Firesport
Firesport
   Firesport soutěže    

  Reklama
/

  Ligy a soutěže
 Břeclavská liga
 Český pohár Velkopopovického Kozla
 Extraliga ČR
 Grand Prix Hodonín
 Hanácká extraliga
 Havlíčkobrodská liga
 JL OPEN liga
 Jihočeská has. liga
 Jizerská liga
 Krušnohorská liga
 Ligy - věže
 MSP
 Pelhřimovská hasičská liga
 Podhostýnská liga
 Prostějovská liga
 SMHL
 Táborská hasičská liga
 Třebíčská liga
 VC Uh. Hradiště
 VC Ústeckoorlicka
 VC Blanenska
 VC OSH Přerov
 Západočeská liga
 Zlínská liga PS

  Hlavní menu
Statistiky
Ankety
Všechny články
Nejčtenější články


  Seznam rubrik
 Břeclavská hasičská liga
 Český pohár
 Extraliga ČR
 Fotografie
 Grand Prix Hodonín
 Hanácká extraliga
 Havlíčkobrodská liga
 Jihlavské liga OPEN v pú
 Jihočeská has. liga
 Jizerská liga
 Kozel - partner Firesportu
 Krušnohorská liga
 Liga ČR ve výstupu na věž
 Moravskoslezský Pohár
 Nezařazené
 Obchod
 Ostatní
 Pelhřimovská hasičská liga
 Podhostýnská hasičská liga
 Pozvánky
 Prostějovská liga
 SMHL
 Táborská hasičská liga
 Třebíčská okresní liga
 VC Uherské Hradiště
 VC Ústeckoorlicka
 Velká cena Blanenska v PÚ
 Velká cena OSH Přerov
 Video
 Západočeská has. liga
 Zlínská liga požárního sportu

  Webmaster

 
 
 Čeští dorostenci přivezli 5 medailí z MS v Petrohradu  
Autor: Roman - Radíkov  07. 08. 2011
     Čeští dorostenci přivezli 5 medailí z MS v Petrohradu, Jan Gášek je mistrem světa. SANKT PETERSBURG – během uplynulého týdne měli hodně napilno členové dorostenecké reprezentace SH ČMS. Od pondělí do středy bojovali o medaile na II. mistrovství světa dorostenců v požárním sportu.
 


     

Vše začalo ve středu závodem na věžích. Kluci trošku v obavách sledovali ruské veverky, jak se prohánějí po žebřících, ale nezlomilo je to. Jako první se na start postavil Vláďa Šenk a premiérový start českých dorostenců zvládnul perfektně. Na něj navázal i jeho Těškovický spolubojovník Bohdan Sroka. Posledním želízkem v ohni byl Honza Gášek, který předvedl jistý výkon a hned se zařadil mezi favority soutěže. Ve druhém kole se dokázal ještě zlepšit a zajistil si tak účast ve večerním finále.

Ve střední kategorii všichni kluci zalezli podle plánu bez výraznějších výkyvů. Pak se již začala věž chystat na nejstarší kategorii, která leze o patro výš.


Start 17-18 letých chlapců byl urychlen o tři čtvrtě hodiny a na to zřejmě doplatili naši dorostenci, kteří se nestihli na start připravit a rozběhat. Těžko se jim pak chytaly nástupy soupeřů a nedařily se zápichy. Všichni tak zapsali pokusy hluboko po svoje možnosti. V celkovém součtu po první disciplíně patřilo čechům 7. místo.

Odpolední program se nesl ve znamení slavnostního zahájení, představení družstev a doprovodného programu, který sledoval zaplněný stadion, na němž se občas dala zahlédnout i česká vlajka. Zlatým hřebem programu bylo večerní finále jednotlivých kategorií. Mezi mladšími se na start postavil Honza Gášek. Start se mu povedl perfektně. Pod věží byl první a hnal se nahoru. V přemíře snahy ovšem při zálezu zakopnul o parapet a oknem dovnitř proletěl po hlavě. Naštěstí se mu podařilo trefit došlapy a časomíru zastavil ve třetím nejlepším čase. První česká medaile byla na světě!!!

