Ročník 1997

Webmaster

Časové rekordy v Chrášťanech
Autor: Srbek Miroslav  28. 06. 2004
     V Podsedicích, v Chrášťanech není vhodné místo pro konání soutěží, v sobotu 26.června začala soutěž mužů ,,sedmnáctkou" a ,,sedmnáctkou" také skončila. Kvůli pořadatelským povinnostem se na start první postavili domácí Chrášťany a o necelou jednu sekundu si vylepšili svůj osobní rekord, jejich čas 17.78 sekund však stačil ,,jen" na druhé místo.

Oproti ostatním soutěžím, kdy pršelo nebo bylo polojasno, se nyní počasí vyvedlo a celou soutěž svítilo slunce. Ve 13:05 hodin se seřadila soutěžní družstva ke slavnostnímu nástupu a ve 13:20 šli na start domácí. Svým časem doslova vyrazili přítomným a i sobě samým dech. Podle předchozích výsledků, kdy ,,sedmnáctka" byla pokořena jen ve Štrbicích, se mohlo zdát, že to bude čas vítězný. Pokud se ale dívalo na trať, byla mírně z kopce, a tak se dalo očekávat, že nějaký rekord ještě padne, ale že to bude rekord celé ligy, tomu asi ani nevěřil startér ze Štrbic, který kvůli sázce, že Štrbice nepřekonají čas pod 17.30, přišel o své dlouhé vlasy. Štrbice totiž dosáhli času 17.26 sekund, přitom první terč byl sražen již za 16.89 sekund.

Kromě těchto dvou skvělých časů stojí ještě za zmínku tři ,,devatenáctky" Lhenic, Duchcova a Štrbického béčka, kterému se tak po sérii neúspěchů zadařilo, i když dle prvního terče (18.76) mohlo pomýšlet výše. Ostatní družstva se držela svého standardu s menšími chybami či bez nich a některá sice stáhla bodový náskok na své soupeře, ale nebylo to tak markantní. Jediný Světec mohl přijít o svůj 11-ti bodový náskok na Dřemčice, ale nakonec z toho byla jen dvoubodová ztráta. Světec totiž svůj pokus opakoval. Při prvním pokusu Světci nešla voda do hadic, za což mohl zavřený kohout. Strojníka to však nenapadlo a nenapadlo by ho to zřejmě ani za hodinu. Chybu ale udělal rozhodčí, který pokus, zřejmě ze soucitu se stříkačkou, označil za neplatný ještě před uplynutím dvou minut. Světec podal protest a pokus opakoval. Tentokrát si však strojník zapomněl zapnout benzin, i tak ale Světec svůj druhý pokus dokončil časem 32.30. Obsadil tak poslední místo, ale byl bodovaný, což by v prvním případě neplatilo. Jediný pohyb v tabulce tak byl na 3. a 4. místě, kdy Chrášťany stáhli dva body na Duchcov a ještě o dva body ho předskočili.

Mezi ženami potvrdily rychlou trať Lhenice a časem 18.26 sekund vytvořily nový rekord trati a soupeřkám nedaly šanci. Druhý Duchcov skončil s časem 20.18 sekund  a domácí Chrášťany, opět v mírně kombinované sestavě, dokončily třetí časem 20.36 sekund.

Po kategorii žen přišlo na řadu ještě finále pěti nejlepších družstev mužů na 2B hadice. Z tohoto finále se odhlásil Duchcov, který odjel za prací. Duchcov tedy nahradilo Lhenice B. Finále těsným výsledkem 15.61 sekund vyhráli Štrbice. Druhé Lhenice  skončili s časem 15.70 sekund.

Oproti minulým rokům si myslím, že se soutěž tentokrát pořadatelům vyvedla. A i přes nepřízeň letošních sponzorů byla družstva odměněna hodnotnými a pěknými cenami. Za zmínku stojí ještě cena pro vítěze finále mužů. Jednalo se o domácí slivovici, tzv. Chloubovku - píše dobře,  šampaňské a KACHNU. Kachna ale nebyla pečená, ale, což záhy vítězové zjistili, gumová.