Ročník 2008

Webmaster

VCÚ - Další rekord u žen, tentokrát nástřik!
Autor: Tomáš Valda  09. 06. 2008
     Po soutěži v Horním Třešňovci, který byl sobotní částí soutěžního víkendu, se opět rozdělovaly bonusové body za překonání rekordu. Hned dvě družstva žen překonala dva roky starý rekord Nekoře na nástřikové terče.

Soutěž v Horním Třešňovci je jediná v letošním ročníku, kde měla družstva mužů možnost překonat nejstarší rekord VC Ústeckoorlicka a to na trati 2B nástřik. I když se to nikomu nepovedlo, viděli jsme dva časy pod dvacet vteřin. Dokonce tak těsné, že o vítězství Letohradu-Kunčic před Letohradem rozhodla jediná setina sekundy. Kunčičtí B zastavili časomíru v čase 19,98s a získali tak pro letošní ročník prvních 15. bodů za vítězství.

Letohradská družstva na stupních vítězů doplnilodružstvo z Bystřece A, které svou rezervu, která skončilo na čtvrtém místě, porazilo téměř o vteřinu. To v ženské kategorii to bylo jiné podívání. Dvě družstva překonala rekord VCÚ a tím si dle nových pravidel připsala bonusových pět bodů do ligové tabulky. Jako prvním se tento "kousek" povedl družstvu žen z Leothradu - Červené. Toto družstvo možná pomýšlelo už na první místo na soutěži, ale tuto radost jim překazilo družstvo téměř domácích, Dolní Třešňovec s vypůjčenou Markétou Krejsovou, která předchozí rekord držela s Nekoří. Po této soutěži byl tedy stanoven rekord na nástřikové terče na hranici 23,20s. Uvidíme, zda bude v letošním ročníku ještě překonán...

Autor článku: Tomáš Franz