Ročník 2003

Webmaster

Mistrovství ČR v PS - Olomouc 2003
Autor: Roman - Radíkov  21. 09. 2003
     Po dvou dnech zápolení v běhu na 100m překážek, štafetě 4x100m a požárním útoku, známe letošní mistry České republiky v požárním sportu. Letošní boj o titul Mistra České republiky v požárním sportu se odehrával v Olomouci na stadionu TJ Lokomotiva. Mistrovství bylo oficiálně zahájeno již v pátek před radnicí města na Horním náměstí. Slavnostně zde nastoupili zástupci jednotlivých krajů.

V sobotu v 8:00 byly zahájeny rozběhy na 100m překážek. Běhalo se na tartanovém povrchu ve třech drahách. Bohužel letos jsem věnoval spoustu času natáčení a fotografování, tudíž nejsem schopen objektivně hodnotit závody.

Leccos mi jistě uniklo, takže budu rád, pokud budu moci článek doplnit jak jste závody viděli vy. Po prvních rozbězích v kategorii mužů bylo pořadí na předních místech následující: Radim Juřena - 16,88s, Jaroslav Hrdlička 16,99s, Martin Kulhavý - 17,10s. U žen první pokusy vyšly skvěle Moravskému Berounu, který měl 5 ze 6 nejlepších časů. Druhé pokusy s pořadím na předních místech zamíchaly. Nejrychlejší byl Martin Kulhavý, který vylepšil svůj pokus z prvního kola na 16,71s a odvezl si titul mistra ČR v jednotlivcích. V závěru druhých rozběhů jsme mohli vidět nádherný souboj mezi Janem Šimíčkem a Martinem Provazníkem, ze kterého vzešel jako vítěz první jmenovaný a získal druhé místo. Vítězkou se stala Monika Řepková - 18,04s z Moravského Berouna. U žen se zlepšily Chválenice, které měly svou zástupkyně na bedně. Stříbro získala Alena Kaslová z Chválenic - 18,18s. Třetí místo časem 18,25 putovalo opět do Mor. Berouna zásluhou Vlasty Michalovičové.

Po stovkách vedli borci z Mniší se součtem 106s. V těsném závěsu byli obhájci z Hradce u Stoda - 106,16s. Třetí nejlepší součet měly Moravské Budějovice - 107,95. Až osmí byli po stovkách kluci z Horního Poříčí. Nejlepší Štafety mužů byly kořistí favorizovaných týmů. Nejrychlejší byla štafeta Hradce u Stoda, který dosáhl vynikajícího času 57,86s. Mniší nenechalo nic náhodě a jejich štafeta ve složení Juřena, Hrček, Šimíček, Onderka zaběhla 58,35s. Štafetu 4x100m pod 60s sekund  jsme měli možnost vidět v podání Horního Poříčí, přesně zastavili časomíru na hodnotě 59,18. U žen se toto mistrovství rozhodovalo na štafetě, když se lepší štafetě Moravského Berouna rozpojily středy na hadicích a ještě k tomu na čtvrtém úseku spadl minimax. Přesto holky dokončily, ale s časem 73,81s. Bohužel i druhá štafeta Moravského Berouna měla smůlu, když středy hadic vyrazili koncovku zapojenou na rozdělovač. Skvěle naopak zaběhly Chválenice, které skvělým výkonem dosáhly neuvěřitelného času 64,40s!

V neděli byla na pořadu královská disciplína - požární útok, který dokáže zamíchat pořadím. Velký boj se očekával mezi Hradcem u Stoda a Mniším, kde byl minimální časový odstup. Kluci z Miniší zaběhli průměrný čas 26,23. Útok na medaile zahájilo Horní Poříčí nejrychlejším útokem - 24,52s. Útok se povedl i Moravským Budějovicím, které dosáhly času 25,07s. Rozuzlení celého mistrovství v kategorii mužů čekalo na start obhájce, borců z Hradce u Stoda. Kluci z Mniší museli být napnutí jak guma u tepláků, protože věděli, že Hradec útoky umí. Avšak myšlenka na obhajobu titulu se rozplynula s odpojeným béčkem od rozdělovače. Titul mistra ČR v požárním sportu získalo v roce 2003 družstvo SDH Mniší z okresu Nový Jičín.

Bronzové medaile si odvezli Radimovice, které opakovaným pokusem dosáhli 25,07. Kategorie žen měla velkého favorita s osmisekundovým náskokem a to družstvo žen z Chválenic. Ty nezaváhaly a získaly do svého držení po roční přestávce titul mistryň ČR v požárním sportu v kategorii žen. Jejich útok potvrdil kvalitu toho družstva - 25,15s. Nejrychlejší útok v podání Huťe - 25,07s vyhoupl toto družstvo na bronzovou příčku.

Soutěžící podporovalo velké množství diváků. Nejlepší družstva si odvezly hodnotné ceny. Fotografie najdete zde . Výsledky najdete v diskuzi zde.