Firesport
Firesport
   Firesport soutěže    

  Ročník 2011
 Výsledky soutěží
 Rozpis soutěží
 Celkové pořadí

  Kalendář soutěží
 areál HZS Plzeň Košutka 7.5.
 Pacov 28.5.
 Bludov 9.7.
 Kamenec u Poličky 6.8.
 Písková Lhota 3.9.
 Ostrava - Poruba 10.9.

  Jiné ročníky
 Ročník 2010
 Ročník 2009
 Ročník 2008
 Ročník 2007
 Ročník 2006
 Ročník 2005
 Ročník 2004
 Ročník 2003

  Webmaster

 
 
 Bludovská stovka - 3. závod Českého poháru Velkopopovického Kozla 2009  
Autor: Petr Šváb  14. 07. 2009
     Třetí pokračování seriálu závodů v běhu na 100 m s překážkami přivedlo závodníky do nového pořadatelského místa - Bludova na Šumpersku.
 


     

Sportovní areál s polytanovou dráhou přivítal v letošním ročníku Českého poháru VK prozatím nejvyšší účast závodníků. Ve dvoukolovém závodě žen se představilo 85 závodnic, v závodě mužů se na startu objevilo 166 závodníků. V základním kole se bojovalo o body do Českého poháru, vyřazovací pavouk pro osm nejlepších byl pak nadstavbovým závodem o cenu Prostějovské starorežné.
Pokud bychom si výsledkové listiny závodu mohli přečíst třeba před dvěma, třemi roky, nikdo z nás by jim asi nevěřil. Tak velký výkonnostní skok předpokládal asi jen málokdo.

V kategorii žen se ve výsledkové listině objevují sedmnáctkové časy na prvních 9 místech, první čas začínající devatenáckou je až na místě 28. Umístění na stupních vítězů - všechny časy lepší než dosavadní národní rekord - první místo Pavla Švaříčková 17,30 s - nový národní rekord, druhé místo Magda Krayzlová 17,33 s, třetí místo Andrea Hrouzková 17,40 s. I ve vyřazovacím pavouku padly vynikající časy např. vítězka Lenka Tomandlová 17,50 s v semifinále a 17,58 s ve finále s Vlastou Michalovičovou.

Mezi muži se po tomto závodě rekordní tabulky přepisovat nebudou, když vítězný Jakub Pěkný časem 15,48 s za ním zaostal jen o dvě setiny sekundy. Druhé místo patří Pavlu Maňasovi za 15,58 s, třetí Petr Mařan s časem 16,12 s. S nástrahami vyřazovacího pavouka si nejlépe poradil Pavel Krpec, 15,83 s ve finále s Jakubem Paulíčkem.
Průběh závodu byl opět přenášen na velkoplošnou LED obrazovku v areálu a také vysílán on-line přenosem internetové televize Yotiva. Záznam závodu naleznete po zpracování na www.yotiva.tv.

Bludovská stovka změnila průběžné pořadí Českého poháru Velkopopovického Kozla a vyrovnala bodové rozestupy. Mezi ženami vede Pavla Švaříčková o jeden bod před Petrou Čekalovou, která má zase bod náskoku před Klárou Šenkyříkovou. Mezi muži se na první místo dostal Martin Kulhavý s náskokem pěti bodů na Lukáše Janka, který pak má čtyřbodový náskok na dvojici Pavel Maňas - Jakub Pěkný.

Čtvrtým dílem seriálu je po olympijské Ostravě závod Večerní stovka v Kamenci u Poličky v sobotu 8. 8. 2009. Závod začíná kategorií mužů ve 13.00 h, ženy následují v 17.00 h. Od 20.00 h následuje již za umělého osvětlení play-off vyřazovací pavouk 16 nejlepších žen a mužů o finanční prémie a věcné ceny společně s dalším doprovodným programem. Víkendový program pak pokračuje nedělními požárními útoky.

Kompletní výsledkový servis a ostatní informace jsou k dispozici na stránkách Českého poháru www.stovky.cz.

Petr Šváb
Kamenec u Poličky
 3422 přečtení | Komentářů: 0 | Komentovat | Info-mail | Tisk

 
 
  Hledej v článcích
Rozš. hledání

  Reklama
Firesport - vše pro požární sport
Rocková kapela 365


  Diskuze
 VHL Horni Lidec 11.8.2012
 co pro lepší uchycení savice
 Hledáme spolumoderátora soutěže
 Elastické kalhoty
 11. ročník nočnej hasičskej súťaže Mostište -28. júla 22:00


Copyright © 2002 Haka Graphics. Všechna práva vyhrazena.
Žádná z částí webu Firesport nesmí být použita bez souhlasu autorů.
Novinky Extraliga ČR v požárním útoku Ligy požárním útoku Diskuze o požárním sportu a vše s ním související Soutěže, které nespadají do seriálů jednotlivých lig Pozvánky na soutěže Chat pro pokec o požárním sportu Fotografie z hasičských závodů Videa požárních útoků ke stažení Nabídka výrobků pro požární sport Odkazy na ostatní hasičské stránky Sekce, kde jsou příspěvky nezařaditelné do předchozích odkazů