Ročník 1999

Webmaster

HB Liga odstartovala v Kámeni
Autor: Tereza Prokopová  21. 07. 2010
     První kolo Havlíčkobrodské ligy v požárním útoku odstartovalo na svátek, v pondělí 5. 7. 2010, v Kameni. Přes nevelká očekávání se za pěkného počasí přijelo zúčastnit 20 družstev mužů a 7 družstev žen. Objevila se i družstva, která se v minulých ročnících příliš neúčastnila, a tak doufám, že jejich zájem vydrží! Soutěž začínala ve 12h a i s  velkým počtem účastníků měla velmi rychlý spád a závěrečný nástup tak proběhl v 16h. Článek napsal:Jiří Bárta Fotky dodal: Martin SDH Věž

Jako první předvedli svůj útok domácí a dokončili ve velmi pěkném čase 17,74s. Škoda prostřiku na pravém proudu, na levém byl totiž nejlepší čas celého dne, 16,95s. Výsledný čas tak nakonec znamenal 2. místo. Následovala Olešná B, ale po velkých problémech na levém proudu skončili s časem 42,37s až na 16. místě. České Bělé A se útok celkem podařil a čas 18,26s znamenal 5. místo. Dolní Krupá A bohužel předvedla neplatný pokus a o několik minut později dosáhlo stejného výsledku i jejich družstvo „B“.

Podmoklany, které určitě letos budou sahat na vrchní pozice, skončili třetí s časem 18,04s. Kynice 21,56s a místo desáté, Věž rovných 30,00s a 13. místo. Poté startovalo družstvo Kunemile, jejichž stroj byl na platě viděn během dne vícekrát. Uvidíme, kolik týmů si ho během sezóny ještě vyzkouší. Kunemil po znatelném prostřiku na levém proudu dosáhl s časem 20,64s na místo 9. Smilov 31,17s, Světlá nad Sázavou 31,24s a bohužel již nebodovaná místa (14., 15).Jako dvanáctí se na start postavilo družstvo z Olešné A.S časem 17,52s přeskočili dosud vedoucí Kámen a odvezli si 1. místo.Po nich nastoupil Vepříkov, který má nejspíš nejmladší sestavu, většina kluků totiž odrostla minulou sezónu dorostu. Nakonec získali svůj první ligový bod s časem 22,25s, který jim byl následně odebrán radou havlíčkobrodské ligy, protože na závěrečném nástupu nevystoupil řádný počet členu družstva.

Další, od kterých jsme očekávali hodně, Květinov, bohužel po problémech levého proudaře nedokončil. Věž B s časem 20,44s a 8. místo.

Po nich Příseka, 19,22s a 7. místo. V minulých ročnících velmi silné Sedlatice skončili na 4. místě s časem 18,16s. Dobkov 21,81s a místo 11. Tradiční účastníci HB ligy z Kejžlice obsadili 6. místo s časem 18,61s. Poslední v mužské kategorii startovalo Žižkovo Pole, ale bohužel problémy na levém proudu vyústily v neplatný pokus.

Po krátké přestávce se pokračovalo kategorií žen. Zahajovalo družstvo Dolní Krupé A, ale ani holkám se nepodařilo smůlu prolomit a Dolní Krupá si připsala další neplatný pokus. Po nich nastopil Ždírec nad Doubravou, složené z většiny holek, které minulou sezónu běhaly za Podmoklany. Čas 20,12s jim stačil na 2. místo.

Vítězné holky z Urbanova, které dosáhli na čas 18,22s bohužel nestihly zahajovací nástup a podle pravidel tak musely být z bodování vypuštěny. Kejžlice, v letos lehce pozměněné sestavě skončila s časem 34,12s na tentokrát posledním bodovaném 5. místě. Body si odvezl ještě Smilov za čas 25,46s (3. místo)

a Dolní Krupá B za 4. místo s časem 27,38s. Holky určitě byly rády, že alespoň ony do Krupé nějaké body dovezly. Předposlení útok předvedla Věž, avšak neplatný pokus.

Poslední startoval již zmíněný Urbanov a holky ukázali nejlepší čas ženské kategorie.

Do druhého kola O pohár starosty postoupilo 8 družstev mužů a 2 družstva žen. V Kameni se rozhodli kategorie spojit a holkám odečítat 4s. Putovní proudnici si nakonec odvezli Sedlatice, které dokončili v čase 14,73s. Jen 2 setiny za nimi se na 2. místě umístily Podmoklany (14,76s). 3. místo Olešná A, 15,23s, 4. Kámen 15,33s a 5. Kejžlice 15,95s. Z družstev žen si nejlépe vedly holky z Urbanova (16,74s) a skončily na 7. místě těsně za Českou Bělou A (16,61s). Za zmínku stojí, že pokud by holky zopakovaly čas z prvního kola, tak by po odečtení 4 sekund měly čas 14,22 a pohár by vyhrály!