Firesport
Firesport
   Firesport soutěže    


  Kalendář soutěží

  Jiné ročníky
 Ročník 2008
 Ročník 2007
 Ročník 2005
 Ročník 2004
 Ročník 2003

  Webmaster

 
 
 O pohár VŘSR  
Autor: Roman - Radíkov  23. 10. 2009
     Dne 24.10. 2009 se opět po roce koná tradiční recesní soutěž O putovní pohár Velké říjnové socialistické revoluce, memoriál Vladimíra Iljiče Lenina v Širokém Dole. Tato soutěž má již dlouholetou tradici a její kořeny sahají až do roku 1998, ve kterém se přihlásilo na první ročník cca 30 družstev.
 


     

    Postupem času si tato soutěž získávala stále více příznivců, a to dokonce i řad slovenských dobrovolných hasičů. Takže když poprvé tato soutěž přesáhla hranici 100 družstev, všichni mysleli že je to mezník, který se bude je obtížně překonávat. Opak byl ale pravdou a i tento v pořadí již 12. ročník se jistě zapíše zlatým písmem do historie českého požárního sportu, jelikož se očekává účast přes 200 družstev a to se nikdy na žádné soutěži v požárním útoku nestalo, jak u nás v České republice, tak si troufám říci že kdekoli na světě. Očekáváme taktéž i hojnou účast hasičů ze Slovenska včetně týmu DHZ Bijacovce, který to má do Širokého Dolu více než 420km!!!

    Soutěžit se bude v disciplíně požární útok na 2 hadice B dle pravidel EX ČR s určitými specifiky. Soutěž se koná v areálu firmy Flídr s.r.o Široký Důl na asfaltovém povrchu a start bude prováděn ze dvou základen a proto musel být z prostorových důvodů ještě zkrácen náběh na 7m.
 
    V loňském roce, se této soutěže účastnilo 176 týmů a poprvé si putovní obraz odvezli hasiči ze zahraničí. Nový rekord dráhy tu nečekaně ustanovilo družstvo ze Zbory okr. Půchov časem 13,57s, 2. Plumlov a 3. Špičky. V ženské kategorii předvedla nejlepší požární útok děvčata ze Sychotína a rovněž posunuli o několik setinek hodnotu traťového rekordu na 17,30s, 2.Výčapy a 3.Nevcehle.
 
    I tento rok se očekává posunutí rekordů zase o kousek níže, protože podle předpovědi počasí bude nejteplejší Lenin za poslední roky, takže pokud jste hasičskými fanoušky, neměli by jste na této akci chybět. Buď osobně, nebo v přímém přenosu na hasici150.tv.


7927 přečtení | Komentářů: 0 | Komentovat | Info-mail | Tisk

 
 
  Hledej v článcích
Rozš. hledání

  Reklama
Firesport - vše pro požární sport
Rocková kapela 365


  Diskuze
 VHL Horni Lidec 11.8.2012
 co pro lepší uchycení savice
 Hledáme spolumoderátora soutěže
 Elastické kalhoty
 11. ročník nočnej hasičskej súťaže Mostište -28. júla 22:00


Copyright © 2002 Haka Graphics. Všechna práva vyhrazena.
Žádná z částí webu Firesport nesmí být použita bez souhlasu autorů.
Novinky Extraliga ČR v požárním útoku Ligy požárním útoku Diskuze o požárním sportu a vše s ním související Soutěže, které nespadají do seriálů jednotlivých lig Pozvánky na soutěže Chat pro pokec o požárním sportu Fotografie z hasičských závodů Videa požárních útoků ke stažení Nabídka výrobků pro požární sport Odkazy na ostatní hasičské stránky Sekce, kde jsou příspěvky nezařaditelné do předchozích odkazů