Firesport
Firesport
   Firesport soutěže    

  Ročník 2011
 Výsledky soutěží
 Rozpis soutěží
 Celkové pořadí

  Kalendář soutěží

  Jiné ročníky
 Ročník 2009
 Ročník 2008

  Webmaster

 
 
 4. kolo ZČHL Krašovice 22. 6. 2008  
Autor: Redakce ZCHL  30. 06. 2008
        Z Bučí do Krašovic je to skoro co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky. S plnou polní to ale neriskujeme, ačkoli příjezdová silnice ke krašovickému areálu je spíše podobna válečnému poli. Zřejmě tradice neboť vesnice byla v dávné minulosti velkým rybníkem rozdělena na dvě části: ves a bojiště. Nepodařilo se nám sice zjistit, která je která, nicméně na travnaté dráze místního hřiště se zítra bojovat bude…
 


     

Lesní cesta v poslední části je vyspravená, a tak se tam všichni dostaneme bez úhony. Jen na velkém šutru skrytém v trávě uvízne jeden z osobáků – naštěstí je všude kolem dost ochotných pomocníků, kteří ho okamžitě vyprostí.

    Stavíme přístřešky a stany na přenocování, připravujeme materiál na večerní závod. Pivo mají chlazené, jen s jídlem je trochu potíž. Když nám obsluha sdělí, že ohřívat guláš pro dvacet lidí nemá smysl, modlíme se, aby už brzy dojeli všichni a mohli jsme se konečně najíst. Naštěstí to netrvá dlouho a čekání se vyplatí. Člověk si sice musí trochu připlatit, ale steaky a klobásy nemají chybu, jen nakládaný hermelín mohl být možná trochu víc  uleželý. Vyhrávají ti, co mají s sebou vlastní gril – dají si večeři jakou chtějí a kdy je jim libo.

Podvečerní závod začíná v sedm, všichni ho berou jako výborný trénink před zítřejším ligovým kolem. Dráha je posekaná všechna čest (díky jednomu z krašovických proudařů, který má kvůli tomu v nohách o několik kilometrů navíc), ze startu se díky travnatému náběhu a přírodním „bloků“ bezvadně vybíhá, kolem základny z betonových panelů je povrch čistě upravený.

Přesto dojde asi v polovině závodu k nešťastnému pádu závodníka z SDH Doubravka. Zranění si vyžádá příjezd záchranné služby. I když to zpočátku vypadá hrozivě, jsou to  naštěstí jen naražená žebra (jak se dozvídáme druhý den). Víc jak půlhodinové zdržení nás ale nerozhází. Vítězem se pro dnešní večer stává Horní Kamenice – je vidět, že kluci z Domažlicka to na 2B umí! Závěrečný nástup probíhá za šera a za minimální účasti – všichni se už nejspíš vrhli do víru nočního života.

A že to tu dnes žije! Ostřílený DJ ze Seče tam pouští jednu písničku lepší než druhou, není divu, že se málokomu chce jít brzy spát. Ony ty večery na dvojzávodech přece jen mají svoje kouzlo a kdy jindy se člověk s ostatními pobaví a popovídá si tak, jako nad sklenkou něčeho dobrého…

Ráno je cobydup. A kdo si nepospíší, má smůlu – v půl desáté už si na polévce nepochutná. Na druhou stranu obsluhujících už přibylo a aspoň jsou mnohem ochotnější. Není divu, zřejmě kompenzace k nehorázně předraženým nanukům. Už to nějak neřešíme, zchlazení budeme chtě nechtě potřebovat.  Noc byla opravdu letní a i ráno napovídá o tom, že sluníčko nám dá asi zabrat…

Organizace závodu funguje bez chybičky, v jedenáct stojí družstva na dráze a z repráků zní česká státní hymna. Leckomu to asi není po chuti, ale hodně lidí toto slavnostní zahájení vyloženě potěší. Kde domov můj….- no přece v Čechách, dnes v Krašovicích, kde se právě rozbíhá čtvrté kolo Zápodočeské hasičské ligy.

