Ročník 2008

Webmaster

VCÚ - V porovnání s extraligou jsme o krok zpět!
Autor: Tomáš Valda  05. 06. 2009
     Po krásných časech v Mýtě každý očekával, že to extraligovým družstvům ukážeme, jak se běhá na Ústeckoorlicku. Bohužel se nám zase tak nedařilo. Jen Kunčické Áčko dalo čas pod 18s a skončilo do první top desítky. Ani ženám se moc nedařilo, jen jeden čas pod 20s a to od posledního družstva Dolního Třešňovce!

Na Kunčickou soutěž, která byla druhou soutěží ve VC Ústeckoorlicka a zahajovací soutěží Velkopopovický kozel Extraligy v požárním útoku 2009 si našlo cestu 49 družstev mužů a 15 družstev žen, která přijela bojovat jak o extraligové body tak i body do VC Ústeckoorlicka (družstva z okresu Ústí nad Orlicí). Za deštivého počasí byly vidět jak skvělé časy, tak i hodně pokažených pokusů. Na desáté místo u mužů nestačil čas 18s, všechna družstva která se vešla do 18s, byla v desítce. Tyto časy ale nepřekonávala družstva z okresu nýbrž extraligová. Pokud vezmeme v potaz pouze družstva z "naší" ligy tak čas 20,00s stačil Mostku na 6.místo ve VCÚ.

Jednadvacet družstev z okresu si to rozdalo o body do VCÚ. Kunčický pohár ale nenavázal na výsledky toho Vysokomýtského. Pouhých ř družstev zastavilo časomíru do dvaceti sekund od výstřelu startéra. Největším překvapením dne, pro družstva z VCÚ, byl nejspíš výsledek téměř domácího družstva Letohradu-Orlice. Na své  tréninkové trati předvedli svůj skrytý potenciál a skončili na druhém místě v čase 18,55s. Jediní, kteří toto družstvo porazilo bylo družstvo domácího Áčka, které časem 17,79s zabodovali i do výsledkové listiny Extraligy. Pod 19s se vešlo ještě družstvo Vysokého Mýta, které obsadilo 3.místo a doplnilo družstva z Letohradu na pomyslné bedně. Pohřebiště favoritů, i tak by se dal nazvat Kunčický pohár. Letohrad po nedoběhnutí pravého proudu s časem 60,63s skončil na posledním měřeném místě, Bystřec A nedokončil po zakopnutí pravého proudu o svou vlastní hadici, Kunčické Béčko si zapsalo do výsledkové listiny také NP po nepřipojené proudnici na levém proudu a mládí z Dolního Třešnovce skončilo s časem 31,67s v hlouby výsledkové listiny po chybě na koši.

Slabá návštěva ženských družstev na Extralize je známa, ale jen osm družstev žen z okresu Ústí nad Orlicí je opravdu žalostný stav. Stačí dokončit pokus a berete body. Ale i to se nepodařilo všem osmi. Letohrad měl smůlu na proudaře/ky. Opět nedoběhnutí a problém se setřikem znamenal pro ženy z letohradu NP ve výsledkové listině. Obhájkyně titulu pro změnu měli problém na rozdělovači po nepřipojení béčka. Lanšperecké pro změnu také proudařky měli problém, levý proud nedotáhl a pravému se vytrhla proudnice z rukou. Proto se o první tři místa rozdělila družstva Letohradu-Červené, které s časem 20,21s obsadili třetí místo v lize. Druhý Horní Třešňovec časem také přes dvacet sekund nestačil na poslední startující družstvo v této kategorii a to na sokyně z Dolního. Ty jediné zastavily časomíru pod 20s hranicí.

Autor článku: Tomáš Franz - SDH Černovír