Ročník 2009

Webmaster

Jubilejní V. ročník Táborské hasičské ligy byl zahájen ve Dvorcích
Autor: Petr Růžička  17. 05. 2011
     V sobotu 14. května odstartoval 5. ročník 14-ti dílného seriálu soutěží s názvem „Táborská hasičská liga“. Jak již tomu bývá zvykem, první soutěž roku 2011 se konala ve Dvorcích. O pohár místního SDH bojovalo 29 mužských a 10 ženských družstev z celého Jihočeského kraje. Po zimě byli všichni zvědaví, jak to zase vše dopadne. Všichni sledovali, v jakém složení se kdo ukáže, zda týmy přes zimu vyladili mašiny nebo zda se na THL ukáže nový soupeř.

Meteorologové na sobotu předvídali déšť, proto hlavní rozhodčí Jan Novák z HZS Soběslav nic neprodlužoval a ve 13:00 hodin zahájil soutěž společným nástupem družstev. Pro tentokrát byla doba přípravy stanovena na 3 minuty.

První ze základny odstartovalo domácí mužstvo Dvorce „B“. Po sedmiměsíční pauze panovala nervozita asi u všech, ale muži na sobě nenechali nic znát. Bezchybně rozběhnutý útok naznačoval dobrý čas. Za bouřlivé podpory publika dokončili svůj výkon za 18.35 s, za což jim celkově patřilo 5. místo. Poté se předvedli muži z Krátošic. Ti měli problémy s vodou, proto s časem 22.82 s obsadili až 20. místo. To se už na platě připravovala Řepeč. Kluci již minulý rok ukázali, že v nich je skrytý talent. I na první letošní soutěži tomu tak bylo. Časem 18.33 s všechny přesvědčili, že pro rok 2011 mají vysoké ambice. Dále odběhlo družstvo Ústrašic s časem 21.50 s (14. místo), Strmilova s časem 21.04 s (13. místo), Chrbonína „B“ s časem 22.91 s (21. místo) a Slap s časem 21.91 s (18. místo). I mladíci z Heřmanče ukázali, že mají natrénováno. Požární útok zakončili v čase 18.55 s, za což jim patřilo šťastné 7. místo. Až z okresu Benešov k nám dorazilo družstvo Chářovic a Jankova. Chářovští sestříkli terče v čase 20.77 s (12. místo). Jankov na dlouhou dobu nasadili laťku velmi vysoko. Čas 18.17 s zaručoval výborné umístění. Nakonec si však kluci s modrými dresy neudrželi první příčku. Domu si odvezli stříbrný pohár. Dále následoval výkon družstva Kozmic s časem 21.82 s (16. místo) a Žďáru, který kvůli prostřiku pravého proudaře obsadil poslední čas pod 19 vteřin. Celkově za čas 18.86 s ukořistili na výsledkové listině 8. místo. Drachkovští muži z okresu Strakonice se také nenechali zahanbit. Všem 7 členům vše klaplo tak jak má. Výsledný čas činil 18.25 s a stačil na bronzové místo. Vlivem počáteční chyby byl výsledný čas mužů z Dolních Němčic „A“ 24.37 s (22. místo). Ani Choustníku se útok nepovedl. Nezapojení „béčkové“ hadice zpomalilo čas na 31.71 s (24. místo). Tým Chrbonína „A“ dokázal, že závodit se dá v jakémkoliv věku. Proudaři skoro shodně srazili terče za 18.47 s, za což si zaslouženě vybojovali 6. místo. Další kdo se chtěl blýsknout, byli loňští vítězové, tedy družstvo Chotěmic. Do sezony vstoupili s perfektním časem. Strmilovskou časomíru zastavili v čase 17.14 s. Za to si od starosty SDH převzali zlatý pohár, který večer naplnili šampaškým. Nejvýznamnější však bylo, že si dali nejen osobní, ale i druhý nejlepší rekordní čas THL.

