Ročník 1997

Webmaster

Finále Krušnohorské ligy
Autor: Srbek Miroslav  04. 10. 2004
     V sobotu 25.září 2004 se v Kostomlatech p. M. rozhodlo o vítězi 8.ročníku Krušnohorské ligy. Mezi muži se jím staly Štrbice, které nedaly ani náznak naděje ostatním. Mezi ženami zvítězily Chrášťany, kterým stačil volnější výkon.

Kolem 13 hodiny, kdy soutěž začínala, počasí kvalitním výkonům moc nepřálo. Poprchávalo a bylo dost chladno. Deštěm navlhl i terén, kterému navíc nepřidaly ani chyby družstev na začátku startovního pořadí. Takže za chvíli byla na některých místech doslova potopa. Počasí se nakonec ale umoudřilo a vysvitlo slunce, terén však zůstal stejný, na což někteří doplatili, jako například Lhenice B, jejichž proudař by skluzem podrazil i Ronalda, jak sám řekl.

První se na start postavily domácí Kostomlaty, které dlouho soutěže vynechávaly. Po chybě na rozdělovači ale dosáhly nedobrého času 41,75 s. Skvělých časů, jako před 14 dny v Dřemčicích, se diváci nedočkali. A tak až ke startovnímu číslu 11 se časy pohybovaly od 23 sekund výš. Za zmínku stojí rekord Měrunického B-éčka 23,38 s.

První čas pod 20 ukázal Duchcov, který opět soutěžil se svou stříkačkou, kterou měli kluci v opravě. Pak tento čas, teoreticky, mohly pokořit Lhenice, ale po chybě na koši dokončily jen za 23,02 s. To samozřejmě nahrálo Chrášťanům, které nemusely pospíchat a ,,šly na jistotu". Přesto i na těžkém terénu dosáhly času 18,36 sekund a uhájily tak konečnou 2.příčku v 8.ročníku KL. Poslední startující Štrbice si pak jistým výkonem a časem 17,86 s doběhly za obhajobou loňského prvenství v lize.

Mezi ženami byly časy o něco kvalitnější. Nejprve domácí Kostomlaty a pak Lhenice B dokončily za 21 sekund. Po nich Duchcov zaútočil ještě na celkové prvenství v lize časem 19,22 s. Pak ale Lhenice doběhly za 18,76 s a Chrášťany za 19,36 s a konečné pořadí 8.ročníku KL se tak neměnilo. Po dlouhé vládě (5 let) Lhenických děvčat tak KL vyhrálo teprve 3.družstvo a sice Chrášťany. Předtím ještě 1. dva ročníky vyhrál Benešov nad Ploučnicí, který bohužel v tomto ročníku skončil.