ). A neohrožené 1. Místo, gratulaceJ
 Ještě k těm rezervacím a přesunům ve startovce. Je jasné, že to je problém, ale pořadatel s tím nic moc nenadělá, všichni nemůžou jít ke konciJ. Takže nezbývá než apelovat na týmy, které si startovní pozici zarezervují, aby si ji buď včas zrušili, anebo si ji vůbec nerezervujte a nahlaste se až na místě, pořadatelům to tím hodně usnadníte a to vůbec nemluvím o soutěžních družstvech. Je opravdu rozdíl jít 3. nebo 6. Doufám, že se třeba Sedlatice letos konečně dostaví na radu Open ligy (nic proti nim), a může se to třeba vyřešit lépe…možností je dost.
Jako další na startu SDH Radkov, pořadatel 6. Kola JOL, u nás čas 19,87 a 2 body za 14.místo.
Dále naši dobří známí Šašováci, s nimiž máme letos tréninkové partnerstvíJ. Kluci u nás v týdnu byli potrénovat, a docela se vyplatilo, škoda jen prostřiku na levém terči, 18:05 vpravo by stačilo na 4.místo, výsledně ale 18:87 a 10.místo.
Poté dvojice týmů, které nedokončili, Budeč po nepřipojené béčku na rozdělovači, Dolní Němčice ,B, po nenapojené proudnici levého proudaře (vpravo 18:23).
9. šel na start pořadatel nedělního závodu JOL Předín. Kluci v týdnu ladili mašinu, která přesto nešla vůbec tak, jak měla, proudaři dost čekali, nakonec 18:50 a 8.místo.
První desítku startujících uzavíral Boršov, kterému se u nás docela daří. Vloni tuším 4.místo, letos o stupínek horší za čas 18:23 (vlevo 17:66) a 11 bodů do tabulky.
Po nich Radotice celkově 13.místo (19:52), Jindřichovice za čas 20:54 17.místo a Pavlovské béčko za slušných 19:38 12.místo.
Následoval blok favoritů na lokální i celkové stupně vítězů v lize. Vše odstartovala Olešná, která už ten den měla za sebou závod na Havlíčkobrodské ligy v Květinově.U nás brali 4.místo po prostřiku na pravém proudu za čas 18:12, vlevo krásných 17:27. 4. pozice je jim v poslední době asi souzená, protože 4.byli před týdnem v Sedlejově, u nás i na brodské v Květinově, a to ještě netušili, že 4.místo budou brát o den později i v Předíně. Zatím drží průběžnou 2.příčku, ale Sedlatice se zezadu mocně přibližují.
Po Olešné šla na start Stará Říše, reálně asi jediný, kdo mohl Sedlatice sesadit z 1.příčky. Kluci vyměnili po loňské sezóně pravého proudaře a výsledky se dostavují. Poslední dva závody byli na bedně a i u nás si doběhli pro pohár, tentokrát za 2.místo. Výstřik vpravo byl dokonce lepší než Sedlatice, ale i s časem 17:29 určitě byli spokojení.
Po nich lídr Open ligy Dolní Němčice ,A,. Jejich náskok před soutěží byl už přes 30 bodů. Na start šli navíc s vědomím, že naše trať jim docela sedí, když předloni tu vyhráli a vloni byli 3. Drobné chybičky ale znamenali konečné 6.místo za čas 18:31 a lehké ztenčení jejich náskoku, přesto slušný přísun 10 bodů, a pokud závěr ligy vyloženě nepo…, už je asi nikdo nesesadí.
Želetavě se u nás vždycky dařilo na staré trati, kde nám dokonce sebrala starý putovní pohár. Na nové je to o poznaní horší. Letos to bylo rozběhlé slušně, Peťa vpravo ale srážel v leže a čas tomu odpovídal, 20:33 na body nestačilo (vlevo 17:93), 16.místo.
18. startovní pozici měl Urbanov, a 18. i skončil. Zadek dost na jistotu, proudaři na čáře, přesto velký prostřik Lukáše a čas 21:19, vlevo 18:42. Kluci mají teď hodně smůly a problémů, ale snad to překonají a budou běhat i v přístí sezóně.
