Ročník 1996

Webmaster

V Petrovicích braly body Kožichovice, sele Pánská Lhota
Autor: Radek-Okříšky  16. 06. 2004
     6.6. v Petrovicích proběhl druhý ročník memoriálu Josefa Honse. Na startu se seřadilo 24 družstev mužů a 5 družstev žen. Poprvé se v Třebíčské Okresní lize představilo družstvo Květinova z okresu Havlíčkův Brod. Konkurence byla opravdu velká proto všichni museli jít “ naplno ” Soutěži v Petrovicích předcházely sobotní závody v Nevcehli ( vítěz Nevcehle ) a Štěměchách ( vítěz Okříšky ) a kácení májky ve Hvězdoňovicích, na výsledcích však únava nebyla znát.

Po sobotních deštích byla trať podmáčená, ale ne bahnitá. Počasí se umoudřilo a dokonce i svítilo sluníčko. Většině družstev se nevyhnuly drobné chybičky, které je stály drahocenné desetiny sekundy. Soutěž jako tradičně otevřely Okříšky, dobrý výstřik, ale prostřiky proudařů jim zajistil čas 19,45s a celkové čtvrté místo. Chyba na rozdělovači ( spojeno na jeden zub ) stála lepší umístění kluky z Nevcehle – A s časem 19,74s se zařadily na sedmé místo. Petrovickým klukům nepomohla ani výpomoc proudaře z Nevcehle, s časem 19,66s nikoho neoslnily a obsadili šesté místo. Nevcehle – B měly “ drobné ” zaváhání na pravém proudu a s časem 19.34s ( LP 18,15! ) skončili na druhém místě. Do prvních pozic ještě promluvila Pánská Lhota 19,40s a třetí místo. Soutěž pěkným vyrovnaným útokem vyhráli borci z Kožichovic – A, čas 19,25s.

Ve finále bylo opět na co koukat. Výčapy se ve finále ještě zhoršily na 19,70s. Okříšky si polepšily na 19,26s, Pánská Lhota jako jediná pokořila hranici 19-ti sekund 18,99s. Nevcehle do toho skočila opravdu po hlavě a už u základny bylo vidět, že kluci jdou jak oheň, béčkař základnu doslova přelétl a skluzem se zastavil až pod hrdlem stroje, vše zvládl na jedničku a zřejmě nikdo nepochyboval, že prase odjede do Nevcehle, chyba lávky – nebo spíš Milky. Fatální chyba kterou provedl ( hned po sražení dal proud mimo terč, jenže sraženo nebylo ) je stála nejen prase, ale i jistou sedmnáctku, čas 19,98s, LP 17,98s. Kožichovice si pohoršily na 19,28s.

V ženské kategorii se zázrak nekonal a opět s přehledem vyhráli ženy s Radonína časem 20,04s, druhé skončily ženy s Kožichovic 21,69s, třetí Stanoviště 22,55s které do našich končin dovezlo holky poprvé, čtvrté Okříšky 22,59s a poslední Heraltice, které po chybách na základně svůj útok nesplnily.