Táborská hasičská liga se chýlí ke konci

Vydáno dne 15. 08. 2011 (3078 přečtení)

V sobotu 6. srpna 2011 se příznivci hasičského sportu sjeli do Řepče. Konal se zde jubilejní V. ročník soutěže „O pohár starosty obce Řepeč“ a zároveň 12. kolo Táborské hasičské ligy. Ta pro rok 2011 obsahuje 14 kol. Již brzy tedy zjistíme vítěze letošního ročníku. Tentokrát byl celý závod přenášen online na webu www.hasici150.tv. Na stejném odkazu je uložen záznam celé soutěže.

Celodenní akce probíhala na travnatém hřišti se zpevněnou základnou. Na pravidla opět dohlížel J. Šustr, J. Janoušek a J. Čihák. Měření časů zajišťovala elektronická časomíra ze Strmilova.

V mužské kategorii soupeřilo pouze 24 družstev. O jejím vítězi se rozhodlo až na samém konci. Stalo se jím mužstvo z Chotěmic. Časem 17.57 s si kluci připsali další perfektní čas a plný počet bodů. Uvidíme, zda obhájí celkové prvenství. Stříbro opět putovalo na Benešovsko. Mohli jsme vidět skvělou souhru 7 lidí. Proudaři z Jankova nakonec srazil terče v čase 17.75 s. Další úctihodný čas dali muži ze Dvorců „A". Ti zastavili časomíru na hodnotě 17.82 s, což byl jejich letošní nejlepší čas. Těsně pod příčkou vítězů skončilo družstvo ze Žďáru. Nepatrná ztráta na vodě se odrazila v celkovém čase 18.02 s. Páté místo vybojovala Stoklasná Lhota. Kluci běželi, co jim síly stačily. Nakonec si také dali svůj letošní nejlepší čas. Od soboty činí 18.16 s. Na 6. místě se s časem 18.36 s umístil Bohdalín z Pelhřimovska. Tento tým však svůj osobáček nepřekonal.

img

Sedmé místo patřilo domácí Řepči. Je jasné, že se kluci chtěli před domácím obecenstvem blýsknout. Kdo by také nechtěl? Přesné sestřiky terčů zastavily časomíru za 18.78 s. I tak patřil výsledný čas k jejich lepším výkonům. Ostatní časy se už vyhouply nad 19 vteřin. Patnáct setin přes, měl Chrbonín „A". Klukům se nepovedlo předvéct výkon, na který jsme u nich zvyklí, proto čas 19.15 s. Deváté místo si připsali Slapy. Lehký prostřik na pravém proudu, proto čas 19.28 s. První desítku dnes uzavřel Strmilov. I zde se přihodila stejná chyba. Výsledný čas měl hodnotu 19.50 s. Pravý proudař ze Želče rozsvítil terč v čase 19.62 s. Za to družstvo bylo na 11. místě. Dále se umístila Kamenice nad Lipou. I tady bylo malé zaváhání. Celkově 12. místo za dosažení času 19.77 s. Těsně opodál byli s časem 19.80 s muži z Krátošic.

img

Tučapy „A" mají bohužel poslední dobu problémy s mašinou. Proudaři čekali na vodu. Nakonec srazili terče v čase 19.82 s. Na 15. místě se s časem 19.94 s umístila Heřmaneč. Další výkony v pořadí byly nad 20 vteřin. Výsledková listina pokračovala následovně: Tučapy „B" (20.33 s), Košice „B" (20.83 s), Nová Včelnice (22.16 s), Košice „A" (23.04 s), Zhoř (23.10 s), Zárybničná Lhota (23.56 s), Oltyně (26.63 s) a Ústrašice „B" (32.79 s). Markvarec svůj pokus nedokončil.