První místo na startovní listině patří domácím. Skvěle rozběhnutý útok se poněkud zauzluje na céčku pravého proudaře  - 18:75 (LP 17:94) a do první desítky se dnes bohužel nevejdou (12. místo).

Ani Strýčkovicím se dnes nedaří. Pravý proudař má opět problémy, nestíhá doběhnout a prostříká se až k neplatnému pokusu – NP.

O tom, že jsou strážovští proudaři jedni z nerychlejších na ZČHL, není pochyb. I přes precizní práci na zadku si na vodu vteřinku počkají. Nevadí. Po naprosto ukázkově sehraném sestřiku si mohou kluci gratulovat – 17:58 (LP 17:40) jim zajistí příčku nejvyšší.

Brodeslavy se rovněž činí. Základna je 100%ní, útok špičkově rozběhnutý – zřejmě kluci stihli večer dostatečně posilnit. Škoda prostřiku na pravém proudu  - 17:92 (LP 17:49) a bramborová medalie za 4. místo.

Skvěle se nám seběhávají i Únětice. Vynikající útok korunují další sedmnáctkou v pořadí 17:98 (LP 17:68)- 5. místo. No, letošní boje o první celková místa v lize budou ještě zajímavé.

Závodníci z SDH Bučí jsou zřejmě trochu unavení z včerejších pořadatelských povinností. Voda je vředu tak akorát, na časomíře zasvítí devatenáctka, ale nenašroubovaný košík znamená jediné – NP.

Parádně rozběhnuto mají kluci z Louňové. Vodu pošlou vpřed trochu déle, naštěstí se jim podaří včas sestříknout a s časem 19:40 (LP 19:16) si domů odvážejí alespoň jeden bodík za 15. místo.

Zelené dresy z SDH Mokrouše jsou nepřehlédnutelné stejně jako jejich výkony. Sice se  dle vlastních slov cítí na sedmnáctku, ale pro dnešek se budou muset spokojit i s pěknou osmnáctkou – 18:39 (LP 18:28). Pro letošek zatím nejlepší umístění – 8.

Chlapci ze Strážova „B“ potrénovali na večerním závodu na jedničku – předběhli dokonce i své „áčkařské“ kamarády. Jejich béčkař se ale zdrží u základny, rozdělovač nestíhá doběhnout – 18:84 a 13. místo.

Poděvouský strojník má za sebou zřejmě náročnější noc, zdržení na plynu je znát. Levý proudař sice sundá v sedmnácti ( 17:76), pravý ale prostříká a konečných 18:18 znamená 6. místo ve výsledkové listině. Po nevydařeném začátku sezóny mají kluci z deseti bodů vyloženě radost.

Kornatičtí první start ulijí, po druhém se jim zadaří a všem ukáží, že přes zimu nelenošili. Bezchybný útok, 18:71 (LP 18:57), 10. místo a 6 bodíků.

SDH Malinec má dnes trochu smůlu. Nebýt prostřiku na PP, mohlo to být na bednu. Takhle se musí smířit s tím, že z Krašovic domů žádný bod nepřivezou – 16. místo – 19:74(LP 17:83).

Mnohem hůř jsou na tom Štichovice. Uzel u rozdělovače jim vykrátí proudy, levý prostříká dokonce víc jak pětadvacet vteřin – 46:26 (PP 19:83).

Neštěstí se lepí na paty i (jak prohlásí Pytlík) sedmi statečným z Kouta na Šumavě. Závodníkovi padá troják z ruky, otvírá se prostřední kohout a místo dopředu jde voda přímo na hubenovský přístřešek. Díky horkému počasí se kluci ani nezlobí a s účastí sledují marný pokus pravého proudaře – NP.

Útok Doubravky je skoro jako přes kopírák, i jejich troják (po včerejším úrazu člena jejich týmu narychlo sehnali náhradu) má zřejmě rád vodu všude kolem.  Ta se pak nedostává v hadicích – 22:38 (LP 22:13) a dvaadvacítka už jim zůstane.

Družstvu Hůrky klapnou spojky raz dva, chlapci mají výborně rozběhnuto – 18:97 (PP 18:53) a připisují si další dva body za 14. místo.

