Ročník 2008

Webmaster

VCÚ - Bošín a Dolnotřešňovandy nástřiky umí!
Autor: Tomáš Valda  29. 06. 2009
     Třetím závodem pro letošní ročník VCÚ byl stanoven Hornotřešňovský pohár, který jak je zde zvykem byl na dvě hadice B pro obě kategorie a nástřikové terče. Na trůn nástřikových králů se opět posadili závodníci z Bošína a jako královny této disciplíny je doplnily ženy z Dolního Třešňovce.

První červnovou sobotu se opět sjela družstva k bojům o ligové body. Tentokrát na fotbalové hřiště do Horního Třešňovce, kde místní sbor dobrovolných hasičů připravil opět jednu z kvalitních soutěží, jak divácky, tak i nádhernými cenami pro závodníky atraktivní zápolení s tratí v co nejlepším čase.

Někdo možná může tvrdit, že na této soutěži je to hodně větrná loterie, a že ti co jdou ze začátku startovního pole mají oproti konci startovní listiny nějaké povětrnostní výhody, ale vítěz této soutěže Bošín dokázal, že tato myšlenka je pouze výmluva družstev, kterým se pokus nepovede. Toto družstvo, které startovalo jako 24té v soutěži zastavilo časomíru v čase o 8 setin sekundy lepším, než dosavadní vedoucí družstvo z Letohradu, na které ještě útočilo družstvo z Letohradu-Kunčic B, ale po dlouhém nástřiku skončili na třetím místě s časem 22,29s. Jak Letohrad – Orlice překvapila svým výkonem závodníky na Kunčickém poháru, tak družstvo Mostku překvapilo na této soutěži. Rychlí nástřik jim za čas 23,60s vynesl 4.místo a 12 bodů do ligové tabulky. Pro zajímavost, nejrychlejší nástřik jedince vyhrál David Krejsa z Letohradu v čase 20,50s.

V ženské kategorii, která díky tomu, že i muži běhali na 2B probíhala současně s mužskou kategorií ovládla děvčata ze sousedního Dolního Třešňovce, která zastavila běžící čas na černovírské časomíře na hodnotě 27,27s. Tento čas do konce soutěže nikdo nepřekonal, ani domácí adeptky na vítězství. Po prostřiku na levém proudu o více jak 5s to stačilo s časem 28,46s pouze na druhé místo, právě za sousedním Dolním Třešňovcem. Právě levý proud domácích děvčat byl nejrychlejším nástřikem v ženské kategorii a to v čase 23,35 v provedení Markéty Krejsové. O třetím místě opět rozhodovali jen setinky. Tentokrát boj s časem vyhrálo družstvo z Letohradu – Červené, které za čas 30,13s braly 8 ligových bodů. Za nimi skončilo družstvo z České Rybné s časem o 26 setin sekundy horším.

Nyní mají všechna družstva tři týdny na nacvičení nástřiků na další soutěž do Černovíru.

Autor článku: Tomáš Franz - SDH Černovír