Po krátké pauze na zkrácení dráhy následovala kategorie něžného pohlaví. Celkem odstartovalo 13 družstev.

img

Naprostou jedničkou mezi ženami byli Dvorce „A". Všechny mezičasy nasvědčovaly překvapivému času. Na displeji se konečně ukázala vytoužená „šestnáctka". Holky si ji tvrdě vybojovaly. THL má tedy od soboty nový rekord na sklopné terče - čas 16.86 s. Druhé místo získala Nová Včelnice. Čas 18.75 s znamenal jejich letošní nejlepší výsledek. Ostatním družstvům se už tolik nedařilo. Bronzovou příčku obsadila Kamenice nad Lipou s časem 20.29 na pravém proudu. Čtvrté místo si připsalo domácí družstvo žen. Čas 20.67 s byl dokonce jejich osobním rekordem. Holky ze Řepče se pomalu dostávají do formy. Pořadové číslo 5 získaly ženy ze Zhoře u Tábora. Pomalá voda zapříčila výsledný čas 20.96 s. Chrbonínské holky skončily na 6. místě. Prostřik na levém proudu znamenal čas 21.21 s. Sedmička patřila ženám z Kozmic za čas 21.74 s. Družstvo Tučap dokončilo útok za 23.44 s. Voda během výkonu žen ze Želče nebyla moc rychlá, proto čas 23.74 s a 9. místo. I kolegyně z Oltyně čekaly na vodu. Proto čas 27.85 s a 10. místo. Dále se umístily ženy z Ústrašic. Jejich pravá proudařka bohužel na konci nezapojila proudnici a terč sestříkla v čase 30.94 s. Poslední umístěné družstvo bylo z Chotěmic. Dalo čas 45.99 s. Holkám se poslední dobou nedaří. Smůlu neprorazily ani v Řepči. Při jejich útoku se sešlo více chyb najednou. Pravá proudařka nakonec skončila se zlomenou nohou. Jediný nedokončený pokus měly dorostenky z Košic kvůli nezapojenému rozdělovači.

img

Finálového kola se zúčastnilo 6 nejlepších týmů ze základního kola. Bylo velmi napínavé. Rozhodovali setiny vteřin. Nejrychlejší požární útok na 2 B byl v podání Jankova. Ukázkový výkon završený časem 14.77 s se dlouho nikomu nepovedl. Ani sami sebe, jako držitele nejlepšího času na kratší dráhu, nepokořili. Druhé místo patřilo Dvorcům „A". Ti dali rovných 15 vteřin. Třetí se umístil Bohdalín s časem 15.10 s. Na 4. místě skončili Chotěmice s časem 15.17 s. Ani oni letos ještě neklesli pod hranici 15 vteřin. Pětku obsadil Žďár z Jindřichohradecka. Časomíru stopli na čase 15.50 s. Šesté místo zůstalo pro Stoklasnou Lhotu. Výkonem 16.93 s už kluci neměli šanci zasáhnout do předních příček.

Během závěrečného nástupu družstev byly předány poháry pro první 3 umístěná družstva v obou kategoriích. Ostatní obdrželi diplom a několik hodnotných cen. Nezapomnělo se poděkovat rozhočím, časomíře a vyhlásit nejlepší proudařku. Stala se jí Kateřina Vejdová ze Dvorců „A" za čas 16.08 s. Nejrychlejším proudařem dne byl Jiří Novák z Jankova. Terč sestříkl za 17.18 s. Byly rozdány i doplňkové ceny. Ženy z Chotěmic a muži z Ústrašic „B" si odvezli želvu za nejpomalejší dokončený útok.

Po vyhlášení probíhaly doplňkové soutěže. Pro mužské dvojice byla připravená trať, po které museli přenést sud piva na čas. Onen sud nakonec vyhráli kluci ze Řepče - Leoš Mrzena a Jiří Vozábal. Holky zase musely ve dvojici smotat „céčkovou" hadici. Nejrychleji se to podařilo Kateřině Duškové a Anetě Široké ze Zhoře. Po zakončení následovala diskotéka do ranních hodin.

Průběžné celkové pořadí:

Muži: 1. místo Chotěmice (163 b), 2. místo Chrbonín "A" (120 b), 3. místo Žďár (115 b), 4. místo Jankov (112 b) 5. místo Dvorce "A" (105 b).

Ženy: 1. místo Nová Včelnice (125 b), 2. místo Kamenice n/L (123 b), 3. místo Chotěmice (119 b), 4. místo Chrbonín (117 b), 5. místo Zhoř (85 b).