Po nich si základnu chystal obhájce putovního poháru Pavlov ,A,. Obhajoba ale určitě nevyšla podle představ. Proudaři klekali s vodou a čas 18:51 znamenal o setinku horší čas než Předín, tedy 9.místo.
Ani Vranínu útok nevyšel a po nenapojené proudnici vlevo nedokončil.
Sedlejov bral po útoku na jistotu 5 bodů za 11.místo časem 19:05.
Předposlední jsme šli chystat základnu my. Letošní sezóna je dost zakletá, po soutěži v Sedlejově jsem si ale sedli a řekli si, že to takhle dál nejdeL. Nějaká ta basa padlaJ. A že když jinde nic tak aspoň doma to musíme dát. Košík sice napodruhé, ale jinak útok bez chybičky znamenal pro nás výborný čas 17:61 a po dlouhé době pohár za 3.místo pro Krasonice. To jsme si ještě říkali, že se to konečně protrhloJ, ale ve finále a druhý den v Předíně raději nemluvit.
Mužskou část uzavřeli Mladoňovice s novou mašinou, kterou chvíli před startem dovezli. Brali poslední bodovanou příčku za čas 20:08. Vlevo ale krásných 18:12.
Pauzu mezi kategoriemi vyplnil svým útokem Mára, který se ale nepoučil z minulých ročníku a běhá s pořád se stejnou mašinouJ, ačkoliv děda makal, co to šloJ.
Ženskou kategorii odstartoval dle tradic letošní sezóny Boršov. Strojník chlapů moc dobře ví, co ženský s mašinou dokážou, a nebýt jeho včasného zásahu, nemuselo to pro mašinu dobře skončit. Holky nakonec nebodovali, až 8.místo časem 24:97.
Dále Trnava a nepopulární 4.místo za 20:62. Holky trošku hůře zaklekly, ani levý terč 19:78 by ale na bednu nestačil.
3. Sedlejov proměnil stejně jako v chlapech Urbanov svoji startovní pozici i v celkové umístění. 19:43 a určitě spokojenost pro první vítězky OPENligy v její historii.
Po nich šli obhajovat loňské vítězstvím na naší trati holky z Předína. Velké prostřiky znamenali ale až čas 21:62 a 5.místo, přesto vlevo 19:29.
Polovinu startovního pole uzavřely Šašovačky. Před 2 lety u nás vyhrály, přesto asi mezi největší favoritky nepatřily. 2.místo za čas 19:43 tedy bylo jedním z příjemných překvapení soutěže, a holky si ho určitě zasloužily. Gratulace.
Vedení Šašovicím hned vzápětí sebral vedoucí tým OPENligy, Rozseč. Holky si jdou tvrdě za svým a čas 18:30 znamenal již třetí vítězství v závodě OPEN ligy v řadě. Janča nalevo nejlepší sestřik dne 18:10. I pro Rozseč platí to co pro Němčice v chlapech, že vítězství mají hodně blízko.
9. místo braly holky z Nevcehle B, které začaly běhat teprve letos, ale jméno už mají přesto hodně slavnéJ Čas 26:72.
8. místo Jindřichovice za čas 23:93, jejich den měl ale teprve přijít v PředíněJ
Předposlední na start holky z Urbanova, které napodobily chlapy a až 7.místo po prostřiku pravé proudařky, Ivuše vlevo 19:37, vpravo až 24:26.
Ženskou kategorii uzavřel obhájce celkového vítězství v OPEN lize, Radonín. Heslo to nejlepší nakonec ale nepotvrdily, a po největším prostřiku dne skončily bohužel poslední, přitom výstřik měly v čase 17:65. Výsledný čas 29:15 potvrdil, že se jim letos vůbec nedaří.
Po ženách následovalo finále pěti nejlepších chlapů, plus dolosovaných Radotic. To ovladli Staroříšáci časem 14:82 a odvezli si velký sud Ježka. Jinak ty časy stály celkem za prdJ
Závěrem je nutno poděkovat sponzorům a všem, co se na soutěži podíleli. Jmenovitě Trojíkovi za ozvučení, Předínu za terče a časomíru, Chroustovi za mluvené slovoJ, a panu Brunnerovi a Kličkovi za rozhodcování soutěžeJ. Doufáme, že se Vám u nás libilo, a snad příští rok při OPEN na shledanou.