Ročník 1996

Webmaster

Ve Svatoslavi měla soutěž 2 různé kapitoly
Autor: Jirka - Hvězdoňovice  27. 07. 2006
     23. července se sjela družstva na Třebíčskou ligu do Svatoslavy, soutěž se konala za úmorného vedra na tradičně velmi pěkné trati. Teploměr ukazoval 35°C ve stínu, což slibovalo, že košíky půjdou velice rychle :-) V soutěži mužů soutěžilo 22 družstev a v soutěži žen se zúčastnilo 8 družstev.

Je to již 2 roky co zde končily finále Hvězdoňovice za deště, letos počasí přálo až moc, ale přesto byly vidět pěkné útoky a rovněž i velká zklamání.

Soutěž mužů začali, rok od roku se zlepšující, domácí borci časem 20.08s a 10. místo. Po nich se postavili na start borci z Okříšek, měli však smůlu, levý proudař upustil klubko a bylo po nadějích, podobně se nevedlo Koutům a mlaďochům z Petrovic, Nejhůře však dopadla Panská Lhota, která dvakrát ulila start a byla diskvalifikována.

Jako první na přední příčky sahaly sč. 6  Hvězdoňovice a to časem 18.19s (17.55P), nakonec tento čas znamenal „bramborové medaile“ a 4. místo. Po nich pak Litovany, prostřik na pravém proudu znamenal čas 18.46 a 5. místo. Na třetí místo se o dvě setinky před Hvězdoňovice probojovali kluci z Budíkovic časem 18.17s, čímž opět stáhli náskok Litovan v čele hodnocení ligy. 2 Místo v základním kole patřilo Čechtínu za čas 17.85s, kluci dorazili z Extraligy, kde se jim po sobotním druhém místě mnoho nedařilo. Základní kolo vyhrála Trnava časem 17.65 což zároveň stanovilo nový rekord Tratě ve Svatoslavy.

Soutěž žen po zkrácení trati zahájili ženy z Okříšek, po drobných problémech dokončily v čase 22.55s a patřilo jim 5. místo. Černého Petra si vytáhly holky z Kožichovic, Heraltic a Valče. Na stupně vítězů se dostali ženy z Předína časem 21.55s a 3. místo, 2. skončily ženy z Čechtína a vyhrály rozjíždějící se holky z Výčap časem 18.91s.

Po soutěži žen začlo finále můžu a tedy druhá kapitola závodů mužů, ve Svatoslavi, jak mnozí vědí, konečné pořadí soutěže určuje součet časů ze základního kola a z finále. Jako první na startu Litovany bohužel svůj útok nezvládly a časem 17.58s na 2B 5. místo ve finále. Jako druhé družstvo nastoupily Hvězdoňovice a časem 15.53s (15.09P) finále vyhrály. Třetí pak šli kluci z Budíkovic a časem 15.65s se zařadily na 2. místo. Čechtín pak časem 16.57s (15.43L) dal 3. místo. Největší propad pak zaznamenala Trnava časem 16.97s (15.93L) a 4. místo. Sčítání časů pak rozhodovalo o finančních odměnách a to v pořadí:
1. Hvězdoňovice 33.72s (18.19 + 15.53)
2. Budíkovice 33.82s (18.17 + 15.65)
3. Čechtín 34.42s (17.85 + 16.57)
4. Trnava 34.62s (17.65 + 16.97)
5. Litovany 36.04s (18.46 + 17.58)

Tímto skončila Soutěž ve Svatoslavy na kterou se na závěr i nějaký ten mráček ukázal a trochu zafoukalo, pořadatelé to pěkně zvládli a družstva se v 18 hodin rozjeli domů. Bohužel nemůžu k závodům doložit žádnou fotku, protože jsem musel po našem útoku odcestovat a vrátil sem se až na finále, tudíž na foťák nebyl čas.