Ročník 2003

Webmaster

Vrbětice v Kunovicích pod 18sec!!
Autor: Petr Kropáč  09. 05. 2008
     Jako tradičně se první závod VC OSH UH konal v Kunovicích, a to v nedělu 4.5.2008, ale letos netradičně na Kuvickém letišti kde celý víkend probíhal Československý hasičský trojboj. Na první závod VCUH přijelo poměřit své síly po zimní přestávce 22 mužských a 8 ženských družstev. Závod to byl vskutko vydařený když žádné ze zučastněných družstev si nepřipsalo Nesplněný pokus.

Mužskou kategorii rozbíhali domácí borci, kteří po několikadenním chystaní, organizováním a předváděním techniky toho měli už hodně zasebou a svůj útok zastavily na hodnotě 22.60sec a tím si připsali bohužel až 16.místo.

Po Družstvu z Kunovic se předvedlo v pozmněněné a omlazené sestavě družstvo z Mistřic, které svůj pohledný ůtok dokončilo v čase 18.08sec a připsalo si v tomto závodě 2.místo a 15 okresních bodíků.

Třetí startovní místo patřilo borcům z Nové Dědiny z okresu Kroměřiž, kluci předvedly ůtok těsně pod hranicí dvaceti sekund a časomíra se zastavila v čase 19.99sec za který jim patřilo 12.místo v celkovém pořadí soutěže.

S číslem 4 se na startu nemohl představit níkdo jiný než obhájce vítězství VCUH z roku 2007 a to družstvo Vések, chlapi z Vések nám opět předvedli nádherný požární útok ale bohužel prostřik na proudu jim připsal čas 18.26sec branborové umístnění v soutěži a 12 okresních bodů.

Další čas pod 19sec si připsali hasiči Velkého Ořechova B a to s přesnou hodnotou 18.15sec a tímto časem si zajistili 3.místo v soutěži.

Hned v patách se ztrátou 0.01sec na 4.Vésky a 0.12sec na svůj rezervní tým se umístnil Velký Ořechov A a 5.místě s časem 18.27sec.

Další 18tisekundový pokus nám předvedly hasiči z Kněžpole a to v hodnotě 18.34sec za který si připsaly 10 bodů do VCUH a 6.místo v soutěži. Dalších 0.15sec za Kněžpolem zaostalo družstvo z Hrubé Vrbky a tudíž s časem 18.49sec obsadilo 7.místo. Osmá pozice a dalši osumnáctkový čas byl k vidění po pokusu hasiču z Částkova kteří dokázali časomíru zastavit na hodnotě 18.57sec.

První čas nad 19sec nám předvedli hasiči z Vlčnova a jejich požární ůtok měl hodnotu 19.02sec a tento čas jim zajistil 9místo v soutěži. První desítku v Kunovském klání uzavřely za čas 19.68sec hasiči ze Slovenské republiky v podání družstva Svinná. jako poslední družstvo na startu se představili hasiči z Vrbětic, kteří se nejspíš řídily heslem přijel jsem ,viděl jsem, zvítězil jsem a poprávu za čas 17.63sec tuto soutěž vyhráli.

Soutěž se určitě nepovedla podle představ hasičům z Karolína kteří za čas 20.12.sec obsadily 13.místo.

Výsledkovou listinu nám uzavřelo družstvo Drgoňova Dolina ze slovenska v čase 38.45sec.

V kategorii žen dominovaly hasičky z Včlova A, které s časem 20.73sec soutěž suveréně vyhrály. Jako druhé se umístnily hasičky z Březolup za čas 21.94sec.

A třetí místo braly děvčata z Kuželova za čas 23.95sec. Nepopulární bramborová medaila připadla na družstvo Vlčnov B které svůj pokus ukončilo v čase 23.98sec. Závod rozhodně nevišel ženám z Velkého ořechova které dokončily v čase 32.56sec a tím obsadily 7.pozici.

Výsledkovou listinu uzavřelo družstvo žen Hrubé Vrbky v čase 43.10sec.