Ročník 2003

Webmaster

Loňští mistři MSP vyhráli první kolo ročníku 2007
Autor: HONZA M. Neplachovice OP  31. 05. 2007
     První kolo letošního ročníků Moravskoslezského poháru se konalo v neděli 27. května 2007 ve Svobodě. Soutěžilo se na 2B hadice, protože zde není hřiště s patřičnou délkou. Perfektní je náběh k základně, který leží kompletně na asfaltovém hřišti. Počasí bylo přímo letní, až na poměrně silný vítr. Ten však foukal do zad, takže neovlivňoval sestřiky. Celkově se zde sjelo 44 hasičských družstev.

Soutěž zahájili domácí hasiči ze Svobody neplatným pokusem. Pak se však na start připravil Sádek I. Problémy na koši a mírně nevyrovnané sestřiky zastavily čas na 16.43. Ale to už se chystal  Plesná I. Obrovský problém na pravém terči znamenal čas 17.24, přitom na levém terči bylo sraženo v perfektním čase 15.97. A hned další soutěžní družstvo z Hněvošic tohoto zaváhání využilo a pokusili se atakovat zatím vedoucí Sádek. Ovšem to se jen těsně nepovedlo (16.47). Povedlo se to však Neplachovicím. I přes problém s upadnutím béčkaře u základny a špatným sestřikem na pravém proudu, se časomíra zastavila na 15.93. Nebylo však proč jásat. Největší favorité měli svůj pokus teprve před sebou. O zdolání tohoto času se nejdříve pokusily Velké Hoštice. Špatná práce při naražení a sešroubování savic měla za následek pozdní výstřik a to už nezachránily ani pěkné sestřiky (16.15). A to už se čekalo co předvede Pustkovec. Vše nasvědčovalo skvělému času. I přes nepřesný zásah terče na pravém proudu se ujímají vedení časem 15.72. Byla to škoda, protože levý terč byl sražen v nejlepším čase dne 15.17. Hozenou rukavici zvedli úřadující mistři MSP, hasiči z Bolatic. Vše proběhlo naprosto hladce a časomíra se zastavila na vítězném čase 15.65. Do pořadí se pokusili zasáhnout ještě Michálkovice, kterým se také podařilo srazit za 15.76, ovšem pouze na jednom proudu. Výsledný čas byl 16.61, což byla škoda. V úplném závěru soutěže se očekával atak na první příčku od družstva ze Svinova. Ačkoliv jejich pokus byl velmi plynulý a čistě provedený, tak se čas zastavil na 16.12.

Protože se soutěžilo na 2B, tak byly ženské kolektivy zařazeny do startovního pole mezi muže. Dalo se tak porovnávat a myslím, že některá děvčata mají co naučit i některé mužské družstva. Tak jako v mužské části vyhráli loňští mistři, tak tomu bylo i mezi ženami. Ačkoliv šly ženy z Hněvošic až příliš „na jistotu“, tak předvedly nejlepší čas dne (19,76). Pokud chtějí letošní ročník opět vyhrát, tak budou muset více riskovat, protože mají za zády holky z Borové. Ty předvedly také krásný útok a druhé místo získaly za čas 19.85. Třetí příčka patřila zaslouženě děvčatům z Jamnice (20.79) Ty předvedly proti loňsku výkonnostní skok a doufám, že se jim tak bude dařit i nadále.

Soutěž ve Svobodě byla připravená na úrovni odpovídající nárokům MSP. Vše probíhalo bez problémů, až na malý zmatek na začátku soutěže, který byl stanoven na13.30. Ovšem slabá informovanost zapříčinila příjezd některých účastníku na 14.00. Vše se však vyřešilo.

Pozor změna! Z důvodů organizačních se mění termín posledního kola letošního ročníku.

Poslední kolo se bude konat v sobotu 15. září 2007 v Milostovicích. Hasiči z Milostovic se všem omlouvají za potíže s tím spojené a vynahradí to perfektně připraveným závodem.