Béčkař z Obory se dá málem na víru – ne a ne zapojit spojky. Rozklepané ruce mu taky moc nepřidají, ale motlitby zřejmě pomohou. Na poslední chvíli. 21:84 (PP 21:60) a 21. příčka.

Základnu si připravují loňští vyhlášení Nkaři z Dolního Hradiště. Krašovické prostředí jim zřejmě vyhovuje, košař s naběračem jsou tak rychlí, že strojník málem nestačí našroubovat savici na mašinu. Košař ho popohání křikem: „Voda!“ Dál už jen zíráme na výbornou práci v předu a když se časomíra zastaví na 17:83 (PP 17:78), všichni jsou rázem na nohou. Vynikající útok! Krašovický bronz jim patří právem.

Špičkový koš, rychle rozběhnuto – na dráze je Bezděkov pod Třemšínem. Proudaři se na dnešek zřejmě špatně vyspali a pár vteřin prostříkají – 18:71 (LP 17:44). Na bednu to dnes nestačí, ale 6 bodů za 10. místo je pořád lepší, než kdyby jeli domů s prázdnou…

Hůře dopadne Holoubkov. Základna klapne, ale levý proudař nezapojí vpředu proudnici – 26:45 (PP 19:74). Strojník je naštvaný a posílá mu dopředu nepěkná jména. Ale no tak, kluci, vždyť je to sport!

Béčkař ze Žákavé je po večerním „mecheche“ nějak zničený, každou chvíli se omývá v kádi – asi na probrání. (Ačkoli v tom hicu není divu – u jediného zdroje ochlazení se neustále střídá víc lidí. ) Zřejmě to s ním nebude tak zlé, útok nerozběhnou vůbec špatně. Strojník to pojistí zbytečně moc, proudaři čekají na vodu – 20:64 (LP 19:84) a pro dnešek bez bodu – 18. místo.

Setečtí nám předvedou pěkný útok, jen pravý proud jim dvě vteřiny prostříká – 21:09 (LP 19:17) – 20. příčka.

Horní Kamenice má jeden z nejrychlejších zadků na lize. Sledujeme skvělou souhru košaře, naběrače a strojníka, voda letí hadicemi, levý terč 17:01! PP je trochu dál a má problém sundat tak rychle – 18:56. Zabodují tu nejlépe ze všech čtyř kol – 9. místo.

Od základny zasvítí zlatá a stříbrná přilba, na útok se připravují Vřeskovice. Kluci minulý týden excelovali v Úhercích na Extralize, kde všem doslova vytřeli zrak, když zaběhli osobáček 16:75 a sebrali body za 2. místo. Včera se jim moc nedařilo. Startér je výstřelem pošle na dráhu. Košař letí do kádě, ale…ne tak, jak u něj vždy vídáme. Vypadá to, že je na koši nějaký problém. Nabráno mají, hadice roztažené, voda na proudech – 18:27 (LP 17: 60). Čas to není vůbec špatný, rozhodčí však zvedá červený praporek – nenašroubovaný koš. Z vody jej sice vytáhnou našroubovaný, důležité je však, jestli byl, než ho ponořili. Dle rozhodčího i přihlížejících diváků ne. Vřeskovičtí nesouhlasí. Udělají humbuk a dohadují se s rozhodčím i členy rady ligy. Podají protest. Ten jim není uznán, neboť čas na podání protestu (10 minut od skončení útoku) již vypršel. Kluci nasadí ostřejší kalibr a pustí se do rozhodčích velice nevybíravým způsobem. Pro vulgární výrazy nechodí daleko :o( .

Ať už to bylo jakkoli, někteří z nich překračují míry slušného chování o tom sportovním nemluvě. Škoda. Po chvíli se vše uklidní ale vzduch okolo jako by najednou zhoustl…

Trochu to odlehčí útok Úherec, kluci běží mimo soutěž, proudaře mají půjčené z Horní Lukavice. Nenašroubovaný koš znamená ovšem rovněž neplatný pokus – NP.

