Ročník 2009

Webmaster

VI. ročník soutěže v PÚ „O pohár starosty obce Košice“
Autor: Petr Růžička  21. 06. 2011
     V sobotu 18. června se v Košicích konala 6. soutěž Táborské hasičské ligy. Už od rána se to zde hemžilo hasiči všeho věku. Na místní fotbalové hřiště se sjelo19 dětských družstev, která soutěžila dle pravidel hry o PÚ – Plamen v kategorii mladší a starší mladí hasiči. Domácí družstvo Košic vyhrálo kategorii mladších hasičů.

Odpoledne pro změnu bojovali o pohár starosty obce dospělí hasiči. Bylo zde 27 mužských a 15 ženských družstev. Tyto 2 kategorie soutěžili dle pravidel THL. Nad soutěží dohlížel hlavní rozhodčí Jan Novák z HZS Soběslav. Celodenní akci moderoval a hudebně doprovázel DJ Agent. Jen to počasí bylo opět proti soutěžícím. Nepříjemné deštivé počasí ovlivnilo nejen jejich výkony, ale i náladu.

Po nástupu družstev začala mužská kategorie. Nejlepší výkon dne převedli kluci z Chotěmic. Všechny mezičasy vypovídaly o kvalitě požárního útoku. Suverénně zvítězili s časem17.96 s. Tímto zabodováním se opět dostali do celkového vedení. Hned za nimi se umístil jejich největší soupeř, a to tým Žďáru. Za čas 18.49 s si zaslouženě připsal 17 bodů. Bronzová příčka byla překvapivě obsazena týmem, který se v pozměněné sestavě objevil po víceleté pauze. Bohdalín však vždy patřil k výborným týmům. Konečný čas 18.84 s naznačuje návrat legendárního týmu. Těsně pod stupněm vítězů skončili Tučapy „A“. Dali rovných 19 sekund. Na dnešní podmínky to byl ale dobrý výkon. Páté místo patřilo Kamenici nad Lipou. Kluci si zde dali svůj letošní nejlepší čas na THL, tedy 19.06 s. Šestá skončila Řepeč. Levému proudaři se zastavila časomíra za 19.13 s. Stoklasná Lhota dala poslední čas pod 20 vteřin. Za hezký čas 19.58 s jim připadlo 7. místo. Na 8. místě skončili Tučapy „B“. Levému proudaři se bohužel 3 vteřiny nedařilo sestříknout terč, proto výsledný čas činil 20.56 s. Muži z Kozmic se stále drží ve stejné výkonnostní úrovni. V Košicích obsadili 9. místo za čas 20.61 s. První desítku umístěných uzavřel Chrbonín „B“. S časem 20.75 s předběhli své lepší týmové „áčko“.  Kvůli pomalejší vodě dala Zhoř u Tábora výsledný čas 20.75 s. Na 12. místě se umístili muži z Dačic. Snad už prolomili své neúspěchy a budou podávat dobré výkony. Dnešek završili časem 21.13 s. Slapy dokončili za 21.25 s. Domácímu „áčku“ se také moc nevedlo. Konečný čas 21.72 s stačil na 14. místo. Patnáctá skončila Želeč. Kvůli pomalé vodě měla čas 22.45 s. Dále se umístila Skalice (22.55 s), Ústrašice „B“ (23.46 s), Nová Včelnice (23.52 s), Heřmaneč (25.11 s), Krátošice (26.47 s), Chrbonín „A“ (28.93 s), Dvorce „A“ (29.45 s), Ústrašice“A“ (31.56 s), Český Rudolec (32.94 s) a Obora „A“(45.82 s). Většina těchto týmů měla problémy na jednom z proudů. Strmilov a Obora „B“ bohužel nedokončili.

Po zkrácení dráhy nastoupily na řadu ženy. Počasí se neumoudřilo, proto se muselo běhat za deště. To však hasičům nemůže vadit. Vítězství opět patřilo Kamenici nad Lipou, která jako jediná dala v těchto nelehkých podmínkách čas pod 20 vteřin. Časem 19.68 s vybojovaly zlato. Druhé skončily ženy ze Dvorců „A“. Čas by měly určitě lepší, ale jedné se vysmekl rozdělovač a druhé se zauzlovala hadice. I tak výsledek 20.28 s. Bronzové místo si odvezly ženy z Chotěmic. Chyba na levém proudu zavinila čas 20.34 s. Čtvrtá skončila Nová Včelnice. Terče se jí rozsvítily v čase 20.49 s. Ani Zhoři se nevedlo tak jak by potřebovala. Z Košic si za čas 20.98 s odvezly 5. místo. Šesté skončily Dvorce „B“ s časem 21.28 s na levém proudu. Krásné 7. místo obsadily ženy z Ústrašic. Jejich výsledný čas činil 22.20 s. Těsně za nimi, tedy s časem 22.22 s skončily chrbonínské holky. Řepeč se s časem 25.14 s ve výsledkové listině nacházela na 9. místě. Desítku uzavíraly ženy z Kozmic. S problémem na pravém proudu dosáhly času 27.64 s. Domácí Košice zřejmě přecenily své síly, protože utopily proudařky. Ty svůj výkon dokončily v čase 34.26 s, za což si zajistily 11. místo. I pravá proudařka ze Želče měla problém trefit terč. Povedlo se jí to za 35.41 s. Poslední 13. místo obsadily holky z Tučap. Výsledný čas na levém proudu byl 40.26 s. Na této soutěži neuspěly dorostenky domácích Košic a ženy z Obory, které byly daleko od terčů.

Finálové kolo se nakonec nekonalo. Bylo zrušeno pro nepřízeň počasí. Proto hned následovalo vyhlášení soutěže a slavnostní předání pohárů. Trofej pro nejlepší proudařku dostala Kateřina Škrdletová z Chotěmic za čas 18.64 s. Nejrychlejší proudař byl taktéž z Chotěmic. Stal se jím Zbyněk Novák s časem 17.69 s. Pořadatelé měli ještě bonus. Ze všech družstev losovali jedno, které dodatečně obdrželo živé sele. Bylo jím družstvo Heřmanče z Jindřichohradecka.

Pokud byste chtěli navštívit další soutěž, přijeďte 25. června 2011 do Chrbonína na „Memoriál Michala Velíška“. Začátek je ve 13:00 hodin. Hasičské klání bude zakončeno taneční zábavou pod širým nebem. Všichni jste srdečně zváni!

Průběžné pořadí:

Muži: 1. Chotěmice (80 b), 2. Žďár (79 b), 3. Tučapy „A“ (53 b), 4. Chrbonín „A“ (52 b), 5. Řepeč (51 b).

Ženy: 1. Kamenice n/L (77 b), 2. Chotěmice (70 b), 3. Nová Včelnice (58 b), 4. Chrbonín (57 b), 5. Zhoř u Tábora (48 b).