Ve čtvrtek byly na programu stovky a v nich jsme doufali v medailový úspěch. Ten na sebe nenechal dlouho čekat. Z prvního místa do finále postoupil Jan Gášek a ve finálovém běhu zvítězil v novém světovém rekordu 17,24. Výborné výkony předvedli „mimina“ Vláďa Šenk a Bohdan Sroka, kteří přidali dvacítkové časy. Naprosto nečekané výkony předvedli kluci ze střední kategorie. Martin Lidmila si časem 16,60 zajistil postup do finále ze druhého místa a Tomáš Weidinger s novým osobním rekordem zůstal těsně před finálovými branami. Neztratil se ani Matěj Krayzel, který na poslední chvíli nahradil zraněného Tomáše Vlčka a sedmým místem potvrdil převahu Čechů ve střední kategorii. V samotném finále Martin Lidmila vsadil na risk, který by mu mohl přinést zlato, ale jeho volba nevyšla a skončil bez medaile.

Ve starší kategorii chtěli kluci odčinit výpadek z předešlého dne a podařilo se. Základní kolo vyhrál o pouhou setinu sekundy František Kunovský, Michal Bulín byl devátý a Petr Vaculín dvanáctý. Ve finále svedl nádherný souboj o zlato František Kunovský, ale umění mladého rusa bylo nad jeho síly. I tak byla radost ze zkompletované sady medailí veliká. Český tým v celkovém hodnocení stovek vyhrál a posunul se na páté místo celkového pořadí.

První štafeta se klukům moc nepovedla. Franta Kunovský se při seběhu z kladiny zranil a k poslední předávce jen dokulhal. Čas 62,16 stačil „jen“ na 4. místo.

Nejdůležitější však bylo, co Františkův kotník, protože regule šampionátu nepovolují nasazení náhradníka. Během čtvrt hodiny po obstřiku, ledování a zatejpování následovalo pomalé rozhýbání a nakonec rozhodnutí nastoupit ke druhému pokusu. Výsledek 59,79 znamenal zlepšení na třetí místo a další bronz pro českou výpravu.

Závěrečný den byly na programu požární útoky. Před nimi patřilo české „komándě“ čtvrté místo o dva body za Bělorusy. První pokus vypadal hodně nadějně, ale prostřik na levé straně znamenal 26,37 a třetí místo. Bělorusové skončili s neplatným pokusem a v ten moment by patřil celkový bronz České výpravě. Ve druhé rundě se naši kluci zlepšili na 23,73 a museli čekat jak dopadnou Bělorusové. Výsledek 25,84 posunul Bělorusy na čtvrté místo, těsně za naše a tím uhájili celkový bronz. Na konto české výpravy přibyla další bronzová medaile za požární útok a v celkovém hodnocení to byly nepopulární brambory. I tak se jedná o vynikající umístění českých dorostenců, při své první účasti na takovéto akci. 

Karel Švéda – tiskový zpravodaj reprezentace dorostu SH ČMS


 3616 přečtení | Komentářů: 0 | Komentovat | Info-mail | Tisk

 
 
  Hledej v článcích
Rozš. hledání

  Reklama
Firesport - vše pro požární sport
Rocková kapela 365


  Diskuze
 VHL Horni Lidec 11.8.2012
 co pro lepší uchycení savice
 Hledáme spolumoderátora soutěže
 Elastické kalhoty
 11. ročník nočnej hasičskej súťaže Mostište -28. júla 22:00


Copyright © 2002 Haka Graphics. Všechna práva vyhrazena.
Žádná z částí webu Firesport nesmí být použita bez souhlasu autorů.
Novinky Extraliga ČR v požárním útoku Ligy požárním útoku Diskuze o požárním sportu a vše s ním související Soutěže, které nespadají do seriálů jednotlivých lig Pozvánky na soutěže Chat pro pokec o požárním sportu Fotografie z hasičských závodů Videa požárních útoků ke stažení Nabídka výrobků pro požární sport Odkazy na ostatní hasičské stránky Sekce, kde jsou příspěvky nezařaditelné do předchozích odkazů