Janovice nad Úhlavou se s ligou zatím pořád seznamují. Jejich útoky jsou čím dál lepší, škoda prostřiku na obou proudech - 20:65 (PP 20:51) a 19. místo v celkovém pořadí.

Jako další nastupují oranžoví draci z Hubenova. Koš, mašina, hadice proudařů…vše jim ladí s dresy v barvě pomerančů. Jejich útok je stejně osvěžující. Nádherně rozběhnuto, na levém proudu 17:58 , pravý 18:29 – v pohodě na sedmém místě.

     A jsou tady Bílenice&Dražovice. S přehledem pracují na koši, náběru a stroji. Mohla to být ukázková osmáctka! Díky prostřiku na PP se však musejí spokojit s časem 19:86 a 17. místem.

Hůře je na tom Dobříč. Při útoku se náhle odpojí béčko od rozdělovače, voda lítá všude, jen na terče se už nedostane – NP.

Vypadá to, že ufákům z Kopidla se zadaří, útok mají parádně rozběhnutý. Smyčky na céčkových hadicích (obzvláště levých) znamenají bohužel pomalejší sestřiky, čas 23:59 (LP 18:36), 23. místo.

Bolevecký košař si asi vybírá špatný den, podaří se mu našroubovat až napotřetí. Voda jde dopředu hodně dlouho, jeden proud sestříkne, druhý ani to ne – NP.

Skoro na závěr mužské kategorie se staví na start Horní Lukavice. Náběr je velice rychlý, běh  proudařů bere dech, vodě se však dopředu moc nechce – 18:77 (LP 17:42).

Poslední mužstvo má na zádech SDH Krašovice. Ne, ne, není to žádná legrace. Chlapi se domluvili v hospodě u piva a chtějí rovněž zkusit štěstí. Na to, že běžně nezávodí a netrénují, nevypadá útok zase tak špatně. Levý proud 23:24, pravý proudař ale hodně prostříká 38:07. Poslední rozhodně nebudou!

    Na dráze se objeví členové rady ligy s měřidly na předělání závodiště pro ženy. Místo žen si však základnu připravuje – Horní Lukavice. Vznikne trochu zmatek, přestávka se o pár minut posune. Jak se dozvídáme, jejich útok nebyl odstartován podle pravidel. Kluci podali protest, na který měli samozřejmě právo, a byl jim uznán. Není proč jim něco zazlívat, druhý pokus se povést může a také nemusí.

    Povede se. Loňský vítěz ZČHL nám ukáže, že rozhodně neusnuli na vavřínech a v požárním útoku patří pořád ke špičce – 17:63 (LP 17:35).

    Po pauze, která netrvá dlouho (hladovci a žíznivci mají ovšem i tak smůlu – jídlo už došlo a s vodou na tom nejsme o nic lépe), nastoupí na start první družstvo žen – Strýčkovice.

Pohodový útok bez větších chyb, snad kromě prostřiku na levém proudu zvládnou v čase 19:72 (PP 18:57), který jim dnes opět stačí na třetí příčku.

Strážovským štěstí nepřeje. Běží sice na jistotu, najednou se spoj na béčkách rozpojí a holky mají co dělat, aby aspoň dokončily – 38:60 a předposlední příčka.

Únětické ženy se teprve seběhávají, ligu začaly pravidelně jezdit až letos. Přesto je na co se dívat a s časem 20:89 (LP dokonce 19:91) nasekají i zkušenějším týmům. Domů odvážejí i s klukama duble – 5. místo. To bude v Úněticích veselo…

Horní Hradistě je na ZČHL stálicí, přesto ne a ne vychytat slabiny. Pravá proudařka prostříká – 23:08 (LP 20:58) Oproti včerejšku je to zlepšení – 7. místo.

O místo hůř je na tom Obora. Trojanda  je pomalejší, pravá proudařka prostříká – 24:17.

Čeká nás ovšem druhá, hodně silná polovina ženských týmů. Jako první jdou na start Chválenice. Nádhera? Slabé slovo. Mužstvo šlape jak hodinky, jen na pravý proud se vloudila malá chybička a výsledný čas 20:61 jim na bednu nestačí…

Bezvadný útok nám předvede SDH Mrtník. Holky se konečně všechny shodnou, zdejší dráha jim zřejmě vyhovuje, dopředu doslova letí. Skvělý čas 18:48 jim zajistí místo nejvyšší!