Deváté místo patřilo mužům z Dolních Němčic „B“, kteří s časem 19.06 s ukázali také hezký útok. První desítku umístěných zakončilo družstvo Tučap „B“ s časem 19.59 s. Poté se převedla Nová Včelnice s časem 28.45 s (23. místo), Želeč s časem 35.96 s (25. místo), Zárybničná Lhota s časem 21.84 s (17. místo) a Český Rudolec s časem 22.18 s (19. místo). Ke konci odstartovala Kamenice nad Lipou, které bohužel prostříkal levý proudař. Výsledný čas činil 21.64 s a 15. místo. Poslední mužský útok předvedla Stoklasná Lhota. Za hezký čas 19.62 s obdržela 11. místo. Ve Dvorcích se nedařilo týmu Dačic, Bohdalína a Dvorců „A“. Diskvalifikované bylo družstvo Tučap „A“ za nenašroubovaný koš.

Po krátké přestávce na zkrácení dráhy šly na řadu ženské týmy. Nejprve na 80-ti metrovou dráhu vyběhlo domácí „áčko“. Bohužel ani ony neměly štěstí. Holky měly problém s vodou a musely ji znovu nabírat. Celkový čas 25.72 s a k tomu 7. místo. Poté nastoupily Kozmice. Levý proud měl sestříknuto v čase 27.84 s, což jim přineslo 9. místo. Desáté a tedy poslední místo patřilo ženám z Ústrašic. Jejich pravá proudařka pustila proudnici. Než srazila terč, uplynulo 50.05 s. To se už na platě připravovaly holky z Chotěmic. Po startovním výstřelu vše klapalo jak má, jen trochu opožděná voda na levém proudu. Proto sestřik za 19.94 s a stříbrné umístění. V polovině soutěže žen šly na řadu Dvorce „B“. Tentokrát se netrefila pravá proudařka a časomíru zastavila v čase 20.34 s. I to jim stačilo na krásné bronzové umístění. Poté se po delší odmlce ukázaly ženy ze Zhoře u Tábora. Strojnice musela čekat na rozdělovačku, aby mohla dopředu poslat vodu. Holky nakonec s časem 23.88 s skončili na bramborovém, tedy 4. místě. Chrbonín chyboval hned na začátku. Zapůjčená košařka našroubovala pozdě koš, což se projevilo na celkovém čase, který nakonec udával hodnotu 25.72 s a 6. místo. Další kdo předvedl požární útok byla Želeč, která měla i s malými prostřiky výsledný čas 25.76 s (8. místo). V závěru dne se na startu připravovaly ženy z Kamenice nad Lipou. Další adeptky na stupeň vítězů daly pro dnešek nejlepší čas. První místo si děvčata zasloužili za čas 19.05 s. Poslední vyběhly ženy z Nové Včelnice. Bohužel rozdělovačka zkrátila proudy a pravý terč byl sražen v čase 24.62 s. Celkově 5. místo.

Po krátké pauze bylo na řadě finále mužů. Suverénně ho vyhrál Jankov s časem 15.47 s. Druhé skončilo družstvo Chotěmic, které mělo velké štěstí. Těsně po zastavení časomíry v čase 16.06 s jim praskla „béčková“ hadice. Třetí místo obsadil Žďár s časem 17.58 s. Čtvrté místo zbylo pro Heřmaneč, která srazila terče v čase 17.76 s. Problémy se zapojením hadic měla Řepeč a Dvorce „B“, proto tyto týmy svůj finálový útok nedokončili.

Při vyhlašování výsledků byl opět vyhlášen nejlepší proudař, kterým se stal Patrik Baláž z Chotěmic (čas 16.93 s). Nejrychlejší proudařkou se stala Kateřina Škrdletová taktéž z Chotěmic (čas 18.70 s).

První letošní soutěž se celkově velmi povedla, dokonce už padl rekord. Nyní se již všichni soustředí na další soutěž, která se koná příští sobotu 21. května 2011 od 13:00 hodin ve Žďáru na Jindřichohradecku. Všichni jste srdečně zváni!