Ročník 1997

Webmaster

Nejlepší časy KL letos v Dřemčicích
Autor: Srbek Miroslav  07. 09. 2004
          Dvě sedmnáctky, jedna osmnáctka, dvě devatenáctky a nejhorší čas 29.39 s, to je výčet časů mužů ze sobotní soutěže Krušnohorské ligy v Dřemčicích. V tomto roce se jedná, co se časů týká, o nejkvalitnější soutěž KL. Navíc Štrbice vytvořily nový rekord KL časem 17.22 s.

Za horkého počasí si soutěžící a diváci přišli na své. Viděli skvělé časy a občerstvení, až na drobné výjimky, fungovalo také dobře. Družstva dostala na konci i vcelku krásné a praktické ceny. Rozhodčími soutěže byli p. Kulhánek-hl. a p. Růdl-základna.

První se v soutěži okolo 10:00 hodiny postavily na start Děčany, zástupce Litoměřicka, který se opět po delší pauze vrátil na soutěže. Děčany začaly časem 25,02 s soutěž v Dřemčicích dobře. Jediná dvě družstva, která dokončila svůj útok okolo 29 sekund, byly Měrunice B a Benar Benešov nad Ploučnicí, jinak ostatní časy nepřekročily 25 sekund.

Svůj osobní rekord si zaběhly domácí Dřemčice časem 21,75 sekund. Další družstva se držela svých standardních výkonů, takže diváci mohli vidět kvalitních 19,15 s Lhenického Béčka nebo Duchcova 19,80 s. Pohyb v průběžném celkovém pořadí KL 2004, před poslední soutěží, se udál na 2.a 3.místě. Chrášťany časem 17,64 s, což je jejich osobní rekord, obsadily 2.místo a poskočily na 2. místo v celkovém pořadí. Vystřídaly Lhenice, které skončily na soutěži třetí s výborným časem 18,31 s.

Osobní rekord a zároveň rekord Krušnohorské ligy udělaly Štrbice, které soutěž vyhrály časem 17,22 s a upevnily si tak vedení v KL 2004.

V kategorii žen nejprve Unčín dokončil dobrým časem 22,00 s, což znamenalo 2.místo. Pak se útok nepovedl Lhenicím, které doplatily na úzkou trať a rozdělovač se tlakem vody stáhnul dost dozadu, tím vytrhl proudnici proudařce z ruky a Lhenická děvčata dokončila útok za 31,46 s. Duchcov pak o 5 setin sekundy skončil třetí za Unčínem a vedoucí družstvo KL 2004, Chrášťany, si upevnilo vedení osobním rekordem 18,11 s.

Soutěž KL v Dřemčicích probíhala poprvé a objektivně se dá hodnotit výborně, čemuž jistě pomohly zkušenosti Dřemčických s pořádáním pohárových soutěží.