Strojnice ze Seče musí trochu počkat s vodou, aby proudařky stačily doběhnout, což se jim opět nevyplatí – 21:24 (LP 20:12) a 6. místo.

Předposlední se připravují Poděvousy. Ačkoli se komentátor nechá slyšet, že jsou vyhlášené bohatým společenským životem, noční únava na nich není znát. Škoda jen prostřiku na LP 18:88 (PP se stává nejrychlejší proudařkou dne -17:12) – 2. místo.

Včerejším vítězkám se v Krašovicích moc nezadaří. Voda nic moc, náběr se nepovedl, sestřiky v 21:32 (LP 21,22) rozhodně nejsou jejich zvykem. Nějaký ten bodík by na ně zbyl, ale rozhodčí jsou co se týká pravidel nekompromisní a holky dostávají NP za nespojené savice.

Ceny i poháry (vlastně vázy) jsou připravené u dráhy, zbývá jen vypsat diplomy a vytisknout výsledkové listiny.

Nástup proběhne v pohodě, jen atmosféra je zvláštní. Stále panují dohady o NP kluků z Vřeskovic i o druhém pokusu Horní Lukavice.

Vyhlašováním výsledků se všichni trochu zklidní, věcné ceny jsou praktické a užitečné. Jen stížnosti okolo cen nanuků a bohužel i jídla přetrvávají…

      Není třeba z toho dělat vědu, krašovičtí pořadatelé, ačkoli zkušení, prostě nevychytali organizaci na některých úsecích, závody jako takové ale proběhly v pořádku.

Příští týden se posuneme jižněji, pojedeme se podívat, jak se dělá liga na Domažlicku…Související články:
14. kolo ZČHL Hůrky 13. 9. 2008 (14.10.2008)
13. kolo ZČHL Bezděkov pod Třemšínem 31. 8. 2008 (12.09.2008)
12. kolo ZČHL Horní Hradiště 30. 8. 2008 (11.09.2008)
11. kolo ZČHL Bílenice&Dražovice 3. 8. 2008 (29.08.2008)
10. kolo ZČHL Kout na Šumavě (20.08.2008)
8. kolo ZČHL Nekmíř 26. 7. 2008 (06.08.2008)
7. kolo ZČHL Strážov 20. 8. 2008 (31.07.2008)
6. kolo ZČHL Janovice nad Úhlavou 19. 7. 2008 (25.07.2008)
5. kolo ZČHL Poděvousy 28. 6. 2008 (18.07.2008)
3. kolo ZČHL Bučí 21. 6. 2008 (27.06.2008)
2. kolo ZČHL Seč 1. 6. 2008 (12.06.2008)
1. kolo ZČHL Horní Lukavice (05.06.2008)
Zimní příprava..... (20.04.2008)
Rada ZČHL pro rok 2008 (21.11.2007)

3142 přečtení | Komentářů: 0 | Komentovat | Info-mail | Tisk

 
 
  Hledej v článcích
Rozš. hledání

  Reklama
Firesport - vše pro požární sport
Rocková kapela 365


  Diskuze
 VHL Horni Lidec 11.8.2012
 co pro lepší uchycení savice
 Hledáme spolumoderátora soutěže
 Elastické kalhoty
 11. ročník nočnej hasičskej súťaže Mostište -28. júla 22:00


Copyright © 2002 Haka Graphics. Všechna práva vyhrazena.
Žádná z částí webu Firesport nesmí být použita bez souhlasu autorů.
Novinky Extraliga ČR v požárním útoku Ligy požárním útoku Diskuze o požárním sportu a vše s ním související Soutěže, které nespadají do seriálů jednotlivých lig Pozvánky na soutěže Chat pro pokec o požárním sportu Fotografie z hasičských závodů Videa požárních útoků ke stažení Nabídka výrobků pro požární sport Odkazy na ostatní hasičské stránky Sekce, kde jsou příspěvky nezařaditelné do předchozích odkazů